Jump to content

Бобан (најпознатији српски геј активиста): Ево зашто сам напустио Србију!

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

пре 20 минута, florenntina рече

Pa brate ako ga je zaradio svojim krvavim radom po NJemackoj, kao sto vecina nasih iseljenika po belom svetu jeste, neka mu je sa srecom sa sve kucama, gipsanim radovima i zenom sa sela. Ja tu ne vidim nista sporno niti vredno ruganja koliko god mi bio stran takav stil zivota.

 

Ne kapiram kako ne kapiras da takva filozofija vrednost auta stavlja iznad vrednosti zene? Ljudksog bica?

Zar je mogce da ti kao zena nemas primedbu na takvo razmisljanje?

 

Znas sta... u pravu je zoske... zene same sebi vrlo cesto dodeljuju ulogu koja im je prema predrasudi od starta napisana, ne znam sta se tu mi drugi uopste trpamo. :( Da im smeta da  u porodici jedan auto ima vecu vrednost od njih samih, one bi nesto rekle ili uradile, jel tako? Tako je...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 127
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 25 минута, Тања1 рече

Можеш да помислиш, али док живи у мени Христос, прекрстим се на улици, у продавници касирка пита хоћете још нешто, прекрстим се, Муслимани гледају на мене као на праву хришћанку, на послу високи официр каже мирно, станем мирно, примим његове поруке, потом се прекрстим пред њим...Поуке су православне док су јој деца верна...Највећи Божији дар је могућност избора! :mahmah:

 

 

Ozbiljno se krstiš posle svega il se zezas sa Cloudom?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Тања1 рече


Сергио, насиље се може мерити на различите начине...случајеви полицијског насиља. Такође се може мерити колико је људи осуђено за насиље. Истраживања жртви показују, колико људи осети изложеност насиљу без да то пријави полицији. Педијатријске студије показју колико њих је лечено од повреда које долазе насиљем. Сва мерења показују нешто о томе колико има насиља у друштву, али не јединствено.  Четири различита мерења, и има се добра слика о томе колико насиља има. Писала бих о томе и да објасним, посебно о гето областима, дакле у Данској постоји веома велика црна бројка... у неком облику исто насиље, само други (не)људи. :mahmah:

Наравно, слажем се са овим. Реци нам молим те колико се људи осећају (не)безбедно у већим данским градовима нпр? У смислу да ли се догађају ствари којима смо ми окружени, бар према извештајима медија - насиље међу вршњацима у школама, насиље према професорима, људима који су због посла упућени на контакт са људима (радници у градском превозу, новинари), насиље у кафанама (рецимо, узећу пример Краљева, јер је релативно мали град па се може стећи неки увид - током 3 од 4 викенда, деси се макар једна туча у граду, међу омладинцима који изађу) итд.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Срђан Шијакињић рече

Наравно, слажем се са овим. Реци нам молим те колико се људи осећају (не)безбедно у већим данским градовима нпр? У смислу да ли се догађају ствари којима смо ми окружени, бар према извештајима медија - насиље међу вршњацима у школама, насиље према професорима, људима који су због посла упућени на контакт са људима (радници у градском превозу, новинари), насиље у кафанама (рецимо, узећу пример Краљева, јер је релативно мали град па се може стећи неки увид - током 3 од 4 викенда, деси се макар једна туча у граду, међу омладинцима који изађу) итд.

Сергио, немам времена бити довољно опширна и прецизна да опишем лично познавање ситуације, на терену, због искуства, па ево пар линкова са моје стране, на којима можеш видети, поредити...снађи се.

Spoiler

2015  Општине у Копенхагену...Титулу насиља носи Брондби општина 3,9 - морам признати због фудбалских утакмица на Брондби Стадион:
Брондбу 3.9
Лоланд Општина 3.8
Копенхаген општина 3.5
Есбјерг општина 3.4
Исхоеј општина 3.2
Гулдборгсунд општина 3.2
Албертслунд 3.2
Норддјурс 3.1
Глоструп 3.0
Оденсе општина 3.0

*Пријаве насиља на 1000. становника

http://www.mx.dk/nyheder/danmark/story/24373997

Национални просек за пријаве насиља 2,1 на сваких хиљаду становника
На мањим острвима људи се познају, па се међусобно не туку.

У нашем сусетству...

2016  12. децембар  Туче, дискриминаторско злостављање и сексуално узнемиравање ученика чак и до шест година старости је свакодневни живот школа јужне Шведске (75 одсто ученика има различито етничко порекло). Од 29 основних школа у Малмо, неколицини лидера прети се казнама.
http://www.b.dk/nationalt/vold-og-chikane-plager-malm-s-skoler-nu-sl-r-for-ldrene-alarm

Данска...

Статистика за 2014-15 год па расподели на 3 од 4 викенда сексуалне деликте, силовање и слично, непристојно излагање, насиље против државних органа, убиство, покушај убиства, насиље против приватних лица, злостављање (грубо насиље), претње, имовинска кривична дела, фалсификати, провале, провале у пословању компанија, итд, провале у станове, провале у ненасељене зграде,  крађа, од тога, крађа у продавницама итд, преваре, украдена роба, пљачка, вандализам, крађа/употреба украденог возила, крађа/употреба украденогбицикла, други кривични закони, продаја наркотика, кријумчарење наркотика. Све набројано, је насиље.

http://www.dst.dk/da/Statistik/NytHtml?cid=21003

 

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ronald рече

Ozbiljno se krstiš posle svega il se zezas sa Cloudom?

Озбиљно. Али не на начин "после свега" већ пре и на крају молитве. Ходам по улицама и молим се  Отче наш, иже јеси на небесјех Да свјатисја имја Твоје  :mahmah:

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, cloudking рече

 

Ne kapiram kako ne kapiras da takva filozofija vrednost auta stavlja iznad vrednosti zene? Ljudksog bica?

Zar je mogce da ti kao zena nemas primedbu na takvo razmisljanje?

 

Znas sta... u pravu je zoske... zene same sebi vrlo cesto dodeljuju ulogu koja im je prema predrasudi od starta napisana, ne znam sta se tu mi drugi uopste trpamo. :( Da im smeta da  u porodici jedan auto ima vecu vrednost od njih samih, one bi nesto rekle ili uradile, jel tako? Tako je...

Iskreno, to mi uopste nije palo na pamet iz prethodnih postova a i ne verujem da ljudi koji imaju takav stil zivota po difoltu ponizavaju zene. Pa imas i zena u istom fazonu koliko hoces, nema to veze sa musko-zenskim odnosima, bar ja tako mislim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, florenntina рече

Pa brate ako ga je zaradio svojim krvavim radom po NJemackoj, kao sto vecina nasih iseljenika po belom svetu jeste, neka mu je sa srecom sa sve kucama, gipsanim radovima i zenom sa sela. Ja tu ne vidim nista sporno niti vredno ruganja koliko god mi bio stran takav stil zivota.

Zasto se ne rugate Vucicu i onoj neokomunjatskoj bagri koja to isto radi samo od VASIH para i jos ima obraza da se ruga cacanima zbog njihovog akcenta dok im otima pare na sve strane. Sram ga bilo!

Naravno da ću da se rugam onima koji su pola života proveli na zapadu a ništa nisu naučili. Čitav život im se sveo na to da sa bauštele dodju u svoju rodnu grudu, parkiraju kola i prave hijerarhiju na osnovu toga koliko čiji auto ima kubika.

Umesto da su pokupili zapadni mentalitet, deo toga preneli u rodnu grudu i unapredili je, oni su svoj plemeski mentalitet zadržali pa urušavaju i rodnu grudu i zapad. Ti su iz Njemačke.

A iz Nemačke je ona naša intelektualna elita sa kojom uvek možeš da se ponosiš.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Дејан рече

Naravno da ću da se rugam onima koji su pola života proveli na zapadu a ništa nisu naučili. Čitav život im se sveo na to da sa bauštele dodju u svoju rodnu grudu, parkiraju kola i prave hijerarhiju na osnovu toga koliko čiji auto ima kubika.

Umesto da su pokupili zapadni mentalitet, deo toga preneli u rodnu grudu i unapredili je, oni su svoj plemeski mentalitet zadržali pa urušavaju i rodnu grudu i zapad. Ti su iz Njemačke.

A iz Nemačke je ona naša intelektualna elita sa kojom uvek možeš da se ponosiš.

 

Samo za familiju Bićanić iz NS od starog kumašina iz Minkena

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Дејан рече

Naravno da ću da se rugam onima koji su pola života proveli na zapadu a ništa nisu naučili. Čitav život im se sveo na to da sa bauštele dodju u svoju rodnu grudu, parkiraju kola i prave hijerarhiju na osnovu toga koliko čiji auto ima kubika.

Umesto da su pokupili zapadni mentalitet, deo toga preneli u rodnu grudu i unapredili je, oni su svoj plemeski mentalitet zadržali pa urušavaju i rodnu grudu i zapad. Ti su iz Njemačke.

A iz Nemačke je ona naša intelektualna elita sa kojom uvek možeš da se ponosiš.

 

Brate, nije lepo da se rugas koliko god ti njihov stil zivota bio stran. Ti ljudi u svetu vec zive taj mentalitet o kome pricas, verovao ili ne. Rade posteno i postuju zakone. Ne vidim kako tebe konkretno ostecuje lik koji dodje jednom u par godina sa mercedesom u rodnu grudu, potrosi novac i mozda pomogne nekome ili uz neke narodnjake salje pozdrave preko tamo neke tv stanice?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Тања1 рече

Озбиљно. Али не на начин "после свега" већ пре и на крају молитве. Ходам по улицама и молим се  Отче наш, иже јеси на небесјех Да свјатисја имја Твоје  :mahmah:

Krstis se i rukom ili samo u sebi izgovaras? I sta znaci ovaj sticker, nemam pojma?:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, florenntina рече

Brate, nije lepo da se rugas koliko god ti njihov stil zivota bio stran. Ti ljudi u svetu vec zive taj mentalitet o kome pricas, verovao ili ne. Rade posteno i postuju zakone. Ne vidim kako tebe konkretno ostecuje lik koji dodje jednom u par godina sa mercedesom u rodnu grudu, potrosi novac i mozda pomogne nekome ili uz neke narodnjake salje pozdrave preko tamo neke tv stanice?

Nije mi njihov mentalitet stran, a zakone poštuju zato što moraju.A da se ne lažemo, sve nas bivše jugoviće više znaju po kriminalcima nego po naučnicima. Inače, nema te rupe u zakonu koju ne žele da iskoriste kako bi se okoristili tamo negde na zapadu.

Kvalitet jedne države zavisi od kvaliteta ljudi koji u njoj živi, ako se kultura življenja ne poboljšava, onda dzaba sva kola, ostavljene pare i Nedjo Kostić sa sve TV Dugom.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Дејан рече

Nije mi njihov mentalitet stran, a zakone poštuju zato što moraju.A da se ne lažemo, sve nas bivše jugoviće više znaju po kriminalcima nego po naučnicima. Inače, nema te rupe u zakonu koju ne žele da iskoriste kako bi se okoristili tamo negde na zapadu.

Kvalitet jedne države zavisi od kvaliteta ljudi koji u njoj živi, ako se kultura življenja ne poboljšava, onda dzaba sva kola, ostavljene pare i Nedjo Kostić sa sve TV Dugom.

 

Naravno da nisam mislila na kriminalce vec na postene ljude koji su umesto da pune crnu hriniku svojim nesrecama uspeli nekako da se izvuku i zarade koricu hleba crnceci po ko zna kakvim poslovima po svetu i stedeci svaki dinar da bi kupili taj mercedes i sazidali lavove ili sta vec po kucama i koji zive za momenat da se vrate u tu svoju rodnu grudu i pokazu svima na nacin koji umeju i koji okolina razume da su uspeli. Nekako razumem tog prezrenog i odbacenog coveka koga niko pre nego sto je dosao iz NJemacke nije hteo ni za prijatelja, ni za kuma ni za svata jer je bio ubogi siromah. Razumem potrebu da pokaze celom selu da je bio vredan paznje i dostojanstvenog tretmana koji mu je uskracen kao i svim ubogim i sirimasnim diljem nam lepe zemlje. Divim mu se na hrabrosti, izdrzljivosti i vrednoci i mnogo mi je draze da ga vidim sa zlatnom kajlom i Cecom iz mercedesa nego kako skuplja pomoc da prehrani decu i plati drva za zimu jer su mu iskljucili struju.

Eto, zbog toga nekako nemam obraza da se smejem i rugam takvom coveku bez obzira koliko mi je sve to s neke druge strane gledano-tuzno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, florenntina рече

Naravno da nisam mislila na kriminalce vec na postene ljude koji su umesto da pune crnu hriniku svojim nesrecama uspeli nekako da se izvuku i zarade koricu hleba crnceci po ko zna kakvim poslovima po svetu i stedeci svaki dinar da bi kupili taj mercedes i sazidali lavove ili sta vec po kucama i koji zive za momenat da se vrate u tu svoju rodnu grudu i pokazu svima na nacin koji umeju i koji okolina razume da su uspeli. Nekako razumem tog prezrenog i odbacenog coveka koga niko pre nego sto je dosao iz NJemacke nije hteo ni za prijatelja, ni za kuma ni za svata jer je bio ubogi siromah. Razumem potrebu da pokaze celom selu da je bio vredan paznje i dostojanstvenog tretmana koji mu je uskracen kao i svim ubogim i sirimasnim diljem nam lepe zemlje. Divim mu se na hrabrosti, izdrzljivosti i vrednoci i mnogo mi je draze da ga vidim sa zlatnom kajlom i Cecom iz mercedesa nego kako skuplja pomoc da prehrani decu i plati drva za zimu jer su mu iskljucili struju.

Eto, zbog toga nekako nemam obraza da se smejem i rugam takvom coveku bez obzira koliko mi je sve to s neke druge strane gledano-tuzno.

Samo je problem taj što 99% tih ubogih budu isti kao i oni zbog kojih su otišli. Na osnovu mercedesa, kapija, lavova, fontana grade svoju vrednost u očima okoline, takodje neće da budu prijatelji, kumovi drugih siromašnih. Evidentno je da se problem umnožava, a samim tim država urušava. Šta je sledeće, hoćeš li opravdavati nekog zlostavljača zato što je i sam bio zlostavljan?

Ti i takvi za koje ti imaš razumevanja su od Kačavende napravili najbogatijeg čoveka u SPC.

Ok je imati epatiju prema ljudima, ali i za emaptiju je potrebno uključiti  mozak i gledati bar 10 g unapred.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dejane, moj post nije nikakva relativizacija vrednosti.  Kriterijumi i granice su jasne. Ako ti ili bilo ko drugi svojim ponasanjem ne ugrozavas druge, to je za mene dovoljan razlog da te "ostavim na miru". Da li slusas narodnjake, gradis fontane i lavove, vozis mercedes ili sta vec-to je tvoja licna stvar i ja ti nikada necu stati na put dok postujes zakon i to radis od svojih posteno zaradjenih para. Da li se to meni svidja ili ne je opet moja licna stvar ali sigurno necu sebi dozvoliti da te ismejavam i da ti se rugam jer je to nasilje i verovao ili ne kaznjivo je u tom civilizovanom svetu o kome pricas. Mi nemamo cak ni adekvatnu rec za to a na eng. je buli (bully).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...