Jump to content

Зашто је муслиману тешко да постане хришћанин?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Zašto je muslimanima teško da razumeju da se umesto obrezanja  vrši krštenje?

Zašto muslimani pitaju,ako je Bog ,nakon pada adama i Eve ,tražio njih dvoje a oni se sakrili,kako on kao svemoguć nije znao gde su oni?

 

Zato što musliman vjeruje da je i u vašoj vjeri obrezanje bilo propisano, međutim to se nekome nije svidjelo.

Zato što musliman vjeruje da je Bog svemoguć i da je nemoguće da On ne zna gdje su Adam i Eva u kojem grmlju Raja sakriveni. Zato što opet musliman vjeruje da je i to neko od sebe intervenciju u Bibliji napravio. 301

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato što musliman vjeruje da je Bog svemoguć i da je nemoguće da On ne zna gdje su Adam i Eva u kojem grmlju Raja sakriveni.

 

7896634

 

Voleo bih da znam da ovo jeste zafrkancija s tvoje strane, ali na zalost, znam da nije...

 

...

 

Bosanac, imas li dece?

 

Ako imas, jel ti se nekad desilo da znas da su nesto napravili, neku stetu, ali se ti kao pravis da ne znas, pa ih zoves i pitas da bi ti sami priznali, na njihovu korist od tog pokajanja? A onda oni, umesto toga, pocinju da se brane i opravdavaju - jel ti to mozda poznato?

 

Ja to srecem svaki dan...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato što musliman vjeruje da je Bog svemoguć i da je nemoguće da On ne zna gdje su Adam i Eva u kojem grmlju

 

 

Hakim, Bejheki i Ibn Asakir preko Abdurrahmana ibn Zejda ibn Eslema prenose da je čuo od svojega oca, a on od svojega djeda, on od Omera ibn el-Hattaba da je Božiji Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:

''Kada je Adem učinio grijeh, rekao je: 'Gospodaru moj! Tako ti Muhammeda, molim Te da mi oprostiš.' Allah ga je na to upitao: 'Otkud ti znaš za Muhammeda, a još ga nisam ni stvorio?' 

 

 

De Maria Numquam Satis

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bosanac,  -Adame, gde si?, glas (reč) je Dobroga pastira, koji traži i na kraju pronalazi izgubljeno

(Svojim vhodom u otpali svet), a ujedno  je i priziv  čoveku da spozna svoje stanje, gde si sad, a gde si nekad bio. Skrivanje čoveka iza drveta je najplastičniji opis čovekovog pokušaja da  Boga sakrije od sebe iza prirode (bezboštvo), i skrivanje sebe od Boga (paganizam).

 

 

 

 

 

 

Hajde ti meni sada odgovori na ovo:

https://www.pouke.org/forum/topic/5457-postavi-pitanje-muslimanu/page-144

https://www.pouke.org/forum/topic/5457-postavi-pitanje-muslimanu/page-143

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bosanac,  -Adame, gde si?, glas (reč) je Dobroga pastira, koji traži i na kraju pronalazi izgubljeno

(Svojim vhodom u otpali svet), a ujedno  je i priziv  čoveku da spozna svoje stanje, gde si sad, a gde si nekad bio. Skrivanje čoveka iza drveta je najplastičniji opis čovekovog pokušaja da  Boga sakrije od sebe iza prirode (bezboštvo), i skrivanje sebe od Boga (paganizam).

E ovo objašnjenje prihvatam. 

 

 

 

 

 

 

Hajde ti meni sada odgovori na ovo:

https://www.pouke.org/forum/topic/5457-postavi-pitanje-muslimanu/page-144

https://www.pouke.org/forum/topic/5457-postavi-pitanje-muslimanu/page-143

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam video ovaj odgovor ranije pa tek sad odgovaram.

Ne vidim razlog da tako misliš,zašto tako misliš?

Zato što mi je bilo teško povjerovati da me provociraš.Pomislih da me zezeš onim pisanjem jer samimao respekt prema tebi.Međutim ovim tvojim odgovorom nažalost uvidio sam da me provociraš.

Ja ću samo reći:Bože oprosti mu on uistinu ne zna.

A kaže imam Malik:Najteže je respravljati sa neznalicama.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„O vi, koji verujete! Ne uzimajte Jevreje i Hrišćane za prijatelje; oni su prijatelji jedni drugima; i ko god ih uzme za prijatelje, je jedan od njih; sigurno nas Alah ne navodi na nepravedne ljude“ (Sura 5, stih 51).

 

Da, onaj ko uzme jevreje i krščane za prijatelje on je nejvernik. To i ja vjerujem. Ovo se odnosi na jevreje i krščane koji ratuju protiv islama. :229229229: 

Dok islam ne zabranjuje da se prijateljuje sa jevrejima i krščanima koji su u miru sa muslimanima i poštuju ih.

Naprotiv prema takvima je musliman na njihovo dobročinstvo uzvratiti dobročinstvom.

Pitaj brate ako ne znaš, nije sramota. Sramota je preuidicirati značenje onoga što se ne razumije.

Svako dobro od Boga ti želim.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, onaj ko uzme jevreje i krščane za prijatelje on je nejvernik. To i ja vjerujem. Ovo se odnosi na jevreje i krščane koji ratuju protiv islama. :229229229: 

Dok islam ne zabranjuje da se prijateljuje sa jevrejima i krščanima koji su u miru sa muslimanima i poštuju ih.

Naprotiv prema takvima je musliman na njihovo dobročinstvo uzvratiti dobročinstvom.

Pitaj brate ako ne znaš, nije sramota. Sramota je preuidicirati značenje onoga što se ne razumije.

Svako dobro od Boga ti želim.

 

Potcenjuješ me prijatelju bosanac i ne znam zašto si grub a ja tako fino :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Potcenjuješ me prijatelju bosanac i ne znam zašto si grub a ja tako fino :)

 

Nikada nikoga prijatelju nisam namjerno potjenio, a pogotovo ljude koji imaju normalnu komunikaciju u ovim teškim vremenima.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A po čemu to ja nisam imao normalnu komunikaciju?

I čime sam provocirao?Nemam takve namere,zaista :)

Oni kojisu imali normalnu komunikaciju sa mnom a imaju je i dalje ne podcjenjujem ih.A ono što sam gore napisao brate je bio prijateljski savjet ne potcjenjivanje. Svi  učimo. Onaj koji uči pita prije donošenja zaključka.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се што вас прекидам...  Што бре људи не ставите по један аватар, овако ми се учини да понекад једна особа прича сама са собом...

 

Наставите, молим...

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...