Jump to content

Мајчинство мора бити избор - једна прича о наталитету у Србији


Препоручена порука

Ukratko, ovo je Balkan, ljudi će uvek da s***, pogotovo ženama. Ako ima jedno dete - zašto samo jedno, ako ih ima puno - kako ćeš da ih izdržavaš i da im se posvetiš. Ako im je malo posvećena - zanemaruje ih, ako im je puno posvećena - onda je glupa i zatucana, kad će da uživa. Ako ih rano dobije -  što rano, kad predje 30u - kad misliš da radjaš...ima tu mali milion debiliteta i svet bi bio lepše mesto kad bi ljudi gledali svoja posla...ali avaj...u ovoj sredini to je otudjenost. MRŠ DUŠEBRIŽNICI NA ... VAS NABIJEM!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 75
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Nekad nisam sigurna što sam radila sve ove testove da bih uvidela zašto ne mogu da održim plod...kad vidim sve nervozne roditelje koji nesumnjivo vole decu, ali mi ne deluju da vole svoj život...ne bojim se neradjanja, ali ta nervoza i konstantna napetost me deprimiraju. Šta ako rodim i shvatim da je to za mene pakao? Ako ne rodim, možda bih propustila nešto sjajno u životu. Neću da budem stalno nervozna i napeta :(

Glasno razmišljam :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, kordun рече

zenino je da radja, ima i majcinski instikt, ako ne radja, poremecena je, nema tu sta da se filozofira...

i sta zena ima da filozofira uopste...

Tako je brate Kordune nego ove naše balkanke se preemancipovale pa poludeše od tolike slobode da su se praktično emancipovale od same sebe.:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Paradoksologija рече

Ti si radikalniji od najradikalnije feministkinje u Srbiji.

Natalitet je narodna svetinja i one koje bi ga dovele u pitanje bile bi spaljene kao veštice pre no što bi iko pročitao njihove dalje argumente.

Има код нас пуно идола које треба порушити и пуно трговаца које треба избацити из храма.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, GeniusAtWork рече

"Некада су сви имали по 4-5 деце и живели безбрижно на селу", "како су наше бабе рађале по седморо деце и у каквим условима..."

Jest, a od to sedmoro ako prezivi dvoje zahvaljujuci tim bezbriznim seoskim uslovima. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Deja Vu рече

Jest, a od to sedmoro ako prezivi dvoje zahvaljujuci tim bezbriznim seoskim uslovima. 

Ne budi snob.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јован Адамовић познатији као Међед Који Гризе... :smeh1:

11 minutes ago, Deja Vu рече

Jest, a od to sedmoro ako prezivi dvoje zahvaljujuci tim bezbriznim seoskim uslovima.

А о методама "контрацепције" да не говоримо... "Нежељену" децу су жене тада једноставно гушиле својим рукама па "умрло, ето...". То је била норма, ма колико шокантно звучало некоме ко први пут чује.

Суров је то живот био, што ови данашњи мудросери не могу да замисле. Уместо да вичу "хвала Богу", још лупају глупости.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9/21/2016 at 14:46, александар живаљев рече

 

Жалосном и јадном Клубу упирача прста, који своју одговорност не види ни у чему, недавно се придружила министарка без портфеља Славица Ђукић Дејановић, која је у интервјуу Радио-телевизији Србије „образоване жене старије од 30 година, које немају децу и не размишљају о томе, иако нису економски угрожене јер имају висок степен потребе за комфором” – окарактерисала као кривце за негативни наталитет у Србији.

Sreca u nesreci je sto ce sva ta nerodjena deca biti postedjena izazova da zive sa cinjenicom da im bilo koji clan SPSa kroji kapu ili soli pamet.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Grizzly Adams рече

Јован Адамовић познатији као Међед Који Гризе... :smeh1:

А о методама "контрацепције" да не говоримо... "Нежељену" децу су жене тада једноставно гушиле својим рукама па "умрло, ето...". То је била норма, ма колико шокантно звучало некоме ко први пут чује.

Суров је то живот био, што ови данашњи мудросери не могу да замисле. Уместо да вичу "хвала Богу", још лупају глупости.

To su bile naše seoske mile bake. Ti si snob.

Šalu na stranu, nije abortus ništa ni novo, ni urbano, niti ga je socijalizam izmislio. Svako selo imalo neku babu koja je znala da izazove pobačaj. Vazda bilo otkad je sveta i veka. Opasne su te seoske...samo ih neki mnogo romantizuju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Natasa. рече

To su bile naše seoske mile bake. Ti si snob.

Šalu na stranu, nije abortus ništa ni novo, ni urbano, niti ga je socijalizam izmislio. Svako selo imalo neku babu koja je znala da izazove pobačaj. Vazda bilo otkad je sveta i veka. Opasne su te seoske...samo ih neki mnogo romantizuju.

Prababa mog muza, vretenom. 

Ali i poradjala i umela da napravi serklaz i inkubator u stali sa ovcijim krznom...

Sve u nepismenom planinskom selu. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...