Jump to content

Crkva i 666 barkod

Оцени ову тему


Препоручена порука

....šta ja znam, mi imamo te najnovije čipovane dokumente, ma nije nas niko ni pitao šta hoćemo ili nećemo, istekne ti dokument, moraš ga praviti i dobiješ takav neki najnoviji, u korak sa tehnologijom...baš sam nedavno pročitala knjigu: "Flavijan  život se nastavlja" - protojereja Aleksandra Torika, evo jedan manji citat: "Naime, slušali smo propoved u susednom hramu, gde nam je jedan sveštenik, otac Jefim, govorio da ko izvadi novi pasoš, taj se odrekao Hrista i ići će u Pakao. Sveštenici koji im daju blagoslov lišeni su Svetog Duha,a vladike su masoni i špijuni. Rekao nam je da tražimo istinske sveštenike koji se bore sami i uče druge da se bore.

- Sa čim da se bore? - pitao je Flavijan uzdahnuvši.

- Sa antihristom, sa ovim čipovima, šesticama i pasošima!

- Aha, a ja mislio sa svojim grešnim strastima, sa gordošću, sa osuđivanjem, lenošću, i slično..."

U knjizi "Armagedon" istog autora stoji: " Pre Hristove Golgotske žrtve osvajanje ljudskih duša od strane đavola, nije imalo takvu "naoružanu odbranu" kakva je počela od onog momenta kada je Gospod aktom žrtvene Ljubavi pobedio Satanu i predao nam "nepobedivo oružje" - Krst. Kraj Sveta koji se očekuje od Apostolskih vremena, čeka svakog čoveka na individualnom planu u svoje vreme, nezavisno od globalnih događaja svetskog značaja, tako da je priprema za kraj zemaljskog postojanja neophodna svim hrišćanima."

Kako namJovan Krstitelj reče: POKAJTE SE! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ је неко качио овај видео. 

Одличан је, треба га погледати .

 

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гледакући православни филм Крст или Хлеб видим да старци говорећи о електронским документима не кажу да су они жиг звери, већ да су они припрема  за жиг звери, Полако се уводе људи у систем  где ће се све контролисати,  Кроз електронска документа ми полако постајемо део система који касније кад буде жигосање правим жигом ми нећемо моћи да одбијемо. Биће питање Крст или хлеб? Гладан човек неће се друго премишљати  и одлучиће се да му је хлеб претежнији па ће прихватити жиг јер ће му се чинити да то није ништа страшно. Размишљаће: већ смо и раније примали разне врсте електронских докумената и ништа страшно се није десило. Везаност за систем се огледа у томе да у њему налазимо сигурност: пензијско, социјално, плате, разне субвенције на пољопривредну производљу, дечији додатак, стипендије, школовање на буџету..Када треба да изађемо из система ми остајемо без свега тога. Илон Маск , Бил гејтс , Закерман већ размишљају о увођењу основног дохотка људима јер ће за 10год. 60 посто послова преузети роботи, Људи ће остати без посла и добијаће средства од државе да би имали за живот, Другим речима социјална помоћ. Папирни новац ће нестати из оптицаја и да купи или прода моћи ће само онај ко је део система, социјалу ће моћи да добије само онај ко је део система, ко има електронсака документа обједињена у једном документу,  То је питње Хоћемо ли узети све то и постати део система или нећемо и остати без свега тога, без хлеба.

У филму се помиње шта је говорио дечак Вјачеслав и како је он описао жиг звери: његов опис се подудара са уградњом инпланта кроз који ће моћи контролисати наше мисли, осећања а кроз то и наше понашање.Постаћемо роботи, Филм каже да ћемо бити зомбирани али ја мислим да ћемо бити претворени у роботе који служе систему. И будићи да ће моћи да управљају нашим понашањем то ћемо ми изгубити слободну вољу која нам је од Бога дата и самим тим ћемо се одрећи његове благодати и милости.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Задње Време рече

Гледакући православни филм Крст или Хлеб видим да старци говорећи о електронским документима не кажу да су они жиг звери, већ да су они припрема  за жиг звери, Полако се уводе људи у систем  где ће се све контролисати,  Кроз електронска документа ми полако постајемо део система који касније кад буде жигосање правим жигом ми нећемо моћи да одбијемо. Биће питање Крст или хлеб? Гладан човек неће се друго премишљати  и одлучиће се да му је хлеб претежнији па ће прихватити жиг јер ће му се чинити да то није ништа страшно. Размишљаће: већ смо и раније примали разне врсте електронских докумената и ништа страшно се није десило. Везаност за систем се огледа у томе да у њему налазимо сигурност: пензијско, социјално, плате, разне субвенције на пољопривредну производљу, дечији додатак, стипендије, школовање на буџету..Када треба да изађемо из система ми остајемо без свега тога. Илон Маск , Бил гејтс , Закерман већ размишљају о увођењу основног дохотка људима јер ће за 10год. 60 посто послова преузети роботи, Људи ће остати без посла и добијаће средства од државе да би имали за живот, Другим речима социјална помоћ. Папирни новац ће нестати из оптицаја и да купи или прода моћи ће само онај ко је део система, социјалу ће моћи да добије само онај ко је део система, ко има електронсака документа обједињена у једном документу,  То је питње Хоћемо ли узети све то и постати део система или нећемо и остати без свега тога, без хлеба.

У филму се помиње шта је говорио дечак Вјачеслав и како је он описао жиг звери: његов опис се подудара са уградњом инпланта кроз који ће моћи контролисати наше мисли, осећања а кроз то и наше понашање.Постаћемо роботи, Филм каже да ћемо бити зомбирани али ја мислим да ћемо бити претворени у роботе који служе систему. И будићи да ће моћи да управљају нашим понашањем то ћемо ми изгубити слободну вољу која нам је од Бога дата и самим тим ћемо се одрећи његове благодати и милости.

 

I onda revnitelji izbace klip gde ovaj svestenik isteruje demone iz ljudi koji su uzeli nova dokumenta.
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...
ИГУМАН ПЕТАР МЕШЧЕРИНОВ - БЕСМИСЛЕНА ДУХОВНОСТ И МОНАШТВО
Недавно сам прочитао још једну од безброј књига о атонским старцима. Пишу о старцу који већ више од пола века живи на Атосу, његова келија је тачно изнад мора, високо на стени - до ње је врло тешко доћи. Чада му доносе пакете. Он их отвара, пажљиво прегледа све послане лекове и ствари и, пронашавши на једној од кутија бар код (666, жиг звери итд), одмах је баца у море. Поставља се питање: да ли је вредело седети 50 година на Атосу да бисте напунили главу таквом «духовношћу»? Ево питања. Шта такво монаштво даје човеку? Какве оно везе има са Јеванђељем, са хришћанством, па чак и са древним монаштвом, о коме читамо у отачнику? Ето о чему треба размишљати и о чему разговарати - шта монаштво може учинити са човеком? Зашто? И тако даље.
Свобода паче послушания, или разговор монахини с игуменом
Игумен Петр (Мещеринов)
21 декабря, 2011
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, fsa рече
ИГУМАН ПЕТАР МЕШЧЕРИНОВ - БЕСМИСЛЕНА ДУХОВНОСТ И МОНАШТВО
Недавно сам прочитао још једну од безброј књига о атонским старцима. Пишу о старцу који већ више од пола века живи на Атосу, његова келија је тачно изнад мора, високо на стени - до ње је врло тешко доћи. Чада му доносе пакете. Он их отвара, пажљиво прегледа све послане лекове и ствари и, пронашавши на једној од кутија бар код (666, жиг звери итд), одмах је баца у море. Поставља се питање: да ли је вредело седети 50 година на Атосу да бисте напунили главу таквом «духовношћу»? Ево питања. Шта такво монаштво даје човеку? Какве оно везе има са Јеванђељем, са хришћанством, па чак и са древним монаштвом, о коме читамо у отачнику? Ето о чему треба размишљати и о чему разговарати - шта монаштво може учинити са човеком? Зашто? И тако даље.
Свобода паче послушания, или разговор монахини с игуменом
Игумен Петр (Мещеринов)
21 декабря, 2011

Pa sad procena besmislena duhovnost i monastvo.... Just_Cuz_19

Nego sigurno nije bas dobro da se ide skroz u desno i da se namece svoje misljenje da je sad bas sve pod pecatom, ali nije  dobro ni ici bas skroz ulevo i odbacivati sve neke znake i dogadjaje koje se desavaju u nasem pokoljenju.

Gde ovaj Pavlovic nalazi sve ove tekstova da mi je znati...... stancuje ih ko na traci na fejsabuka..... i sta se ufatio da ispravlja sve i svasta sto vidi u crkvi,.... i da dokazuje neke stvari koje ne moze dokazati... :stidljiv:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Bokisd рече

Pa sad procena besmislena duhovnost i monastvo.... Just_Cuz_19

Nego sigurno nije bas dobro da se ide skroz u desno i da se namece svoje misljenje da je sad bas sve pod pecatom, ali nije  dobro ni ici bas skroz ulevo i odbacivati sve neke znake i dogadjaje koje se desavaju u nasem pokoljenju.

Gde ovaj Pavlovic nalazi sve ove tekstova da mi je znati...... stancuje ih ko na traci na fejsabuka..... i sta se ufatio da ispravlja sve i svasta sto vidi u crkvi,.... i da dokazuje neke stvari koje ne moze dokazati... :stidljiv:

Ništa pogrešno nije rečeno. To što je neko pola veka proveo na Atosu nije nikakva garancija da je stekao blagodat i rasuđivanje. Opsednutost šesticama pokazuje da tu nešto nije kako treba. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, fsa рече

Ništa pogrešno nije rečeno. To što je neko pola veka proveo na Atosu nije nikakva garancija da je stekao blagodat i rasuđivanje. Opsednutost šesticama pokazuje da tu nešto nije kako treba. 

 

Pa to sto neko pomene to ne znaci da je opsednut.. Jel i Sveti Pajsije Svetogorac opsednut bio? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, fsa рече

Ništa pogrešno nije rečeno. To što je neko pola veka proveo na Atosu nije nikakva garancija da je stekao blagodat i rasuđivanje. Opsednutost šesticama pokazuje da tu nešto nije kako treba. 

 

Pa dobro covek misli i ne zeli da ucestvuje u tim stvarima oko sestica, samo da nije agresivan i namece prema drugima kako treba, ovako ako je sam za sebe pa sam izabira sta ce i kako ce.

Inace, pa, uf, ta prica oko blagodati i rasudjivanja, koliko sam ja video licno, tesko je to naci cak i kod monaha, teska je to prica.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sampaganini92

Opsednutost kao opsesija i strah... ne besomučnost. Ne znam kako drugačije da okarakterišem bacanje kutije zbog bar koda na njoj.

Znam da je i Sv. Pajsije Svetogorac neko vreme bio u zablude što se toga tiče, pa mu je Sv. Porfirije ukazao na to i pomogao mu da se toga oslobodi.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма јок, јако је битан тај број 666. Чим се око тог броја диже прашина, он мора бити јако битан. Чак и да га та прашина заклони, у њој ће он надрасти самог себе и неће се ту изгубити, постаће 666 + нека визија те прашине, која се дигла. А то свакако није за занемарити. Можда се ту дигла много већа прашина него што ја мислим?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...