Jump to content

Чији су проблем занемаривана и злостављана деца? (Одговорност друштва)


Препоручена порука

Udruženje RODITELJ

POŠTOVANI VOLONTERI,

Udruženje Roditelj na teritoriji opštine Zemun pokreće kampanju protiv zlostavljanja i zanemarivanja dece.

POTREBNI STE NAM!

Od vas očekujemo da

• razumete koliko je to važno (a važno je),

• budete aktivni na štandu kampanje,

• govorite o akciji (sve ćemo vam objasniti)

• delite edukativne materijale,

• skupljate potpise,

• pomognete šta treba...

Volonteri su nam potrebni više puta na nekoliko sati, sa različitim zaduženjima.

Kampanja traje od jula do decembra 2010. godine.

Nasilje nad decom, zlostavljanje i zanemarivanje su problem koji samo zajedno možemo da rešavamo.

Ne okreći glavu.

Stani u odbranu detinjstva.

Javite nam se što pre:

3165 375

3165 376

064 / 3292 040

[email protected]

www.roditelj.org

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rado bih pomogla, ali mi daleko, baš šteta. Sjajan potez.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozivamo vas da prisustvujete i da se uključite

Udruženje RODITELJ u nedelju 18.07.2010. u 18 h na Zemunskom keju (Letnja pozornica kod restorana Venecija) organizuje performans pod nazivom ZViZ (Zlostavljanje, Viktimizacija i Zanemarivanje koje pretvaramo u Zagrli, Voli i Zaštiti).

Zlostavljanje i zanemarivanje dece je problem pred kojim

ne smemo da okrećemo glavu i zatvaramo oči.

Ovo je prva manifestacija u okviru kampanje javnog zagovaranja „Siguran zagrljaj Zemuna“ koju Udruženje RODITELJ realizuje uz podršku Balkanskog Fonda za lokalne inicijative (BCIF) i Odeljenja za internacionalni razvoj Britanske ambasade (DFID).

Cilj kampanje je da podstakne sve institucije u opštini Zemun koje se bave zaštitom dece od zlostavljanja i zanemarivanja da se na efikasan način umreže i time budu u mogućnosti da pruže još efikasniju zaštitu.

Nasilnici moraju da budu zaustavljeni

pre nego što već bude kasno.

Performans će na specifičan, kreativan i simboličan način predstaviti problem naslja nad decom i mogućnosti njegovog rešavanja uz poziv svim nadležnim službama ali i građanima na pravovremenu i zajedničku reakciju. Tom prilikom, volonteri i volonterke Udruženja RODITELJ deliće informativne i promotivne materijale, a svi zainteresovani građani i građanke Zemuna svojim potpisom mogu podržati ovu građansku inicijativu. Manifestacija se realizuje uz pokroviteljstvo Opštine Zemun.

Ujedinimo se u zaštiti dece od zlostavljanja i zanemarivanja.

Nečije detinjstvo te zove u pomoć.

Постављена слика

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Страва и ужас у кући у Свилајнцу - Беживотно тело Анђеле Б. (6) нађено пошто је мајка пријавила смрт детета

Шестогодишња девојчица умрла од глади и запуштености

Језиво: Несрећно шестогодишње дете, које је живело са мајком Тањом Б. и две сестре, преминуло од неухрањености и непружања здравствене помоћи, показала истрага.

ku4.jpg

Беживотно тело шестогодишње Анђеле Б. пронађено је јуче пре подне у њеној породичној кући у Свилајнцу, потврђено је Прессу у јагодинској полицији. Смрт девојчице пријавила је њена мајка Тања Б. (35), којој је јуче одређено полицијско задржавање до 48 сати, због сумње да је извршила кривично дело напуштања немоћног лица.

Тања Б. је пријавила смрт своје ћерке тако што је дошла у Дом здравља и затражила да лекари констатују да јој је дете мртво и да издају посмртни лист како би је сахранила. Она ће уз кривичну пријаву бити приведена истражном судији Основног суда у Јагодини.

majkaaa.jpg

Несавесна мајка Тања Б. се није потресла због ћеркине смрти

Била је здраво дете

Лекари су потом случај пријавили полицији и око 10 сати са припадницима МУП-а ушли у кућу, где су пронашли мртво дете.

Први резултати истраге показали су да је несрећно шестогодишње дете, које је живело са мајком Тањом и две сестре, преминуло од неухрањености, непружања здравствене помоћи и опште запуштености.

- Анђела је пре две недеље имала богиње, које су излечене. Осим тога, била је добро и здраво дете, али је у последње време мало мање јела - једва је смогла снаге да каже Анђелина бака Славица Б.

Комшиница ове породице изјавила је да не може ни да претпостави шта се догодило јер је девојчица била потпуно здрава и трчкарала је по улици.

- Никада нисмо приметили да има проблема са здрављем, нити да би могло нешто трагично да јој се догоди. Понашала се као и остала деца, играла се и трчала по улици - каже комшиница.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мајка мирно пријавила да јој је дете мртво

Како сазнајемо, Анђелина мајка Тања Б. поприлично мирно је пријавила лекарима Дома здравља у Свилајнцу да јој је дете мртво. Није деловала ни тужно, ни потресено, чак није позвала ни Хитну помоћ, која је можда могла да јој спасе дете. Тања је 2006. године због немаштине и брачних проблема дала дете у хранитељску породицу, а када се консолидовала, тражила је и добила дете назад, уз тврдњу да га се никада није одрекла.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Одузета, па враћана

Иначе, Анђела Б. је у два наврата била смештана у хранитељске породице. Први пут када се родила и кад је мајка Тања Б. била принуђена да дете да на привремено чување због лоших материјалних услова. То је трајало 11 месеци, након чега је мајка стекла адекватне услове за живот и Анђелу вратила у породицу.

Два месеца након тога, решењем Центра за социјални рад, Анђела је поново одузета од мајке, а тада су као разлог наведени злостављање, наношење телесних повреда и занемаривање детета.

Ипак, судском истрагом утврђено је да су повреде на телу Анђеле Б. настале од пада и да нису последица породичног злостављања и занемаривања. Анђела Б. је враћена у своју породицу 18 месеци након одузимања и тамо је била све до јуче.

Председник Вишег суда у Јагодини Драган Јанићијевић изјавио је синоћ да је обдукцију тела несрећне девојчице обавио др Љубиша Божић, патолог Клиничко-болничког центра Србије из Београда. Писмени налаз обдукције требало би да стигне данас.

Извор: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/201121/%C5%A0estogodi%C5%A1nja+devoj%C4%8Dica+umrla+od+gladi+i+zapu%C5%A1tenosti.html

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sačuvaj Bože! Primi Gospode malu Anđelu i uteši je za sve što je pretrpela, molim Ti se.

Kako se ovo moglo dogoditi, šta rade te socijalne službe? Znalo se da je bilo problema u ovom slučaju i oni to uopšte nisu pratili ni nadzirali. Jezivo i neko treba da odgovara. Ova nesrećnica od majke očigledno nije normalna i kako to nisu mogli da procene na vreme, pre nego što su joj vratili nesrećno dete? Tako opet stižemo do stare bolne tačke pravosuđa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sačuvaj Bože! Primi Gospode malu Anđelu i uteši je za sve što je pretrpela, molim Ti se.

Kako se ovo moglo dogoditi, šta rade te socijalne službe? Znalo se da je bilo problema u ovom slučaju i oni to uopšte nisu pratili ni nadzirali. Jezivo i neko treba da odgovara. Ova nesrećnica od majke očigledno nije normalna i kako to nisu mogli da procene na vreme, pre nego što su joj vratili nesrećno dete? Tako opet stižemo do stare bolne tačke pravosuđa.

Мала Анђела је сигурно сада тамо где јој је топло и где је љубав.

Мајка ће, вероватно у затвор или на психијатрију, а социјални службеници ће из својих топлих канцеларија слати чистачице да им купе доручак и цигарете. Част изузецима (сигурна са да их има ).

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислио сам јуче да поставим ову вест, али нисам могао.... Увек кад се догоди овако нешто - а догађа се све чешће и чешће - не успевам да се отргнем утиску да смо ми, као Црква, подбацили у оваквим случајевима. Шта су радили први ђакони Цркве, ако нису помагали невољнима и потребитима? Да ли је могуће да смо толико уроњени у самодовољност, да не можемо да дигнемо главу кад нас Господ позива, од свих наших свакодневних омиљених диспута, попут отворено-затворено, гласно-тихо, папа-Рим, небески народ.... ? Треба да нас је све стид због овога што се догодило, и што се све све догађа. Још када је Достојевски писао Мали код Христа на Божић, а ми ништа нисмо научили... Срамота, стварно срамота. Чињеница је да држава не ради свој посао (да не будем искрен до краја, па да кажем да не ради нико ништа, као што је lidija у претходном посту илустративно објаснила), али зашто пребацујемо на државу, кад већ знамо да је крш? Зашто неко од нас није ништа учинио.....

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Мајко где ће ти душа - Када особа коју зовемо мајком напусти децу

Pešter: Majka ostavila četiri ćerke

 

Neizvesna sudbina četiri devojčice iz Reževića na Pešteru. Otac im umro pre pet godina. Strine preuzele brigu, dobri ljudi pomažu

 

 

rep-deca_620x0.jpg

 

 

ŽIVOT se surovo poigrao sa sestrama: Belmom (10), Almom (8), Aminom (7) i Amrom (6) Leković iz Reževića na Pešteru koje su pre pet godina, božijom voljom, ostale bez oca Nusreta, a od pre deset dana, njenom bezobzirnošću i bez majke Rukije.

 

 

Samo nekoliko meseci nakon što se rodila najmlađa Amra, otac Nusret je preminuo, devojčice su živele i rasle sa majkom Rukijom, koja je nedavno, nakon što je rasprodala krave i drugu stoku, „sela u nepoznata kola“ i bez pozdrava i objašnjenja - otišla. Deci ništa nije rekla, niti im je bilo šta ostavila, ni hrane bar za jedan dan. Saznale su da se udala u peštersko selo Krće i do sada im se nijednom nije javila.

Deca su ostala sama u kući, gladna, prljava i zapuštena, a da nije bilo stričeva i strina, koji žive u blizini, ko zna šta bi se sa njima dogodilo. Kada su iz centra za socijalni rad u Tutinu došli da ih obiđu i u Tutin ili Novi Pazar da ih odvedu, deca su vrištala, nisu htela nikud iz svoje kuće. Na kraju je pala odluka da o njima, bar privremeno, dok se sva papirologija ne završi, brinu najbliži rođaci.

 

 

Nismo hteli da se deca, koja su rasla sa nama ovde, potucaju negde po belom svetu, bez ikoga svoga. Svi živimo teško, ja imam četvoro dece. Ali brinuću, sa drugom njihovom strinom i stričevima koliko god budem mogla i umela, kao o svojoj deci - kaže Emira Leković, strina četvoro mališana koja je preuzela i ulogu njihovog formalnog staratelja.

Obilazeći pešterska sela, među prvima, ostavljene Lekoviće i njihovu muku upoznali su radnici pogona Elektrorasa u Tutinu. Zaprepašćeni činjenicom da su tako sitna deca ostavljena sama bez igde ičega, da najstarije ima 10, a najmlađe šest godina, da žive u strahu i pate za neodgovornom majkom, sve su ispričali svom direktoru Muratu Ujkanoviću. On je odmah u firmi sakupio 17.500 dinara, a potom pozvao i humanitarca iz Novog Pazara Hida Muratovića da pođu u Reževiće i ponese novac i nešto odeće i nemirnica malim Lekovićima.

Deca su još u šoku, ne znaju šta ih je snašlo, oca odavno nemaju, a sad su i bez majke. Osim novca koji smo ostavili seoskom prodavcu (da kupe hleb, drugu hranu, sveske i olovke...) poneli smo im i nešto namirnica, odeće i igračaka, uskoro ću ih ponovo posetiti. Nadam se da će im u pomoć priteći i opština i svi dobri ljudi iz Tutina i sa Peštera - kaže Hido Muratović.

 

ĐACI-PEŠACIMADA su ostali i bez majke, i mada do škole pešače i po sat vremena, mali Lekovići su uglavnom dobri đaci. Uprkos nevolji koja ih je snašla, ne izostaju sa časova, pišu domaće zadatke i trude se da nauče zadate lekcije. Svemu tome doprinos daju i njihovi najbliži rođaci.

 

rep-deca-MALA.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...

Peticija za uvođenje smrtne kazne u krivični zakonik Srbije!

Nakon što je silovanje deteta od tri godina u Zaječaru i novo ubistvo ponovo šokiralo javnost Srbije, postavlja se pitanje da li je smrtna kazna neophodan korak ka rešavanju problema u našoj zemlji?

Crna hronika nam je iz dana u dan sve crnja. Ljudi gube živote svakodnevno, a psihopate i sociopate žive i dalje o trošku građana i poreskih obveznika. Ono što dodatno daje negativan smisao našem zakonu jeste činjenica da je većina nasilnika, silovatelja i manijaka u Srbiji danas već činilo slična ili ista krivična dela u prošlosti, ali da danas slobodno šetaju našom zemljom...I vremenom opet učine isto, čime se smatraju takozvanim "povratnicima". Da je već uvedena smrtna kazna za najsvirepije zločine u Srbiji, mnogi bi naši građani danas bili još živi, uključujući i ovo malo dete koje je brutalno ubijeno u Zaječaru!

Ono što najviše izaziva gnev u čoveku kada se suoči sa ovako strašnim vestima jeste činjenica da je većina tih monstruma "od ranije poznata policiji". Tada se svaki čovek jednostavno zapita ŠTA ONDA ON JOŠ RADI NA SLOBODI?!?

Ako se uzme u obzir crna statistika svirepih zločina počinjenih u Srbiji poslednjih godina, broj žrtava i način na koji su te žrtve izgubile svoje živote, onda je sasvim jasno da je uvođenje smrtne kazne u krivični zakonik Republike Srbije NEIZBEŽAN I POŽELJAN AKT kojim bi se spasili mnogi životi naših nedužnih građana. Cilj tog akta je NE IZGUBITI još jedan život u Srbiji. Zato ovom peticijom apelujemo na našu državu i na naše pravosuđe da se hitno poduzmu sve neophodne pravne mere kako bi se stvorile pretpostavke za izmenu Krivičnog Zakona Srbije i uvede se SMRTNA KAZNA za najsvirepije zločince u Srbiji kako bi se sprečile neke nove tragedije u budućnosti.

Zločin se tiče svih nas, jer svako od nas može lako postati žrtva!

STOP nasilju, zlostavljanu i ubijanju nevinih ljudi i dece u Srbiji!

http://www.peticije24.com/peticija_za_uvodjenje_smrtne_kazne_u_krivini_zakonik_srbije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Dečak iz Kladova moli za pomoć i spas od oca nasilnika!

Novosti online | 31. jul 2016. 17:19 > 18:39 | Komentara: 2

Pismo šesnaestogodišnjeg M.B. iz Kladova, napisano na papiru a potom postavljeno na društvene mreže, potreslo je Srbiju

pismo_620x0.jpg

Kako je dečak naveo u pismu njega, njegovu sestru i baku godinama fizički i psihički maltretira otac alkoholičar. Majka ih je davno napustila, a dečak je nedavno iz očeve kuće prešao kod bake (očeve majke).

- Živim sa ocem i sestrom starijom od mene tri godine od 2002. godine, kada nas je majka napustila. Otac je teška pijanica i nasilan je. Maltretira nas svaki dan. Mene i moju sestru koji ne možemo da izdržimo to nasilje. Od prošle godine sam prešao kod babe, on dođe i ovde i maltretira babu, sestru i mene-počinje priču dečak.

Opisujući teške situacije u kojima su se našli on, sestra i baka, dečak je zatražio pomoć:

- Ja bih zamolio dobre ljude, ako neko pročita ovo, i ima neku kuću na raspolaganju da nam da, da se sklonimo dalje od njega jer ni na ulici nismo sigurni. Uvek smo u stresu, ne možemo više izdržati, nemamo gde. Zato sam rešio da se javim da tražim pomoć jer znam da postoje ljudi sa dobrom dušom – napisao je dečak u pismu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NAJTUŽNIJE SUDBINE DECE U SRBIJI Roditelji ih zatvarali sa psima,tetovirali, snimali...

 

Tokom prošle godine u zdravstvenom sistemu Srbije registrovana su 634 zlostavljana deteta. Od toga, 201 dete je bilo zanemareno, a najviše je bilo fizičkog zlostavljanja

767d5e4ebdb044953b18b19903cd8879.jpegFoto: ProfimediaU okviru serijala "najtužnije priče u Srbiji" objavljujemo 19 priča o zatvaranju, zanemarivanju i zlostavljanju dece koje su sa nama podelili socijalni radnici.
 

POTRESNA STATISTIKA Stotine dece u Srbiji žrtve zlostavljanja

Centri za socijalni rad u Srbiji prošle godine oduzeli su pedesetoro dece od porodica zbog zanemarivanja ili podvrgavanja radnoj eksploataciji, potvrdio je nedavno ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Srbije Aleksandar Vulin.
 
1. Držala dete zatvoreno u kući

Beograđanka koja dugo nije mogla da zatrudni rodila je bebu u četrdesetim godinama. Za njenu trudnoću komšije nisu znale. Mesecima nije izlazila iz kuće i ni sa kim nije komunicirala. Po rođenju deteta počela je da izlazi napolje. Išla je na posao. Dete je do svoje treće godine bilo zatvoreno u kući i nije imalo kontakt sa svetom. Jednog dana dete je samo izašlo iz kuće, kada majka nije opazila, i počelo da vrišti. Komšije koje su primetile dete pritrčale su u pomoć. Otkriveno je da majka ima psihički poremećaj i da je u želji da dete ima samo za sebe imala nameru da ga zauvek drži u kući.

2. Pod video-nadzorom

Majka i očuh više od godinu dana držali su zatvorene tri ćerke u kući. Sobe u kojima su se devojčice nalazile bile pod stalnim video-nadzorom, tako da su roditelji mogli da prate svaki njihov pokret. Ako žele da izađu iz svojih soba u kojima su bile zaključane i odu u toalet, ćerke su morale da stave crnu kapu i da podignu ruke, nakon čega bi ih roditelji izvodili do kupatila, vraćali nazad i ponovo zaključavali.

SILOVANJE, BATINE, PROSTITUCIJA Najstravičnije sudbine dece u Srbiji

Seksualno zlostavljanje dece je najteži oblik zlostavljanja dece koje je, uz sve, praćeno i velom tajne i društvene stigme.
 
3. Kupali decu dva puta mesečno

Bračnom paru oduzeta su deca zbog zanemarivanja i zlostavljanja, nakon što je utvrđeno da je dvoje dece živelo u nehumanim i nehigijenskim uslovima. Deca do polaska u školu nisu znala čemu služi četkica za zube. Prilikom polaska u školu, u razgovoru sa psihologom mališani su ispričali da se kupaju dva puta mesečno i da idu na spavanje bez večere, jer je ona „nezdrava“ prema rečima roditelja.

4. Umotali bebu u krpe

Centru za socijalni rad prijavljeno je zlostavljanje i zanemarivanje bebe. Kada je ekipa otišla u porodicu kako bi utvrdila o čemu se radi zatekla je bebu kako na fotelji spava umotana u krpe, dok su po njoj milele bube. Roditelji bebe bili su poznati policiji odranije, po brojnim krađama i neredima u alkoholisanom stanju.

5. Zalepili joj usta selotejpom

Majka i otac, poznati polici po dilovanju i konzumiranju narkotika, lepili su detetu usta selotejp trakom kako ne bi morali da ga slušaju dok plače. Rođaci koji su došli u posetu zatekli su petogodišnju devojčicu sa zalepljenim ustima, na šta su njeni roditelji odgovorili da se igraju sa detetom. Devojčica je plakala i jecala, a pretpostavlja se i da su je fizički maltretirali. Rođaci su slučaj prijavili policiji, a nadležni su zaštitili petogodišnjakinju.

6. Dete se davi, roditelji piju

Roditelji dvogodišnjaka ostavili su dete da se kupa u dvorišnom bazenu dubine dva metra. Dete je tokom igre u vodi iskliznulo iz gume i počelo da se davi. Za to vreme roditelji su na ležaljkama uz glasnu muziku pili koktele. Komšinica je videla dete koje se davi i skočila u bazen i spasla mu život.

7. Nepokretna i sama u stanu

Roditelji nepokretne devojčice ostavljali su je samu u kući dok su bili na poslu. Jednom prilikom devojčica je toliko glasno zapomagala da su je čule komšije iz susednog dvorišta. Oni su razbili prozor i ušli u kuću, gde su zatekli nepokretno dete na podu. Devojčica je bila žedna, pokušala je da dohvati vodu i tada je pala sa kreveta. Roditelji su se opravdavali izgovorima da nisu imali novca da plate nekog ko bi je čuvao.

8. Vezivali dete

Roditelji nestašnog dečaka vezivali su ga za stolicu kada je bio nemiran, jer "nisu imali dovoljno živaca". Dete je pozvalo policiju i prjavilo roditelje, zbog čega su mu u prisustvu policije pretili da će ga prebiti. Majka i otac deteta su psihički bolesnici.

9. Zatvarao decu dok se kockao

Otac dvoje maloletne dece, u porodičnom stanu stalno je organizovao "partije pokera", prilikom kojih je porodicu zatvarao na terasi kako ne bi smetala dok on "zarađuje pare". Majka dece je neretko morala da učestvuje u celom događaju u ulozi konobarice. Dečaci su sve ispričali školskom pedagogu.

10. Razveli se i ostavili decu

Roditelji troje dece ostavili su mališane uzrasta od osam do 16 godina u porodičnom stanu i otišli od njih. Nakon razvoda ni jedan od roditelja nije želeo da snosi odgovornost i brine o deci, te su ih ostavili da se sami snalaze. Deca su pomoć zatražila u školi, a Centar za socijalni rad im je kasnije pronašao hraniteljsku porodicu.

11. Nije dala deci da idu u školu

Majka dvoje dece branila je svojim mališanima da pohađaju školu i izgladnjivala ih. Komšija koji je znao celu situaciju, nakon neuspelih pokušaja da odvrati majku od takvih postupaka, prijavio je slučaj policiji i spasao decu.

12. Ispisali iz škole i udali ćerku

Roditelji su naterali petnaestogodišnju ćerku da se ispiše iz škole i da se uda kako bi na vreme osnovala porodicu i da ne bi morali više da je izdržavaju. Udali su je za čoveka koji je 20 godina stariji od nje. Devojčica je pobegla i zatražila pomoć od policije.

13. I bukvalno čupala kosu

Srednjoškolka čiji su roditelji obrazovane osobe nije postizala dobre rezultate u školi. Majka joj je stalno govorila da mora da bude bolja, a otac da je "glupa kad ne može da ima sve petice". Kako bi uspela da zadovolji njihove zahteve ova tinejdžerka trudila se da uči, međutim, rezultati u školi su bivali sve lošiji. Ova srednjoškolka počela je čak da čupa kosu sa glave kada bi dobila lošu ocenu. Manija čupanja kose je postala očigledna onog dana kada je sa pečatima bez kose na glavi došla u školu. Nastavnici su reagovali kako bi pomogli devojčici.

14. Bulimično dete terali da jede

Šesnaestogodišnjakinja koja je imalu bulimiju povraćala je nakon obroka, a njeni roditelji "kako bi je naterali da se ne glupira" misleći da to radi namerno jer misli da je debela, primoravali su je da jede velike količine hrane. Jednom prilikom devojka je pala u nesvest od povraćanja, a po dolasku u Hitnu pomoć lekari su utvrdili o čemu se radi.

15. Držali bolesno dete kod kuće

Bebu koja je rođena sa zdravstvenim komplikacijama roditelji su držali u kući i čekali da se desi čudo umesto da mu pruže medicinsku pomoć. Dete je rođeno u kućnim uslovima pa nigde nije ni evidentirano. Nakon nekoliko meseci, sa ozbiljnim komplikacijama i tegobama primljeno je u bolnicu, gde su lekari obavestili policiju. Dete je oduzeto roditeljima.

16. Okrivila sina da je ukrao nakit

U porodičnom stanu majci maloletnog deteta nestala je kutija sa nakitom, u vrednosti od nekoliko stotina evra. Ova majka okrivila je sina da je ukrao nakit, misleći da ga je prodao i da je novac koristio za zabavu. Zbog toga je odlučila da ga kazni i da mu više ništa ne kupuje. Dečak je u školi užinu pozajmljivao od svojih vršnjaka, jer mu je majka uskratila i novac za hranu van kuće. Situaciju su primetili u školi, i nakon razgovora sa detetom i majkom utvrđeno je o čemu se radi. Nakon mesec dana, nakit je pronađen u zlatari kada je spremačica stana pokušala da ga proda.

17. Tetovirali decu

Desetogodišnja devojčica i njen dvanaestogodišnji brat pojavili su se jednog dana u školi sa tetovažama. Majka i otac tetovirali su svoju decu kako bi ih, u slučaju krađe, neko prepoznao po crtežu. Kada je učitelj pitao o čemu se radi, deca su rekla kako su dobrovoljno uradila tetovaže. Iako nije utvrđeno da li je tetoviranje urađeno dobrovoljno ili ne, deca su oduzeta zbog lošeg staranja roditelja.

18. "Bolje da te nisam rodila"

Samohrana majka u ranim dvadesetim godinama svakodnevno je svojoj ćerki govorila "bolje da te nisam rodila". Devojčica nikada nije imala dovoljno ljubavi ni pažnje. Kada je napunila 15 godina poverila se najboljoj drugarici da planira da se ubije kako bi njena majka konačno bila srećna. Drugarica je pomoć zatražila od svojih roditelja a zatim je slučaj prijavljen nadležnima.

19. Deca u boksu sa psom zbog neposlušnosti

Zbog neposlušnosti majka je zastrašivala decu i zatvarala ih u boks sa psom. Komšija koji je primetio šta majka radi zvao je policiju i deci je pružena pomoć.

 

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/najtuznije-sudbine-dece-u-srbiji-roditelji-ih-zatvarali-sa-psimatetovirali-snimali/ed1yj7x

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...