Jump to content

Slucaj " spaljenig beskucnika " . kratki osvrt socijalnog Jadnika


Препоручена порука

пре 8 минута, Milan Nikolic рече

,,Социјално'' - да вам испричам шта је још страшно ту.

Ако има некога овде ко зна о чему се ту ради, молим за појашњење.

Наиме, данас, када неко оде у ,,социјално'' да затражи материјалну помоћ, месечно, због деце коју не може сам прехранити, од њега који то тражи захтевају да ТУЖИ СВОЈЕ РОДИТЕЉЕ. Тек када поднесе тужбу против својих родитеља, онда процедура иде даље.

Дакле, не поставља се питање да ли, најпре, бабе и деде, имају услова да се старају за себе саме, а камоли за децу и унучад. Него одмах терају човека да ТУЖИ СВОЈЕ РОДИТЕЉЕ. Терају - човека који тражи социјалну помоћ за своју децу - да поднесе тужбу против родитеља; против бабе и деде своје деце.

Дакле, човек који је дужан да се по Светом Писму стара о својим родитељима, данас је приморан да, ако жели тражити социјалну помоћ, као из топа ТУЖИ СВОЈЕ РОДИТЕЉЕ. Па где ће више проклетства на све нас?

I kakve veze imaju socijalni radnici sa tim? Oni su samo točkići trulog sistema i nemaju gde. To je užasan posao, ne staj im još na muku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, drvce рече

 

Шта хоћеш да кажеш? Знам енглески али не разумем какве везе има са оним што сам написао.

 

Најлакше је пљунути по држави. Чим постоји нека неправда одмах је држава крива. Колико часних људи је дало животе за ту државу а сада њихова деца ... по њој. Да не псујем више, доста је за данас.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Н И Н Е рече

Шта хоћеш да кажеш? Знам енглески али не разумем какве везе има са оним што сам написао.

 

Најлакше је пљунути по држави. Чим постоји нека неправда одмах је држава крива. Колико часних људи је дало животе за ту државу а сада њихова деца ... по њој. Да не псујем више, доста је за данас.

И управо зато треба да буде функционална творевина, а не ово што је данас, посебно овде код нас.

Није срамота рећи да нешто не ваља, посебно не ако си пре тога сто пута давао конструктивне предлоге на разним местима а нико ништа поводом тога није урадио.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Н И Н Е рече

Шта хоћеш да кажеш? Знам енглески али не разумем какве везе има са оним што сам написао.

 

Најлакше је пљунути по држави. Чим постоји нека неправда одмах је држава крива. Колико часних људи је дало животе за ту државу а сада њихова деца ... по њој. Да не псујем више, доста је за данас.

Jes, pa da me uhapse. Ili jos grdje, bez hapsenja i protokola da me obrade. To sto su casni ljudi izginuli ne znaci da ovo nije duboko kriminalizovano drustvo. Ne vidim kako moze da se stanje popravi bez ozbiljnog nametanja volje koja je protivna hohstapleraju koji je kidnapovao i razorio institucije.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, RYLAH рече

И управо зато треба да буде функционална творевина, а не ово што је данас, посебно овде код нас.

Није срамота рећи да нешто не ваља, посебно не ако си пре тога сто пута давао конструктивне предлоге на разним местима а нико ништа поводом тога није урадио.

Није срамота рећи да нешто не ваља. Поента је у начину. Не можеш псовати јавно оно за шта су други људи гинули. Ко си ти да то радиш? (Не ти буквално.) Неко поштовање мора постојати. Ако ти се не свиђа посао дај отказ. Ако не знаш ништа друго да радиш ћути и трпи.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико овде не пљује по српској историји, култури и народу него по политичким институцијама ове државе у којој ми живимо данас. Које задњих деценија апсолутно заслужују пљувачину.

На крају крајева, држава не постоји као ентитет, чине је људи. Можда је боље питати се зашто смо константно у расцепу као друштво и зашто смо потонули до преко главе у партократију и корупцију. Али то ипак мало излази из оквира теме...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, drvce рече

Jes, pa da me uhapse. Ili jos grdje, bez hapsenja i protokola da me obrade. To sto su casni ljudi izginuli ne znaci da ovo nije duboko kriminalizovano drustvo. Ne vidim kako moze da se stanje popravi bez ozbiljnog nametanja volje koja je protivna hohstapleraju koji je kidnapovao i razorio institucije.

Хохштаплераја има у свим странкама. Не знам како мислиш да наметнеш ту вољу.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, GeniusAtWork рече

Нико овде не пљује по српској историји, култури и народу него по политичким институцијама ове државе у којој ми живимо данас. Које апсолутно заслужују пљувачину.

Ja nemam problem ni da pljunem po aspektima istorije, kulture i naroda koji su loši... eto na primer nemam nikakav problem da iz dubine grla pljunem po toj ideji "ćuti i trpi jer su neki ginuli za ovo"... nije niko ginuo za to da klinci pale beskućnike... a taj "ćuti i trpi" mentalitet, da se slučajno nešto loše ne kaže o Srbiji i Srbima, nas je i doveo tu gde jesmo...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, GeniusAtWork рече

Нико овде не пљује по српској историји, култури и народу него по политичким институцијама ове државе у којој ми живимо данас. Које апсолутно заслужују пљувачину.

На крају крајева, држава не постоји као ентитет, чине је људи. Можда је боље питати се зашто смо константно у расцепу као друштво и зашто смо потонули до преко главе у партократију и корупцију. Али то ипак мало излази из оквира теме...

Ваљда су институције постојале и пре оних који их сада контролишу. Не мора се оплести по институцији као таквој, наведите конкретне људе. Ти људи су смењиви а институције ће постојати и после њих. Стварно се почело претеривати у свему.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Ja nemam problem ni da pljunem po aspektima istorije, kulture i naroda koji su loši... eto na primer nemam nikakav problem da iz dubine grla pljunem po toj ideji "ćuti i trpi jer su neki ginuli za ovo"... nije niko ginuo za to da klinci pale beskućnike... a taj "ćuti i trpi" mentalitet, da se slučajno nešto loše ne kaže o Srbiji i Srbima, nas je i doveo tu gde jesmo...

 

Нисам ни рекао оно болдовано. Реч је о трпљењу критике на свој рачун. Као што рекох, није проблем рећи нешто лоше о Србији и Србима али не мора се псовати јавно Србија и њене институције.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Н И Н Е рече

Ако ти се не свиђа посао дај отказ. Ако не знаш ништа друго да радиш ћути и трпи.

Pošto posla ima na svakom koraku ovde i tako lako može da se menja. A to ćuti i trpi nas je dovelo dovde. Kome da ćuti? Što da trpi? Odradi radni dan i ide kući. Niko ne dobija platu za plandovanje, sve se to odradi. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Н И Н Е рече

Није срамота рећи да нешто не ваља. Поента је у начину. Не можеш псовати јавно оно за шта су други људи гинули. Ко си ти да то радиш? (Не ти буквално.) Неко поштовање мора постојати. Ако ти се не свиђа посао дај отказ. Ако не знаш ништа друго да радиш ћути и трпи.

Брате, схватам да је људима свега преко главе. Ја сам дошао дотле да ми се утроба преврће на послу који обожавам јер гледам то што гледам сваког дана. А тљкве су нљм све институције. Труле, троме, корумпиране и бескрупулозне.

Кад уђеш у послове, ако не будеш имао среће да имаш мало или нимало контакта са институцијама, и ти ћеш да их псујеш из свег гласа кад год будеш могао.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Kome da ćuti? Što da trpi?

Да не псује државу јавно и да истрпи неправедну критику. Да ли је то тако тешко? Зар то није хришћански?

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

Брате, схватам да је људима свега преко главе. Ја сам дошао дотле да ми се утроба преврће на послу који обожавам јер гледам то што гледам сваког дана. А тљкве су нљм све институције. Труле, троме, корумпиране и бескрупулозне.

Кад уђеш у послове, ако не будеш имао среће да имаш мало или нимало контакта са институцијама, и ти ћеш да их псујеш из свег гласа кад год будеш могао.

Нисам пао с Марса, знам какво је стање. Ти их псуј колико хоћеш приватно али требао би да водиш рачуна да се држи неки ниво бар овде, на хришћанском форуму чији си администратор тренутно.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...