Jump to content

Film o Stjepanu Filipoviću oduševio region: Dokumentarac i na hrvatskim portalima - "Srbi snimili film o Hrvatu kog se naše vlasti srame"

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

У овом филму имаш кад га испитује официр Гестапоа у притвору (био је неколико месеци у затвору пре него што је погубљен). Питао га је "Зашто си се придружио комунистима?". Овај му одговорио "И ти би им се придружио да мораш за 10 динара да намешташ димњаке на фабрикама по цео дан".

 

E о томе је реч. Без сумње, човек је потлачен, као и данас.

Али то не значи да треба да прихватимо идеологије које нам нуде хлеб и рај на земљи, јер то је замка и искушење. А то је и идеологија тог официра Гестапоа.

А то не искључује да се на нормалан начин изборимо за своја права и егзистенцију, без револуције, пљачке и неправде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...