Jump to content

Бобан (најпознатији српски геј активиста): Ево зашто сам напустио Србију!

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Covek pobegao od nasilja i primitivizma koji to nasilje radja . Da umesto "peder" stoji "samohrana majka" svako bi ovde po lavor krokodliskoh suza isplakao . Zbog toga sam i ja otisao , zbog to sveukupnog nasilja u kome se zivi , ljudi su postali zveri, svelo se samo na to ko ce koga i koliko da zajebe , svi sve mrze , normalan razgovor je postao nemoguc , svi sve znaju i sve je nekakvo dokazivanje , sve na neku silu . Kad Srbija istera i poslednjeg normalnog coveka onda ovi sto ostanu ima da zive u raju ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 127
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 7 часа, Paradoksologija рече

A čemu te uvredljive predrasude? Nemamo li mi i ovde na forumu one koji bi rekli "Njemačka"? Jesu li oni možda šugavi? Aman...

Žena može biti sa sela, ali auto mora biti iz Njemačke :D

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Срђан Шијакињић рече

Мени је стварно жао што живим окружен насиљем, од онога према женама, професорима, возачима аутобуса, гејевима, додати по жељи...

Такође, окружени смо насиљем, од оног према мушкарцима, ученицима, путницима, хетеро, додати по жељи...

:mahmah:

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, cloudking рече

 

 

 

 

 

Aaaaahhhh dobro je!

Taman sam ovih dana pomislio da pouke nekako nisu vise pravoslavni sajt... ali vidim da je pravoslalvlje live and kickin' :D:D:D 

Можеш да помислиш, али док живи у мени Христос, прекрстим се на улици, у продавници касирка пита хоћете још нешто, прекрстим се, Муслимани гледају на мене као на праву хришћанку, на послу високи официр каже мирно, станем мирно, примим његове поруке, потом се прекрстим пред њим...Поуке су православне док су јој деца верна...Највећи Божији дар је могућност избора! :mahmah:

 

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, МилошБГ рече

 

Ne znam brate kako je prosecan covek zasticen ako je taj Brejvik ubio 77 civila. Nasilje svuda postoji...do skora je vazila floskula da ne postoji npr u Americi pa onda vidimo da ipak postoji ili tako sa vremena na vreme se vade neke idealne zemlje , pa se onda opet desi i tamo nesto.

Srbija nije zlatna, slazem se, medjutim to je sto je... meni je veci problem od Bobana koji izmucen i tlacen i nad kome se vrsi nasilje i tortura a letuje po skupocenim mestima , ne silazi sa tv-a i rijalitija, jeste npr nasilje ono koje se dogadja u realnom vremenu, gde trudnicu poslodavac otpusta jer je ostala u drugom stanju, gde obolelog od raka snalazi otkaz po tom saznanju i gde ljudi koji ne da nisu letovali po skupocenim mestima, nego nemaju za hleb odlaze iz zemlje u potrazi za novcem za hranu, da, za hranu, nasilje nad obicnim covekom i obicnim narodom.

Sporadicni slucajevi koje si ti opisao se desavaju svuda, i ne postoji i jedna zemlja na svetu koja je izuzeta toga,ti imas po evropskim metropolama tipa Pariz,Bec...gde nije preporucljivo zalaziti u odredjene delove grada i da se to zna i da je to javno, jer ako zadjes moze da se desi da bude prebijen,ubijen,opljackan,silovan i to se godinama zna a ne sad od skora.  Nazalost to je tako i cesto je to put jedan korak napred, dva koraka nazad... samo sto smo mi licimeri cesto nam se desava da stalno vadimo iz sesira samo jedne te iste stvari i to su obicno gejevi ili razlicite nvo, dok ostalo moje gore nabrojano bude onako nekad negde pomenuto i kraj ili se cak to ni ne svrstava pod nasilje.

Не тврдим ништа, нисам живео нигде ван Србије, али моје мишљење је да је у скандинавским земљама, Швајцарској, Аустрији, Немачкој, итд., дакле високо развијеним земљама, насиља мање него код нас, не рачунајући тероризам (који је по својој природи претња за скоро сва друштва) и евентуално одређене проблематичне крајеве.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Дејан рече

Žena može biti sa sela, ali auto mora biti iz Njemačke :D

 

Pa brate ako ga je zaradio svojim krvavim radom po NJemackoj, kao sto vecina nasih iseljenika po belom svetu jeste, neka mu je sa srecom sa sve kucama, gipsanim radovima i zenom sa sela. Ja tu ne vidim nista sporno niti vredno ruganja koliko god mi bio stran takav stil zivota.

Zasto se ne rugate Vucicu i onoj neokomunjatskoj bagri koja to isto radi samo od VASIH para i jos ima obraza da se ruga cacanima zbog njihovog akcenta dok im otima pare na sve strane. Sram ga bilo!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Natasa. рече

Nemačka vs. Njemačka :D

Аууу, колико затуцаних људи, каква аман, заман, Немачка и Њемачка, ни једни ни други немају појма :ani_biggrin: То је бре, бре Дојчланд и дојчерчићи.:ani_biggrin: Још су вам у глави Њемци :))и партизани.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Срђан Шијакињић рече

Не тврдим ништа, нисам живео нигде ван Србије, али моје мишљење је да је у скандинавским земљама, Швајцарској, Аустрији, Немачкој, итд., дакле високо развијеним земљама, насиља мање него код нас, не рачунајући тероризам (који је по својој природи претња за скоро сва друштва) и евентуално одређене проблематичне крајеве.

I u pravu si. Jedan od razloga je pravni sistem koji funkcionise a drugi je prevencija koja krece od zabavista. Kod nas na zalost ni jedno ni drugo se ne sprovodi i jedino sto nam ostaje jeste da sami doprinosimo koliko mozemo i da ne klonemo duhom kada spoznamo da su dometi takve borbe iako vrlo vredni ipak ograniceni (zbog gore navedenog neefikasnog pravnog sistema i lose prevencije).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, florenntina рече

I u pravu si. Jedan od razloga je pravni sistem koji funkcionise a drugi je prevencija koja krece od zabavista. Kod nas na zalost ni jedno ni drugo se ne sprovodi i jedino sto nam ostaje jeste da sami doprinosimo koliko mozemo i da ne klonemo duhom kada spoznamo da su dometi takve borbe iako vrlo vredni ipak ograniceni (zbog gore navedenog neefikasnog pravnog sistema i lose prevencije).

Апсолутно, овим си потпуно обухватила шта и ја сматрам да су два главна проблема. И оба су системска. Правни систем који у суштини поручује да насиље може бити исплативо и непосвећивање довољно пажње васпитавању нових генерација кроз образовање, медије и наметање позитивних вредности.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Тања1 рече

Такође, окружени смо насиљем, од оног према мушкарцима, ученицима, путницима, хетеро, додати по жељи...

:mahmah:

Тања, и ово је тачно наравно, многе жртве насиља су мушкарци, ученици, путници, хетеро... С тим што не верујем да много њих постаје жртва насиља зато што су баш нешто од наведеног. :) Мислим на физичко насиље, пре свега...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Срђан Шијакињић рече

Не слажем се баш потпуно да насиља има свуда, и да је то то. Насиља у неком облику има свуда, али није исто насиље у Данској, насиље у Србији, насиље на КиМ и насиље у Ел Салвадору.


Сергио, насиље се може мерити на различите начине...случајеви полицијског насиља. Такође се може мерити колико је људи осуђено за насиље. Истраживања жртви показују, колико људи осети изложеност насиљу без да то пријави полицији. Педијатријске студије показју колико њих је лечено од повреда које долазе насиљем. Сва мерења показују нешто о томе колико има насиља у друштву, али не јединствено.  Четири различита мерења, и има се добра слика о томе колико насиља има. Писала бих о томе и да објасним, посебно о гето областима, дакле у Данској постоји веома велика црна бројка... у неком облику исто насиље, само други (не)људи. :mahmah:

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Тања1 рече

Можеш да помислиш, али док живи у мени Христос, прекрстим се на улици, у продавници касирка пита хоћете још нешто, прекрстим се, Муслимани гледају на мене као на праву хришћанку, на послу високи официр каже мирно, станем мирно, примим његове поруке, потом се прекрстим пред њим...Поуке су православне док су јој деца верна...Највећи Божији дар је могућност избора! :mahmah:

 

 

 

Sto se vise krsitite to ste veci pravoslavci, ja to znam odavno, ne moras da mi pricas.

Vas odnos prema drugim ljudskim bicima ponekad bude doveden u pitanje pa se pojave (sacuvajboze) neke levicarske ideje kod pravoslavaca, a ja se uplasim za zdravlje te drage nam religije, medjutim, naleti tema poput ove koja me umiri i ilustruje da pravo pravoslavlje joste zivi u srcima ljudi koji se krste u supermarketu ;) i vole svoje bliznje (dokle god ti bliznji likom i ponasanjem ne odstupaju od prihvacenog modela koji se gle cuda, uglavnom tacno poklapa sa licnoscu aktuelnog pravosalvca koju u datom trenutku drzi palicu suda (koja mu je inace zabranjena svetim knjigama al dobro ko jos mari za to sta pisu svete knjige kad pisu stvari koje se aktuelnom pravoslavcu ne dopadaju, ali ako kad pisu o stvarima koje se aktuelnom pravoslavcu dopadaju onda su te iste knjige otelotvorenje samog uma bozijeg) i doklegod ti bliznji podrazumevaju samo osobe u neposrednoj blziini i direktnom kontaktu (sve drugo izvan radijusa od 20km, moze i da crkkne, sta nas bole cvetko :D ))

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Тања1 рече


Сергио, насиље се може мерити на различите начине...случајеви полицијског насиља. Такође се може мерити колико је људи осуђено за насиље. Истраживања жртви показују, колико људи осети изложеност насиљу без да то пријави полицији. Педијатријске студије показју колико њих је лечено од повреда које долазе насиљем. Сва мерења показују нешто о томе колико има насиља у друштву, али не јединствено.  Четири различита мерења, и има се добра слика о томе колико насиља има. Писала бих о томе и да објасним, посебно о гето областима, дакле у Данској постоји веома велика црна бројка. :mahmah:

 

Ja opet kazem, nije problem nasilje, kojeg zaista ima svuda, vec radovanje tom nasilju i odsustvo osude nasilja i to u ovom slucaju upravo od ljudi koji za sebe kazu da im je ljubav zivotna filozofija.

Covek kaze da je otisao zbog nasilja, a mi ovde na nekoliko stranica citamo o tome kako nam je bas drago sto je otiso i kako je trebalo i ranije da ode... jer to nasilje na koje se zali nije nista naspram onoga sto ON radi, tako da je verovatno zasluzio sve sto mu se desava i ako moze da se nikad ne vrati cisto da ostanemo u ovoj neizmernoj sreci koja nas objasava u njegovom odsustvu :D:D:D 

 

Zna se sta je pravo nasilje... pravo nasilje je iskljucivo ono sto se dogadja NAMA, ono sto se dogadja drugima je najobicnije kukmavcenje i seka-persiranje...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, cloudking рече

 

Sto se vise krsitite to ste veci pravoslavci, ja to znam odavno, ne moras da mi pricas.

 

Немам времена да читам и коментаришем цео твој коментар Облаче, праштај, журим. Што се више МОЛИМ! Ја то знам одавно, почела сам да се молим од детињства, па до старости ћу, не морам да ти причам...:mahmah:

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...