Jump to content

Програмирање - дигресије

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 15 минута, Аурор рече

Други амандман  1:0  Мањине   :smeh1:
 

(Надам се да ме неће чути ови :)

Домаћи за тебе за сутра: апликација прима предлоге закона у форми исказа логике првог реда и провера да ли су контрадикторни са америчким уставом који је такође скуп логичких исказа. Време сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Домаћи за тебе за сутра: апликација прима предлоге закона у форми исказа логике првог реда и провера да ли су контрадикторни са америчким уставом који је такође скуп логичких исказа. Време сад!

Nadam se da ce neki admin da reaguje na ovoliku kolicinu psovki!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

Домаћи за тебе за сутра: апликација прима предлоге закона у форми исказа логике првог реда и провера да ли су контрадикторни са америчким уставом који је такође скуп логичких исказа. Време сад!

Već su napravili to, zove se Supreme Court... ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Nadam se da ce neki admin da reaguje na ovoliku kolicinu psovki!

Ево примера:


if (BehavesBadly(this.Government))
{
	MyHollyGuns.Destroy(this.Government);
}

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, uros рече

Mene stegao neki grip vec 2. dan ali cim prodje eto me nazad

Е, кад је мој ћаћа био мали, пешачили су десет километара дневно по снегу од два метра да би стигли до школе, а данашња младеж не може да напише једну for петљу кад су прехлађени. Ц, ц, ц...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, WiseMan рече

Isto tako i umesto "int" i "string" možete staviti "var" i to će vam dodatno ubrzati program

Зашто? Мислим да се "var bla = 5" и "int bla = 5" компајлирају у идентичан код. Једино што у првом случају компајлер мора да реши одређене једначине да би одредио тип од "bla", па је компајлирање спорије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вероватно је хтео да каже "убрзати програмирање". Уштедиш ону милисекунду која ти је потребна да размислиш који је тип варијабле...

Професионална деформација. :D

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Juanito рече

Зашто? Мислим да се "var bla = 5" и "int bla = 5" компајлирају у идентичан код. Једино што у првом случају компајлер мора да реши одређене једначине да би одредио тип од "bla", па је компајлирање спорије.

To su mi rekli i na studije a i Microsoft inženjer sa MVA (Microsoft Virtual Academy) je isto rekao za "var", da tako brže učitava framework i samim tim se brže izvršava naredba.

200_OK.jpg

Mornië alantië

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

штедиш ону милисекунду која ти је потребна да размислиш који је тип варијабле...

То ти је сад тренд у новим језицима (још једна од новотарија из седамдесетих). Само што за разлику од C#-a ”инференција типа” ради глобално. Програмираш у језику са строгим типовима, а изгледа као да програмираш у неком Пајтону. То је одлична ствар код оних гадних угњеждених генеричких типова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...