Jump to content

Зашто је муслиману тешко да постане хришћанин?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Извињавам се што вас прекидам...  Што бре људи не ставите по један аватар, овако ми се учини да понекад једна особа прича сама са собом...

 

Наставите, молим...

 

Moj avatar je najbolji: on je duh, nevidljivi i anoniman  sHa_sarcasticlol .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма јок не знаш ти зашто је босна подесна за ислам, Босанац зна у ком грму чуче деца али их он не зове да се прави као да не зна где су да би се сама јавила и показала послушност према њему, него се оне лепо дошуња до њих па их излема ко мајмуне да им други пут не падне на памет да се икада више скривају... е то је био проблем јер касније кад су постали људи  нису се научили скривања и кад су дошли четници ...

 

Koja oholost od jednog teologa, jarane i kad su došli četnici.... poklali su ih jer se nisu znali sakrivati.Dopuni misao, slobodno teolože.... iskaži ono što ti je u srcu... Jadno  nema šta. 

očigledno da imaš previsoko mišljenje o sebi. Zapamti:"Onaj ko visoko leti nisko pada".

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Ne mozete vi muslimani shvatiti sve to,zato sto sve to mehanicki pokusavate da shvatite.

A što se tiče vaše tvrdnje o iskrivljenosti Kurana i poslanstvu Muhammedovom.Valjda milijarda i sest stotina miliona ljudi nisu lažovi ili nekakvi nedozreli ljudi pa vjeruju u nekakve gluposti.Stvar je spremnosti ili nespremnosti čovjeka brate moj da se povinuje istini nadahnutoj od Uzvišenog.Naravno za vas je protiv razumno vjerovati u Jednog Boga svemoćnog a razumski vam je vjerovati u Boga koji je eto jedan ali iz tri neovisne ponekad i odvojene božanske ličnosti.ako je to tako kao što vjerujete onda vam postavljam pitanje kako to da ste se u toliko skupina podjelili i to baš zbog vjerovanja u Boga? Valjda što ste i vi sami zbunjeni zbog toga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po meni jako antropomorfno, Bog se posmatra kao neki predmet ili nesavršeno biće koje treba nekoga ljubiti..,On je postojao i prije tog "ljubio", i prije tog "koga".

A evo, ako je ljubio sina, zašto nije sinOVE, ili kćeri ?

Saladine,sustina Hriscanstva je i u tome sto hriscani uce da trebaju LJUBITI Gospoda Boga,a NE da se prepustamo strahopoštovanju prema Gospodu Bogu! Tu se radi o slobodoumlju,koje je jedno od glavnih odlika Hriscanstva. Slobodna volja je ISTINSKIJA od strahopostovanja!!! Gospoda Boga treba VOLETI,LJUBITI!!! U tome je sustina Hriscanstva,a NE to da strahopoštovanjem iskazujemo vernost Gospodu Bogu! Ako to smatrate bogohulstvom,i ako niste u stanju da to shvatite,onda sa vama NEMA SMISLA RAZGOVARATI,JER SE VIDI ODMAH KAKO VI SHVATATE SVOJU VERU i smisao svog postojanja,koje je zasnovano iskljucivo na izricitom strahopostovanju prema Gospodu Bogu! A sto se tice Isusa Hrista,mi ako imamo Isusa u srcu,imamo i samog Gospoda Boga! Zato sto je Isus taj koji ce nas na pravi put povesti! Ako i to niste u stanju da prihvatite,onda ste vi dokaz nerazumevanja i bezumlja!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvaženi gospodine.Dobro je meni jasno vaše vjerovanje, a drugo je pitanje zašto se ja ne slažem sa njim.Uz dužno poštovanje prema vašim vjerskim osječajima ono je pogrešno za mene.Ja sada mogu isto za vas reći da je u pitanju kod vas isto nerazumijevanje islama.Kroz ovaj naš dijalog iznosili ste kvalifikacije o islamu unaprijed sa kojima islam nema veze, što opet govori u prilog ovoj mojoj, gore navedenoj tvrdnji.Da bilo je kod mene određenih nejasnoća kada je u pitanju vaša vjera i razjašnjene su mi kroz odgovore učesnika ovog foruma.Ali nemožeš me optuživati za nerazumijevanje onoga što i mnogima hrišćanima nije jasno kada je u pitanju vaša vjera. Neradi se o nerazumijevanju vaših stavova radi se o neprihvatanju za mene vašeg vjerovanja.Sigurno razumijem više vašu vjeru nego što vi razumijete moju. S poštovanjem.

Uz duzno postovanje,niste upoznali pravi smisao nase hriscanske vere,jer da ste stvarno i istinski shvatili,istog biste momenta presli u HRISCANSTVO!!! Cim vi ne shvatate pojam Svetog Trojstva,govoreci kako vam je neshvatljivo to da je 1+1+1=1 ,odmah je jasno to koliko ste shvatili. Vi ste sve to povrsno shvatili,jer da ste istinski shvatili,istog biste momenta presli u HRISCANSTVO!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da bi počeli da pričamo o muslimanu koji prelazi u hriščanstvo treba postaviti nekliko pitanja da bi se riješile neke nedoumice!

1)Kakvo je zanje te osobe koja je napustila islam o samom islamu?

Da li je ta osoba bila prakticirajući vjernik ili je pripadala korpusu islama onako stihijski?

3) Koji su razlozi primanja hriščanstva kod te osobe?

Kada ova pitanja razradimo i njima slična onda

ćemo doži do nekih činjenica koje su jako bitne da bismo objasnlli ljudima o čemu se radi.

Ne znam koliko smo u stanju da govorimo o ovoj temi jer nekako više se ovdje ima subjektivan pristup a objektivnost nam je potrebna da bismo došli do pravih i istinskih zaključaka.

Bosanac,kad ti ne bi mehanicki pokusavao to shvatiti,i kad bi stvarno i istinski shvatio sustinu Hriscanstva,istog momenta bi presao u HRISCANSTVO!!!!!!!! Ovako ,ti Hriscanstvo smatras satanizmom,jer sve hriscansko pokusavas shvatiti mehanicki i bezosecajno,i hladno! Ali kad bi istinski shvatio Hriscanstvo,istog momenta bi presao u Hriscanstvo!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato što musliman vjeruje da je i u vašoj vjeri obrezanje bilo propisano, međutim to se nekome nije svidjelo.

Zato što musliman vjeruje da je Bog svemoguć i da je nemoguće da On ne zna gdje su Adam i Eva u kojem grmlju Raja sakriveni. Zato što opet musliman vjeruje da je i to neko od sebe intervenciju u Bibliji napravio. 301

Bosanac,imas ovde neke stvari objasnjene,u kojima je ODLICNO objasnjeno na sta se konkretno mislilo,kad se reklo “ne jedite svinjetinu,itd.“ ,kao i u vezi obrezivanja,i svih slicnih stvari. Videces da je ovde jedan od jasnih dokaza koliko vi muslimani BUKVALNO shvatate sve zakone koje Rec Bozija kaze!!! http://www.verujem.org/sveti_oci/varnava.htm u pitanju je Varnavina Poslanica. Pa ces videti lepo objasnjeno,na sta se zapravo mislilo kad je zabranjivano svinjsko meso,kao i u vezi obrezivanja,i slicnih stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bosanac,imas ovde neke stvari objasnjene,u kojima je ODLICNO objasnjeno na sta se konkretno mislilo,kad se reklo “ne jedite svinjetinu,itd.“ ,kao i u vezi obrezivanja,i svih slicnih stvari. Videces da je ovde jedan od jasnih dokaza koliko vi muslimani BUKVALNO shvatate sve zakone koje Rec Bozija kaze!!! http://www.verujem.org/sveti_oci/varnava.htm u pitanju je Varnavina Poslanica. Pa ces videti lepo objasnjeno,na sta se zapravo mislilo kad je zabranjivano svinjsko meso,kao i u vezi obrezivanja,i slicnih stvari.

poslednja opomena

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidis prijatelju. Ja jesam musliman i dicim se time. Medjutim iako ti nisi musliman, iako si napisao ovo sto si napisao ja te prihvatam takvog kakav jesi. Ali sve je to prazna prica ukoliko ne bude prihvatanja i sa druge strane.Tako da koliko god se ja trudio da budes u dobrim odnosima sa muslimanima to ne pije vode ukoliko ti ne budes znao prihvatiti drugo i drugacije.

Sve je to pravedno,ali to su stajalista,koja u MNOGO SLUCAJEVA STOJE NA KLIMAVIM NOGAMA!!! Jednostavno,NIKO na ovim prostorima,bilo da se radi o muslimanima ili hriscanima,NE ZELI da se zaista priblizi onome sto drugi misle i u sta veruju. Da bi se to postiglo,MORA SE RAZBITI TA BUKVALICNOST U SHVATANJU I TUMACENJU RAZNIH STVARI I POJMOVA!!! NIJE DOVOLJNO samo pokusavati uspostavljanje odnosno odrzavanje samo dobrosusedskih odnosa,kad to stoji na jako klimavim nogama,ako pogledamo malo dalekosežnije. Treba se ISTINSKO ZBLIZAVANJE OSTVARITI,a to je SUPROTNOST od ovoga sto radimo. Svako tera svoje,i bukvalno shvata sve u sta veruje,odnosno u ono sto neko drugi veruje. TO NIJE PRAVO RESENJE,zato sto se i takvim resenjem,mozemo JAKO LAKO pronaci na samoj “crvenoj liniji“ ,cijim prelaskom bismo vec poceli da gajimo zavist i gordost prema nekome,sa kim smo prethodno “uspostavili dobre odnose“ ,u fazonu “vama vasa,a meni moja vera“ ,govoreci kako zelimo “dobrosusedske odnose“ ,a ovamo ispoljavamo netrpeljivost pa cak i mrznju prema onome u sta neki,sa kojim zelimo “dobrosusedske odnose“,veruje! Nije li to licemerje?? To je politika MNOGIH!!! I da,istina je to da MNOGI nisu ni svesni da su presli tu “crvenu liniju“ . A prelaskom te “crvene linije“ ,prelazimo cak i u fazu koja se slobodno moze nazvati FASIZMOM!!! Zato sto se fasizam javlja upravo u ovakvim stvarima. Ma kakvi . Fasizam je svuda oko nas prisutan! Fasizam se javlja cak i iz onih koji nisu svesni toga! Fasizam je delo Sotone i njegove zavodljive politike! Ja sad jesam mozda malo bukvalno opisao sve ovo,ali ovo je samo,na neki nacin,OPOMENA za sve nas,pa tako i za mene! Dakle,treba vise razumevanja SA OBE STRANE,a narocito sa muslimanske,jer oni previse bukvalno shvataju sve ono sto ima veze sa hriscanstvom,pa otuda dolazi do nesuglasica. A s druge strane,i hriscani da malo dublje pogledamo u ucenja Islama. i bice bolje

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...