Jump to content

Који предбрачни односи се називају блудом и због чега?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Мора их бити, ко би иначе овакве текстове писао?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Muramasa рече

Bludnik sam, tim se dičim. Ako je moja devojka srećna sa mnom i ja sa njom i ako smo verni jedno drugom, nema tog zagorelog svetitelja, revnitelja ili dušebrižnika koji je vlastan da mi morališe.

uostalom, što se hvališ?!? ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Ayla рече

...a ko je lud, ne budi mu drug...ili budi. Ko će ga znati -.-

ко је друг не буди му луд :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

30 minutes ago, *Jелена* рече

Sto se mene i mog stava u odnosu na moj zivot tice(dakle nikome ne moralisem)slazem se apsolutno sa svime sto je u tekstu napisano.Svi telesni odnosi van Bogom blagoslovenog braka su blud.Imaju sve posledice greha tj.smrt duse.Eto samo da podrzim temu.

Само подржаваш или се и придржаваш? :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Снежана рече

Само подржаваш или се и придржаваш? :)

:) hehe,podrzavam temu,posto smo na forumu.A o pridrzavanju sa onim ko treba da cuje,kao sto je duhovnik npr.nije bas za bilbord, a i koga se to tice osim Boga i mene:)

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne da se ne slažem sa ovim stavovima, nego mislim da su u današnje vrijeme totalno pogresni. Ne vidim nikakvu razliku ako momak i djevojka imaju sexualne odnose ili muž i žena u braku. Da neko će reći pa ovo drugo je Sveta Tajna, ali da li je moguće da neko očekuje od djevojke i momka da se zabavljaju nekoliko godina i da nemaju sexualne odnose, potiskuju zelju i tako do neke 28, 29 godine. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, Muramasa рече

Bludnik sam, tim se dičim. Ako je moja devojka srećna sa mnom i ja sa njom i ako smo verni jedno drugom, nema tog zagorelog svetitelja, revnitelja ili dušebrižnika koji je vlastan da mi morališe.

 

Nisi ti nikakav bludnik, jer su u stvari pravi bludnici medju onima koji pokušavaju da se pridržavaju( mada mislim da se niko ne pridržava do braka, tako da ovo i ne važi u praksi) jer velike frustracije imaju zbog nekog kanona koji kaze da se oni pridrzavaju jer u suprotnom desiće se nešto strasno sa njihovom dusom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 hours ago, JESSY рече

Још увек постављају туђе глупости. 12:smeha:

П.С. Која трол тема. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево и ја  да подржим тему ...:dobro:

Не веје снег да завеје брег, но да свака зверка покаже свој траг.

 

Но шалу на страну, што рече Јелена, није ми намера да моралишем,само бих рекла нешто што сам рекла мали милион пута овде на форуму.

Грех је грех, слабост је слабост, али је већи грех и већа слабост /од самог греха / давати Божији легитимитет сопственим гресима и слабостима то јесте оправдавати их , него се против истих борити 

 

Аналогно басни о лисици која је остала без репа, па наговара остале лије да и оне своје посеку...

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ronald рече

 

Nisi ti nikakav bludnik, jer su u stvari pravi bludnici medju onima koji pokušavaju da se pridržavaju( mada mislim da se niko ne pridržava do braka, tako da ovo i ne važi u praksi) jer velike frustracije imaju zbog nekog kanona koji kaze da se oni pridrzavaju jer u suprotnom desiće se nešto strasno sa njihovom dusom. 

... Oni imaju opsesiju seksom , zato sto im je zabranjen ... Necu da moralisem ... Imali ste prilike i sami da se uverite na nekoliko primera ...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Arsenija рече

... Oni imaju opsesiju seksom , zato sto im je zabranjen ... Necu da moralisem ... Imali ste prilike i sami da se uverite na nekoliko primera ...

Šta trebaju da rade, da žive u toj opsesiji sexom?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne da se ne slažem sa ovim stavovima, nego mislim da su u današnje vrijeme totalno pogresni. Ne vidim nikakvu razliku ako momak i djevojka imaju sexualne odnose ili muž i žena u braku. Da neko će reći pa ovo drugo je Sveta Tajna, ali da li je moguće da neko očekuje od djevojke i momka da se zabavljaju nekoliko godina i da nemaju sexualne odnose, potiskuju zelju i tako do neke 28, 29 godine. 

А чему уопште забављање од по неколико година,што се не узму кад се воле?Те дуге везе ми никад неће бити јасне..знам их пуно који тако пострадаше и на крају осташе сами..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...