Jump to content

Slucaj " spaljenig beskucnika " . kratki osvrt socijalnog Jadnika


Препоручена порука

пре 2 минута, Natasa. рече

Ok, onda nećemo više da kukamo država duradi nešto nego crkva duradi nešto. Nema više Vučiću odreaguj, već Vladiko odreaguj :smeh1:.

Па да, треба рећи, Владико, да ли је ово нормално што си допустио? Не прича Владика ништа као да нема ни људи ни заједнице.

Али да не грешим душу, владике се понекад диче умешношћу о глобалним комбинацијама што је далеко од њих - јер је Црква, заправо, раситњена до једва регионалних каректеристика.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Н И Н Е рече

Хохштаплераја има у свим странкама. Не знам како мислиш да наметнеш ту вољу.

Imam plan za preporod drzave u 3 laka koraka. Prvi je, svakako, da glasas za mene! ^____^

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se vratimo  na temu / da ne mesamo sad crkvu.

 

Natasa,Avocado i Genius shvataju o cemu pricam, ocigledno.

Porazavajuce je bilo kad sam shvatila da se nas polozaj ustvari nikada nece promeniti, jer mi u stvari trebamo drzavi upravo ovakvi - boks vrece za nezadovoljni narod. Ne funkcionise sistem uopste ! Policija, mi,zdravstvene ustanove - loptica se samo prebacuje iz jednog dvorista u drugo. Ali lakse je da nezadovoljni ljudi dodju kod nas pa istresaju svoj bes, nego da idu i preplavljuju hodnike Ministarstava i Vlade. Mi smo glineni golubovi i to je ono sto boli - NIKADA nece biti bolje !

Gospodin koji mi je rekao da cutim i trpim - neka dodje i neka radi ovaj posao,od srca mu zelim. Posle da ga pitam par stvari,o poslu a mozemo se dotaci i teme kucnog vaspitanja.

Necu da cutim, NECU, sad cu na sva usta vikati, jer ne dam vise da niko sere po meni !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Socijalni radnik je daleko najteži posao u ovim banana drzavama. Ja to nazivam "horor posao", pogotovo jer ovi iz Vlade i Ministarstava obicno svaljuju svu krivicu na Socijalne radnike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Natasa. рече

Koliko radnog iskustva imaš u državnim institucijama?

Нисам радио у државним институцијама.

1 hour ago, ВИЛМА рече

Gospodin koji mi je rekao da cutim i trpim - neka dodje i neka radi ovaj posao,od srca mu zelim. Posle da ga pitam par stvari,o poslu a mozemo se dotaci i teme kucnog vaspitanja.

Necu da cutim, NECU, sad cu na sva usta vikati, jer ne dam vise da niko sere po meni !

Стицајем околности радио сам твој посао али на своју руку, без да ме плаћа држава. Ако ћеш да кукаш кукај. Можда ти и дигну споменик што радиш свој посао.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako to mislis radio si moj posao "na svoju ruku" ? Jesi li ti skolovani socijalni radnik ? Gde se to radi socijalni rad "na svoju ruku" ?

Ako mislis na rad u nekoj NGO, to uopste necu ni komentarisati, to bi bilo mesanje baba i zaba.

Cekam da mi odgovoris da li si skolovani socijalni radnik i gde si radio, pa da nastavimo razgovor argumentovano.

 

I ne zelim spomenik, ali zelim da mogu dostojanstveno i normalno da radim svoj posao. Ako je to kukanje, onda DA, KUKAM da mi drzava dozvoli da normalno radim posao za koji sam se skolovala.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Н И Н Е рече

Нисам радио у државним институцијама.

Стицајем околности радио сам твој посао али на своју руку, без да ме плаћа држава. Ако ћеш да кукаш кукај. Можда ти и дигну споменик што радиш свој посао.

Ako nisi imao posao u državnoj instituciji onda nemaš baš previše prava da soliš pamet.

Znači da si radio dobrovoljno; nisi od toga plaćao račune, hranio decu i zavisio od tog posla, mogao si da odeš kad si hteo. I ne treba niko nikome da diže spomenik, ali to što oni trpe je maltretiranje. Sam posao je težak, još ih sistem sapliće, svaka budala sa ulice im dolazi i istresa se plus što ih javno mnjenje pljuje. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...