Jump to content

Sve sto se hteli da znate o Rimokatolicizmu, papstvu itd. (slobodna tema za raspravljanje do mile volje za Zayrona, Isusovo magare i ostale)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Вилер Текс рече

@Zayron Значи крив је онај коији не одступа пред безакоником и насилником и ко трпи прогон и страда? Ти си потпуно луд човек!

Kriva su oba ako samo svaki gledaju svoje interese. Oni imaju svoju priču koja je takodjer sve samo kukanje na vas, koliko ste im zla nanijeli i šta im sve skrivili, meni je sasvim svejedno koi i čii e video, slučano sam našao baš ova.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 557
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 5 часа, Isusovo magare рече

Naslov ove teme je je trebao glasiti otprilike ovako"TEMA ZA VRIJEĐANJE RIMOKATOLIKA I PAPE DO MILE VOLJE" jer vas stvarno ništa ne zanima o papi i rimokatolicima.Lijep vam pozdrav.

Магаре што се једиш?

Није истина. Зар ја нисам питао о круници?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zayron рече

Kriva su oba ako samo svaki gledaju svoje interese. Oni imaju svoju priču koja je takodjer sve samo kukanje na vas, koliko ste im zla nanijeli i šta im sve skrivili, meni je sasvim svejedno koi i čii e video, slučano sam našao baš ova.

Ајде бре не лажи више! Које зло је Црква нанела украјинском народу? Па већина тих Украјинаца је у УПЦ-МП.

Лично сам имао прилику да присуствујем догађају у Украјини када су расколници имали "литију" 50 људи максимум (све чудаци и лудаци) и 50 камера, кородни полиције по читавом граду...Представа. Исто као и Мираш. 

Немој да ми продајеш овде трулу причу-копираш линкове ко неки штребер и причаш бесмислице. Лицемеру један- ти си као за мир а вамо браниш оне који чине злочине и пале цркве. Једино оправдање је да си умоболан и да не знаш шта говориш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Milan Nikolic рече

@Zayron

Рекох ти да се не може правити првенство засновано на суштини Божијој.

Стварно не знам шта хоћеш да докажеш. Брутално си бесмислен.

U redu, ne može kod vas, kod nas može. Kod nas se zna ko je prvi, ko je drugi, treći itd. Kod vas ste prvi vi, oni borci za autokefaliju hoće biti takodjer prvi a ne drugi ali da bi postali i oni prvi, moraju prvo skinut vas sa tog mjesta gdje ste vi ali vi se nedate i junački branite. I onda kad dodje neko ko se medju vama smatra najprvijim od svih da i te koji se bore da postanu isto kao vi prvi i jednaki vama napravi prvima i hoće da im to omogući onda nastane bitka svih vas prvih o prva mjesta. I tog najprvijeg prvo izbacite van jer vam najviše smeta. A to kod vas sve što radite jedni drugima ima brutalno mnogo smisla? Zato što ste prvi svi i svako sebi glava. 15 papa i glava.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ведран* рече

Магаре што се једиш?

Није истина. Зар ја нисам питао о круници?

Džabe ste nas izbacili sa one teme o vašim raskolima. Otvorili nam ovu temu za nas kao biva a opet ste tu isto sa tim svojim raskolima. To smo mogli ostati i tamo gdje smo bili, nikakva razlika

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само сте показали да немате благе везе о Цркви, имате о папоцентризму и осталим доколицама.

Како не схватате да као што Бог Света Тројица јесу Три Личности једнаке, ништа мања није једна од друге, тако исто и Црква постоји Католичански, све Цркве имају Пуноћу и све Цркве јесу Једна Црква. То је за вас Досије Х, Истина је тамо далеко, само вам је папоглавац једини смисао цркве.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Кратос рече

Pa šta čekate katolici?

Pa........Čekamo da vas (nažalost) većinu dragi Bog odinati!

Ti i ja, iz inata, inata, inata, inata..........

 

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Milan Nikolic рече

Само сте показали да немате благе везе о Цркви, имате о папоцентризму и осталим доколицама.

Како не схватате да као што Бог Света Тројица јесу Три Личности једнаке, ништа мања није једна од друге, тако исто и Црква постоји Католичански, све Цркве имају Пуноћу и све Цркве јесу Једна Црква. То је за вас Досије Х, Истина је тамо далеко, само вам је папоглавац једини смисао цркве.

Ok, čuo si onu Isusovu po plodovima se stablo poznaje. A ti vaši plodovi su kakvi?

Ukrajina, Makedonija, Crna Gora, ima toga mnogo više: http://www.anti-raskol.ru/

Tim prije što ste vi shvatili sve ovo (za razliku od nas koji smo папоглавац једини смисао цркве)

да као што Бог Света Тројица јесу Три Личности једнаке, ништа мања није једна од друге, тако исто и Црква постоји Католичански, све Цркве имају Пуноћу и све Цркве јесу Једна Црква. To sve vi znate!

To su onda ti rezultati zastrašujuće slabi i nikakvi, grančice suve i bez plodova, dakle, nešto tu ne štima! 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А код вас штима са протестантима, сви сте са уснама на ципелицама папиним? Па и треба да буде хаос код нас када делају ваши са стране. Да се покаже ко је какав, знаш да каже апостол Павле да треба да буду подвајања да би се видело ко је постојан у вери. А ви сте себе затарабили са папизмом, глумите јединство а немате везе са Црквом. Имате са Северном Корејом.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zayron рече

Ok, čuo si onu Isusovu po plodovima se stablo poznaje.

Vaši plodovi su gomila protestanstkih sekti i sektica zato što nećete da se lečite od recidiva imperijalne prošlosti...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Milan Nikolic рече

А код вас штима са протестантима, сви сте са уснама на ципелицама папиним? Па и треба да буде хаос код нас када делају ваши са стране. Да се покаже ко је какав, знаш да каже апостол Павле да треба да буду подвајања да би се видело ко је постојан у вери. А ви сте себе затарабили са папизмом, глумите јединство а немате везе са Црквом. Имате са Северном Корејом.

Protestanti nisu više katolici, oni su protestanti i nikakvu autokefaliju od nas nisu nikad tražili nit bi je kad kakvu dobili jer tako nešto kao tomos kod nas ne postoji. A ovi kod vas što traže autokefaliju su isto pravoslavci kao i vi, samo hoće ono što vi već imate i što u pravoslavlju postoji. Luther je htio nešto što ni u pravoslavlju a ni kod nas ne postoji, crkvu bez ikona i bez mošti i molitvi svetiteljima, bez Bogorodice, Sola Scripturu bez Svetootačkog Predanja itd. znaš dobro šta je on htio a ništa od tog ne bi dobio ni od vas. Čak biste mu vi možda i nekakvu autokefaliju dali da ju je on od vas zatražio ali to bi morao biti pravoslavan a ne ikonoborac i rušitelj predanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако и наши расколници хитају ка вама кроз Константинопољ, као другог плућног крила са Римском црквом.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zayron рече

Džabe ste nas izbacili sa one teme o vašim raskolima. Otvorili nam ovu temu za nas kao biva a opet ste tu isto sa tim svojim raskolima. To smo mogli ostati i tamo gdje smo bili, nikakva razlika

Тебе сам предао Богу, да те ослободи злодуха. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Milan Nikolic рече

Тако и наши расколници хитају ка вама кроз Константинопољ, као другог плућног крила са Римском црквом.

Ti si ovdje nastupao kao ekumenista, no, sad vidim da se to nešto u tebe promjenilo kad ti tako počela smetati ta plućna krila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Екуменизам постоји и другачије од вашег поимања. О томе је писао свети Јустин Поповић, а ми такав екуменизам заступамо.

http://www.spc.rs/sr/sveti_ava_justin_zapisi_o_ekumenizmu_priredio_episkop_atanasije_manastir_tvrdos_2010

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...