Jump to content

Ђавола ни у шали не треба призивати - поводом "Ноћи вештица"


Препоручена порука

Ви очекујете од неког старца,који је цео живот провео у порти свог манастира,да разуме вашу дечију потребу да глумите вампире и вештице...

Фора је у томе,што си ти старци видели њих лајв,али то су само "бајке" из светотачке литературе...

п.с. Чика Зоске је прошао журки и зезања за три живота и још увек зна да се проведе...:mahmah:

 

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ако ћемо искрено, нема ништа паганскије до ношења хране и прављења "гозбе" по гробљима, како то радимо баш ми православни на задушнице.

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Зосима рече

Ви очекујете од неког старца,који је цео живот провео у порти свог манастира,да разуме вашу дечију потребу да глумите вампире и вештице...

Фора је у томе,што си ти старци видели њих лајв,али то су само "бајке" из светотачке литературе...

п.с. Чика Зоске је прошао журки и зезања за три живота и још увек зна да се проведе...:mahmah:

 

А кад су се наши стари, и ти "старци" са њима, маскирали за покладе, јесу ли они призивали Луцифера или били ђавоимани? Или је то оправдано, јер је та паганштина која је код нас остала и била везана за паганске празнике дочекивања зиме, слично као и ово овде, била "интегрисана" у Хришћанство?

Фора је у томе што ти "старци" воле да глуме Старце и да шибају речима, без да стварно провере о чему причају, и фора је што оправдавају све "наше" а пљују све "њихово".

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Снежана рече

ако ћемо искрено, нема ништа паганскије до ношења хране и прављења "гозбе" по гробљима, како то радимо баш ми православни на задушнице.

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Tu su keltska i slovenska mitologija totalno u saglasju... ali ja, eto, ne osuđujem ni gozbe po grobljima. Ne mislim da će Srbi koji tako čine prizvati vampire i završiti u paklu... ili štagod. :stadaradim:

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Снежана рече

ако ћемо искрено, нема ништа паганскије до ношења хране и прављења "гозбе" по гробљима, како то радимо баш ми православни на задушнице.

Ali šta ćeš , ako je bas bila to nečija poslednja želja . Greh bi bio da je ne ispunis ... 

Moj Deda , pre nego što je umrao , sastavio je čak i jelovnik za taj svečani trenutak ... Mnogo je bio gostoljubiv čovek , Bog da mu dušu prosti . 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, RYLAH рече

 

Фора је у томе што ти "старци" воле да глуме Старце и да шибају речима, без да стварно провере о чему причају, и фора је што оправдавају све "наше" а пљују све "њихово".

 

Па сад не знам у којима се круговима шећеш,али ја ово што знам попова и богослова, сви дословце "обожавају" палење бадњака, венце и клопу на гробовима и сличне ваља се-не ваља се обичаје...

Уосталом,није православље криво,што су стари словени толико уживали у паганизму,па су неким обичајима,мисионраи тог времена,морали да дају хришћански предзнак...

Проблем је што ви либерали непоштујете ни паганске ни хришћанске обичаје...:smeh1:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Зосима рече

Па сад не знам у којима се круговима шећеш

У круговима у којима врло често гледам мантије свих врста, и знам их довољно да могу да одвојим Старце од "стараца". На жалост, ово што се види по медијима и по Интернетима су скоро редовно "старци", и обични саблазнитељи народа, јер воле да се буду у центру пажње а знају да ће то најлакше постићи плашењем народа који нема појма о својој вери.

3 minutes ago, Зосима рече

Проблем је што ви либерали непоштујете ни паганске ни хришћанске обичаје...:smeh1:

Проблем је што ти и они који на ствари гледају као ти хоћете да "наше" паганске обичаје треитрате као "словенство" и нешто скроз симпатично и кул, а "њихове" паганске обичаје као "сатанизам" и нешто што је тотално харам. Ако бисмо се одаљили мало са стране, између Хелоуина и поклада нема суштинске разлике, сем у степену распрострањености и комерцијализације, ја само о томе причам. Ако оћеш да кажеш за Хелоуин да је сатанизам, онда су исто и покладе, без икакве суштинске разлике.

Иначе, хвала, нисам знао да сам либерал, до сад сам мислио да сам порпилично конзервативан.

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свашта се може ових дана прочитати о ноћи вештица, Samhain-у, Halloween-у, или какогод....читамо сваке године, објашњења, тумачења, анализе, поново и поново... они који су за, убеђују да је то маскенбал, забава за децу (слаткиши и др.), дечији празник, празник живота, да је то нешто попут задушница, да је празник зиме, ноћ када мртвима исказујемо љубав и поштовање, и свашта још...

Што се мене тиче, може неко да се упре колико год хоће, да избаци хиљаду објашњења да је то "позитиван празник", "само забава" и штатијазнам све већ горе набројано, не мењам моје мишљење да је ово тешка болештина (невезано за то да ли је сатанизам или не).

И још, ја на нашем гробљу уз храну заиста нисам видела овакве ликове.... с тим што ми није јасно како ова деца на овај начин нису злостављана и да ли ико види да се ови клинци баш онако добро забављају, дечије?

12191909_1062454507106900_2234027925096712189140_1062453040440380_37604707123038

12193337_1062453033773714_2071693048039112108826_1062453020440382_5985640000279610891815_1062453973773620_6545311301837112122758_1062454070440277_37820894034450

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kažu da najviše dece tamo po amerikama nestaje baš na ovaj ,,praznik,,.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Pancakes рече

a joj <3 konrektno ovo,recimo, je bas dobar izbor.

јесте, мали је одушевљен, види му се у очима....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...