Jump to content

Проф. др Радмило Рончевић о заблудама теорије еволуције


Ignjatije

Препоручена порука

пре 2 часа, Ana Bjelan рече

sad su u kucici od cokolade

Линк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Ana Bjelan рече

o ne jos jedan ateista ako se ne varam :)

Од онолике поруке, ово је закључак. 

Нема везе, није ни важно. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Lady Godiva рече

Од онолике поруке, ово је закључак. 

Нема везе, није ни важно. :)

U novoj verziji bajke Ivica i Marica pojavljuje se labud koji ih na kraju preveze na drugu obalu jezera. Ja mislim da si to ti. To je moj zakljucak :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, jedan čovjek рече

Čovjek je nastao od majmuna, iznervirao se pa je propušio. Nakon toga je pao u depresiju i izmislio je pištolj sa kojim se ubio. Sa etičke strane to i nije neki grijeh jer se ubio majmun a ne čovijek... Možda se u sledećem životu rodi kao leptir pa mu život i ne bude tako težak.

Доста од овога што си написао није тачно. Проблем са "руским научницима" је у томе што је Русија огромна и што се велик значај даје образовању, па тако и они који не успеју да се школују до краја и уђу у научне институције (као и код нас многи псеудо-научници), толико их много има да оснивају приватне "академије", "институте", приватне факултете на којима стичу "докторска" звања и сл. Тако да кад неко каже да је "руски научник" треба проверити где, јер је и наш Јован И. Деретић "академик" на некаквој приватној руској академији која везе нема с науком.

Човек није "постао" од мајмуна, човек по биолошкој класификацији спада у ред примата на исти начин на који и тигар спада у ред мачака (а није постао од домаће мачке). ДНК шимпанзе је до 98% слична са ДНК човека, наша анатомија је саобразна. Ипсилон-хромозом код човека не показује да сви људи имају једног мушког претка, али показује да су сви људи потомци групе од 30-40 сродних праљуди. Словени нису раса него језичка група, а антрополошки (расно) су веома хетерогени. На пример, Србима и Хрватима су антрополошки сроднији Албанци који нису Словени, него Руси и Украјинци.

Аријевској раси су најближи Аријевци - звучи невероватно, али Аријевци нису изумрли, већ су њихови потомци живи и данас, а то су Персијанци и Таџикистанци. А најближи им ипак нису Словени, него Индуси и Пакистанци, а у Европи Роми.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Дидим рече

Доста од овога што си написао није тачно.

Ovakva formulacija (pogrešno) implicira da nešto od onoga što je napisao jeste tačno...  :D

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uspeo je da u istom pasusu pomene pasulj, papriku, DNK, fotone i quantum entanglement :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Дидим рече

Доста од овога што си написао није тачно.

 

"dosta"... cudan nacin da se napise rec "nista"

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, jedan čovjek рече

Čovjek je nastao od majmuna, iznervirao se pa je propušio. Nakon toga je pao u depresiju i izmislio je pištolj sa kojim se ubio. Sa etičke strane to i nije neki grijeh jer se ubio majmun a ne čovijek... Možda se u sledećem životu rodi kao leptir pa mu život i ne bude tako težak. 

Nisam čitao rad dr. Radmila Rončevića ali sama teorija evolucije je demantovana na kraju knjige od samoga autora Darvina. Radi se o tome da je ovaj svijet konstantno izložen mikrotalasima iz svemira i radijaciji na zemlji koje izazivaju blage mutacije svega što živi. Ali teorija da je čovijek nastao od majmuna ili da imaju istog pretka je apsolutna nebuloza. Različite teorije evolucije postojojale su 30ih godina prošlog vijeka, komunistička usvojena u SSSR, britanska i teorija evolucije i eugenike NacionalSocijalističke Njemačke koja je napravljena na temelju tadašnje kolonijalne Britanske naučne literature. To su teorije u kojima se mi smatramao za genetski otpad evropskog naroda. Sve to je bilo kontradiktorno jedno drugome i pobijeno je novim saznanjima koja nisu dala novu teoriju. Jer trenutno živimo u svijetu nauke koja nailazi na velike probleme u nemogućnosti da nađe pojave sa kojima bi kompletirala dosadašnja saznanja i kompletirala sliku o Fizici kao nauci za početak. 

Generalno današnje teorije su objasnile da je na početku svega od nekud nastao glas tj. zvuk, zvuk je inače elektromagnetno polje, dalje po teoriji iz tog el. magnetnog polja je nastala svjetlost čitavim spektrom, za čovjeka vidljiv i nevidljiv spektar. pa je iz svjetlosti krenulo dalje stvaranje čitavog kosmosa koje je dovelo do čovjeka. Pritom ne ulazi se u porijeklo čovjeka, ali je dokazano da čovijek ima sličnost i povezanost sa svakim živim bićem na planeti...

Ali ranih 50ih godina kineski i ruski naučnici su dokazali da DNK može da se unese u strukturu fotona i da se kao informacija emituje tako da DNK pasulja u svjetlost ozrači mrtvo sjeme od Paprike, i da to sjeme od paprike nakon toga izrodi pasulj, tj. da se ponaša kao živo sjeme pasulja. Takođe ako se foton svjetlosti emituje sa zemlje do recimo mjeseca, i na mjesecu se rascijepi na dva različita talasa svjetlosna koja idu na suprotnim stranama. Tada se dešava neobjašnjiv efekat a to je da sve što se desi jednom talasu svjetlosti pod uticajem raznih mogućih događaja automatski ovaj drugi talas svjetlosti to registruje. To je ono što ruši teoriju fizike, jer ono do čega smo kao civilizacija globalna došli do sada u saznanjima postaje kontradiktorno gube se ustaljeni zakoni gravitacije, naravno ne mislim da jabuka neće pasti sa drveta...

Ja sam lično proučavao radove Y hromozoma i gledao različita kontradiktorna izlaganja različitih centara u svijetu u smislu toga da određene grupe naučnika forsiraju vještački određene teorije.. Ali suština je da se Y hromozom nalazi u DNK svakog muškarca i da se prenosi sa oca na sina. E sada, u Y hromozomu ljudi, dosadašnji testirani uzorci ljudi vode porijeklo od jednoga čovjeka pa samim tim valjda i jedne žene.

To sve nepobitno vodi u prošlost do prvobitne ljudske zajednice, treba znati da istorija do prije nekih 5,6 godina je većinom pisana pod uticajem civilizacija koje su nastale na temelje zapadnog Rimskog carstva (Njemacka, Italija, Francuska, Španija, Velika Britanij, USA) a mi i ostali prihvatali. Tako npr. do sada se mislilo da su Njemci narod koji je povezan sa Arijevskom rasom koja je imala procvat u Indiji prije 4000godina poznato kao Vedsko doba, tj. sa prvom kastom u indiji. A nova istraživanja Indijaca su potvrdila da su tadašnjoj Arijevskoj rasi najbliži Sloveni, i da je jezik koji mi pričamo jako sličan njihovome. Da su ti ljudi napravili revoluciju u matematici, i da naše riječi koje zamjenjuju brojeve, nazive osnovnih djelova tijela i pojave u prirodi imaju podudarljivo slični izgovor. Naravno nema čiste rase, ljudi su se miješali čitavo vrijeme ne radi se o tome, pričamo o dominantnom kodu DNK određene grupe ljudi. Primjer je naprimjer to da je 50% stanovnika Austrije i Njemačke slovenskog porijekla da 60% teritorije Njemačke i Austrije u svojoj arheološkoj gradji nosi tragove slovenske civilizacije, gradova, vosjki... Tako da će sa vremenom to postati sve jasnije, rat između hrišćanstva i nauke je nastao za vrijeme Rimokatoličke vlasti nad Evropom ne Carigradske. Politika Konstantinopolja prema nauci je bila takva da su imali prvi univerzitet koji je trajao 1000 godina i danas traje u okviru Turske kao prvi Osmanski Univerzitet, ratovali su samo sa filozofima to nisu priznavali. 

Ja pomislim uvijek na tekst u kome se kaže da je bog čovjeka stvorio po liku svome da vlada i brine o zemlji i bićima na zemlji !!!

Znaci Biblija je lazna. Sto bi se u toj knjizi nad knjigama uopste pominjao Adam i sve ono sto pise o nastanku sveta? Onda bolje odmah da odustanemo od nje. Ako laze Bozija rec sta tek da ocekujemo od coveka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Бог еволуциониста није Бог Библије, већ други бог. Он другачијим редоследом, у другачијим временским размацима, другим средствима и очигледно с другим ЦИЉЕМ ствара свет. Тачније, не „ствара“, већ управља механизмом еволуције. Зато ако теорија еволуције користи појам „Адам“, то нипошто није библијски Адам."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Природни закони су закони које је Бог дао након Адамовог пада, односно кад је рекао: Земља нека је проклета због тебе (Пост. 3,17) и с муком ћеш рађати децу (Пост.3,16). Адам је донео смрт у свет и врло је вероватно да пре његовог пада није умрло ниједно биће. Пре пада, Ева је била девственица. Бог је створио мушко и женско знајући да ће човек пасти и да ће бити неопходан тај начин рађања.
Постоји један веома тајaнствен елемент у стању творевине пре Адамовог пада који не би требало да истражујемо, јер нас не интересује „како“ је стварано. Ми знамо да је постојало Шестодневно стварање и да Свети Оци кажу да су то били дани од двадесет четири часа. Нема ничега изненађујућег у чињеници да су чинови стварања били моментални: Бог хоће и то је учињено, Он говори и извршено је. Будући да ми верујемо у Бога Сведржитеља, у томе не постоји никакав проблем. Међутим, како је то изгледало и колико је врста створења постојало – на пример, да ли су већ тада постојале све врсте мачака које данас знамо или само пет основних типова – не знамо и није неопходно ни да знамо.
Ни најмање нам неће помоћи додавање идеје Бога теорији еволуције, што покушавају да учине неки хришћански еволуционисти. Боље речено, то нам обезбеђује само једну врсту помоћи: то вас изводи из проблема трагања за оним одакле је све потекло. Уместо велике чиније космичке прасупе имате Бога. То је много јасније. То је непосредна идеја. Уколико негде у простору имате првобитну прасупу, онда је то врло мистично и тешко разумљиво. Уколико сте материјалиста, онда то за вас има смисла, али је засновано само на вашим предрасудама.
Међутим, независно од тога, питању одакле је све постало неће помоћи додавање идеје Бога теорији еволуције. Тешкоће у тој теорији и даље ће бити присутне, независно од тога да ли је Бог иза ње или не.
Модерна теорија еволуције и православно учење разликују се не само по свом схватању човекове прошлости него и по схватању његове будућности. Уколико је стварање једна дугачка нит која еволуира и прелази у нове врсте, онда можемо очекивати еволуцију „натчовека“. Међутим, уколико је творевина сачињена од различитих створења, онда можемо да очекујемо нешто друго. Не морамо очекивати да се жива бића промене или да од нижих постану виша."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ana Bjelan рече

Ева је била девственица.

Kako su onda Adam i Eva poštovali prvu Božiju zapovest?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Ana Bjelan рече

Znaci Biblija je lazna. Sto bi se u toj knjizi nad knjigama uopste pominjao Adam i sve ono sto pise o nastanku sveta? Onda bolje odmah da odustanemo od nje. Ako laze Bozija rec sta tek da ocekujemo od coveka.

Koliko ja razumem malo učenije pravoslavce od tebe (ispraviće me valjda ako grešim), za razliku od protestanata, pravoslavci ne smatraju da je Biblija doslovno i u svakoj reči tačna... drugim rečima, smatraju da Bibliju nije pisao ili diktirao Bog, nego su je pisali ljudi inspirisani Svetim Duhom, ali i dalje ljudi, koji mogu da pogreše ili da nešto pogrešno razumeju.

Biblija sadrži i očigledne kontradikcije, te ako veruješ da je ili tačna u svakoj svojoj reči ili "lažna" (da iskoristim tvoj izraz), onda je svakako "lažna".

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ana Bjelan рече

kakve to ima veze?

 

Pa ima veze,znači da Eva nije stvorena da bude devstvenica nego da rađa.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Koliko ja razumem malo učenije pravoslavce od tebe (ispraviće me valjda ako grešim), za razliku od protestanata, pravoslavci ne smatraju da je Biblija doslovno i u svakoj reči tačna... drugim rečima, smatraju da Bibliju nije pisao ili diktirao Bog, nego su je pisali ljudi inspirisani Svetim Duhom, ali i dalje ljudi, koji mogu da pogreše ili da nešto pogrešno razumeju.

Biblija sadrži i očigledne kontradikcije, te ako veruješ da je ili tačna u svakoj svojoj reči ili "lažna" (da iskoristim tvoj izraz), onda je svakako "lažna".

Dobro ako podjemo od toga pokusaj da protumacis sta je Bog tacno mislio pod tim recima. Znaci ljudi nadahnuti Svetim duhom su pisali Bibliju, ali ona nije nista drugo do Bozija rec. Probaj da protumacis knjigu o postanju, pa se vrati

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...