Jump to content

Svete Trojice

Оцени ову тему


Препоручена порука

U bogosluzenju,u raznim kako zajednickim tako i licnim molitvama i u opste u hriscanskom zivotu mi
cesto slavoslovimo (slavimo) Boga i Njegovo sveto ime.
Cesto govorimo "Slava Bogu","Slava ti Boze","Slava Ocu i Sinu I Svetome Duhu" ..itd.
Cak se i kaze da cemo sa andjelima u vjecnosti neprestno slaviti Boga. I kako andjeli na nebu neprestano
slave Boga.
U jednoj od molitava takodje stoji
:"Hriste Boze kome se u svako vreme i svakoga casa klanjaju i koga slave na nebu i na zemlji..".

Koji je smisao i razlog slavljenja Boga? Zasto se tako cesto i ,kao u predhodno navedenim primjerima,na taj nacin proslavlja (slavi) Bog i Njegovo sveto ime ?
Kako ljudski um koji je ogranicen i sagledava sve iz jedne sasvim druge perspektive,da shvati na najbolji nacin sve to,slavljenje Boga ovdje i u vjecnosti?
Dali je to slavljenje (slavoslovlje),Nesemu Bogu potrebno i dali Gospod od nas to ocekuje?

Lee!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, meobeou рече

U bogosluzenju,u raznim kako zajednickim tako i licnim molitvama i u opste u hriscanskom zivotu mi
cesto slavoslovimo (slavimo) Boga i Njegovo sveto ime.
Cesto govorimo "Slava Bogu","Slava ti Boze","Slava Ocu i Sinu I Svetome Duhu" ..itd.
Cak se i kaze da cemo sa andjelima u vjecnosti neprestno slaviti Boga. I kako andjeli na nebu neprestano
slave Boga.
U jednoj od molitava takodje stoji
:"Hriste Boze kome se u svako vreme i svakoga casa klanjaju i koga slave na nebu i na zemlji..".

Koji je smisao i razlog slavljenja Boga? Zasto se tako cesto i ,kao u predhodno navedenim primjerima,na taj nacin proslavlja (slavi) Bog i Njegovo sveto ime ?
Kako ljudski um koji je ogranicen i sagledava sve iz jedne sasvim druge perspektive,da shvati na najbolji nacin sve to,slavljenje Boga ovdje i u vjecnosti?
Dali je to slavljenje (slavoslovlje),Nesemu Bogu potrebno i dali Gospod od nas to ocekuje?

Lee!

 

Čovjek dobije dojam da će se cijelu vječnost samo klanjati Bogu na koljenima i govoriti slava Bogu.

Hoće li biti bar pauza za kavu..

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, meobeou рече

U bogosluzenju,u raznim kako zajednickim tako i licnim molitvama i u opste u hriscanskom zivotu mi
cesto slavoslovimo (slavimo) Boga i Njegovo sveto ime.
Cesto govorimo "Slava Bogu","Slava ti Boze","Slava Ocu i Sinu I Svetome Duhu" ..itd.
Cak se i kaze da cemo sa andjelima u vjecnosti neprestno slaviti Boga. I kako andjeli na nebu neprestano
slave Boga.
U jednoj od molitava takodje stoji
:"Hriste Boze kome se u svako vreme i svakoga casa klanjaju i koga slave na nebu i na zemlji..".

Koji je smisao i razlog slavljenja Boga? Zasto se tako cesto i ,kao u predhodno navedenim primjerima,na taj nacin proslavlja (slavi) Bog i Njegovo sveto ime ?
Kako ljudski um koji je ogranicen i sagledava sve iz jedne sasvim druge perspektive,da shvati na najbolji nacin sve to,slavljenje Boga ovdje i u vjecnosti?
Dali je to slavljenje (slavoslovlje),Nesemu Bogu potrebno i dali Gospod od nas to ocekuje?

Lee!

 

Слава коју Бог има и пре постанка света, и пре постанка самих анђела, јесте унутар саме Свете Тројице и поретку Трију Ипостаси.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, meobeou рече

Dali je to slavljenje (slavoslovlje),Nesemu Bogu potrebno i dali Gospod od nas to ocekuje?

Nije mu potrebno,da mu je bilo šta potrebno značilo bi da nije kompletno biće a samim tim bi prestao da bude Bog.

Očekuje jer sve što postoji postoji zahvaljući Bogu i čovek treba to da ima u svojoj svesti i da iz toga razvije istinsku pobožnožnost a to je duh zahvalnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...