Jump to content

Који предбрачни односи се називају блудом и због чега?

Оцени ову тему


Препоручена порука

5 minutes ago, Ronald рече

Šta trebaju da rade, da žive u toj opsesiji sexom?

Neka im roditelji dozvole da se vencaju ... sa 20 ... 22 ... 23 ... 

A ne tek posto diplomiraju , ili nadju posao , ili kupe stan ... Ili nesto cetvrto .... 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Агница рече

А чему уопште забављање од по неколико година,што се не узму кад се воле?Те дуге везе ми никад неће бити јасне..знам их пуно који тако пострадаше и на крају осташе сами..

Kad da se uzmu sa 18 godina, možda neko želi da upiše fakultet, da ga završi, ko će ih izdržavati?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Arsenija рече

Neka im roditelji dozvole da se vencaju ... sa 20 ... 22 ... 23 ... 

A ne tek posto diplomiraju , ili nadju posao , ili kupe stan ... Ili nesto cetvrto .... 

 

Kako roditelji da im dozvole, sta im oni imaju dozvoljavati, pa moras stvoriti nekakve uslove za zivot.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Ronald рече

 

Kako roditelji da im dozvole, sta im oni imaju dozvoljavati, pa moras stvoriti nekakve uslove za zivot.

Pa lepo ... Ne mozes da se udas ili da se ozenis onda kad treba ... zato sto te sistem drzi u saci ... 

 ... A sa druge strane stoji citava armija pravednika koja se sprema na kamenovanje ... 

I tako mnogi ljudi polude .  

 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad da se uzmu sa 18 godina, možda neko želi da upiše fakultet, da ga završi, ko će ih izdržavati?

Па ако су са 18 зрели да се забављају требало би да су зрели и за брак..дакле,задовољство,али и одговорност..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Arsenija рече

Pa lepo ... Ne mozes da se udas ili da se ozenis onda kad treba ... zato sto te sistem drzi u saci ... 

 ... A sa druge strane stoji citava armija pravednika koja se sprema na kamenovanje ... 

I tako mnogi ljudi polude .  

 

Pazi djeca nisu ni sposobna da ulaze u brak tako mladi jer ovo nisu neka prošla vremena. Ma koga briga za pravednike, oni nemaju sopstveni život jer brinu o tudjem. Neka se ljudi vole, vode ljubav itd, nisam ja zagovarao nekakve sexualne egzibicije, samo kažem da su se granice pomjerile, kao i zahtevi koji se očekuju od svakog čoveka jer svi žele najbolje uslove za svoju djecu. Problem mnogih monaha i sveštenika je što oni ne vide da teorija ne radi u praksi. Meni je takodje čudno kada neki duhovnici zagovaraju uzdržavanje, a skoro svi oni koji se ispovijedaju kod njega se ne uzdržavaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се ложите, "лепо" каже чо'ек:

9 hours ago, JESSY рече

Ради се у томе што се сви односи између мушкарца и жене дозвољавају и Бог им даје благослов само у једном случају: кад се дешавају у законитом – истичем! – браку.

Дакле, свако ко има 'потребе' треба да се ожени или уда, то је једини параметар који сведочи о томе да је особа спремна за брак. :))

Ја се са овиме скроз слажем - ако сам гладна и немам кров над главом, могу и треба да се удам за неког имућнијег, из чисте користи (да не рекнем - потребе). #коначно_! :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Агница рече

Па ако су са 18 зрели да се забављају требало би да су зрели и за брак..дакле,задовољство,али и одговорност..

 

Nemoj zezati da upoređujes vezu mladih ljudi i brak koji nosi mnogo više odgovornosti, nećeš valjda očekivati od nekoga sa osamnaest da razmišlja o svom detetu zrelo i odgovorno u uslovima koji su mnogo kompleksniji nego prije. Meni se čini da si ti za uzdržavanje, jer možda misliš da je nekoliko godina ništa specijalno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

32 minutes ago, Ronald рече

Kad da se uzmu sa 18 godina, možda neko želi da upiše fakultet, da ga završi, ko će ih izdržavati?

Прегаоцу и Бог помаже...

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Рапсоди рече

Прегаоцу и Бог помаже...

Ti to samo kažeš, kao i mnogi što filozofiraju ili morališu, a kažu kako ne žele da moralisu, a to i rade jer nisu u stanju da sagledaju cjelokupnu sliku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, Ronald рече

Pazi djeca nisu ni sposobna da ulaze u brak tako mladi jer ovo nisu neka prošla vremena.

Управо због оваквог става родитеља према сопственој деци, касније настају различите заврзламе у животу те деце, једна врста неспособности за живот. Уосталом, шта значи способан да уђеш у брак? И да ли су године, факултет или материјална сигурност то што одређује способност уласка у брак који ће бити нормалан?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, АлександраВ рече

Управо због оваквог става родитеља према сопственој деци, касније настају различите заврзламе у животу те деце, једна врста неспособности за живот. Уосталом, шта значи способан да уђеш у брак? И да ли су године, факултет или материјална сигурност то што одређује способност уласка у брак који ће бити нормалан?

 

Mnogo faktora, prije svega odgovornost koju neko sa 18 može da ima, ali većina ne, onda finansijski uslovi koji su danas jako bitni, koji mogu biti poboljšani fakultetskim obrazovanjem itd. Onda i ostali faktori vezani za njih dvoje koliko oni uzimaju ozbiljno taj odnos itd., što baš i nije slučaj sa nekim tako mladim osobama. Takodje djevojcice većinom nisu spremne da se posvete djetetu u tim godinama, kao ni muškarci. Ima slučajeva, ali su skroz da preuzmu odgovornost rijetki. Iskreno ja da imam ćerku, ne bih volio da se uda sa 18,19 godina, naravno volio bih da ima momka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Nemoj zezati da upoređujes vezu mladih ljudi i brak koji nosi mnogo više odgovornosti, nećeš valjda očekivati od nekoga sa osamnaest da razmišlja o svom detetu zrelo i odgovorno u uslovima koji su mnogo kompleksniji nego prije. Meni se čini da si ti za uzdržavanje, jer možda misliš da je nekoliko godina ništa specijalno.

За то сам да се људи воле,али у окриљу Божијег благослова и искључиво за њихово добро..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za mene rec blud ima totalno drugo znacenje od onog u uvodnom tekstu. 

Za mene je blud kada preterujes u vezi broja partnera, kada seks ima za svrhu samo zadovoljenje nagona, kada ne mozes da kontrolises svoj nagon, i umesto da vladas njim, on vlada tobom, kada seks upraznjavas radi pridobijanja neke koristi...eto to. I to jeste gresno, prema samome sebi kako rece Gospodin Borealis. To da nevini stupaju u brak je divno, cisto i bozanski...ali retko...druga vremena, drugaciji ljudi...Seksa van braka je vazda bilo i bice. 

 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...