Jump to content

Секс и трудноћа

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 29. 3. 2010. at 16:52, Зорица екс Милева рече

Ех, сад и није толико тема, али има везе. Малкице ћу само одступити, и питати оне који више знају - у књизи "Питања и одговори" прочитала сам да дјеца која се зачну сриједом, петком, недељом или на који од празника, по правилу су проблематичнија од оне која су зачета другим данима. Шта мислите о томе? Колико се сјећам да сам тамо прочитала да је гријех да трудница има односе док је у трудноћи. Што се мене тиче

слажем се с Моцартом 100%  0102_laugh

:ani_biggrin:

E pa ovo je carski odgovor tj razmisljanje.

Jadan taj Bog koji mora bre da drzi u tefter sve te kalendare, da preracunava dane, mesece i godine pa da gleda u koji dan je zaceto dete kad cesto to i roditelji ne znaju. Ili bi mozda trebalo i mi kao roboti, na pijaci "jos malo pa nestalo, evo stize ponoc" pa onda da stikliramo dan mesec i godinu :D

Glede odnosa i trudnoce, ko moze i hoce, sta fali?

Mislim, da se ne lazemo sve je to individualno, nisu ni kod jedne zene sve trudnoce iste, a kamoli kod razlicitih zena.

Ti koji pricaju u kategorijama greha - ne greha su veci latini od njih samih. Sto volim te prljave teologije.

Iz mog iskustva - za ovakva pitanja obratite se svom ginekologu, ne svesteniku. Ginekolog ce na osnovu istorije, bolesti, toka i izgleda trudnoce znati da da najbolji savet.

Pa ako vam kaze da moze, vi se lepo dogovarajte, a ako vam zabrani onda vam dzabe dogovor :)))

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 379
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

On 6/6/2016 at 23:36, Снежана рече

Видим да је Оби ово писао 2010. године...да ли је променио мишљење у међувремену? :)

 

Nikako. To sto sam onda jos preneo nije prosto neko moje misljenje, nego svedocenje Otaca Crkve.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Au...dakle, prvih mesec ili jace ni ne znas da si trudna, ok, ne znas-znaci nije greh. Ali posle toga citavih 8 meseci mora da se apstinira?! :0426_feel:Pa kako to da izdrzi neko ko je tek vencan? I kako to da izdrzi ako radja decu jedno za drugim? I procitah jos da se ne sme ni dok se doji? Pa to, brate mili, znaci nikad. Sta cemo sa svim onim svadjama koje se radjaju usled apstinencije? Sta to tacno moze da se desi majci ili bebi ako se ne apstinira?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Јелена011 рече

Dijasporka, ukratko misljenja nekih -"kaznice je Bog" :)))

:bu:

Pa ono...trudnoca ume da bude toliko stresna da malo opustanja nikad nije na odmet :smeh1: Mislim da je to zapravo za dobrobit muskarca-zena koja apstinira>dzangrizava zena>jadan muz, zadovoljena zena>radosna zena>miran muz. Mislim, to i inace, a pogotovo u trudnoci... Tako da, eto, prihvaticemo i tu kaznu, sve za nase muzeve!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo je to jednom na drugoj temi prokomentarisao nas Aca Milojkov, a ja cu da prenesem to ovde.

Kad se gleda prosto po prirodi stvari, izgleda tesko (mada je i to vrlo diskutabilno, ali aj` da kazemo za sad da je tesko to uzdrzanje). Medjutim, mi smo ljudi hriscani. Nas zivot nije prosto po prirodi, nego tezi natprirodnom. Mi zato i stupamo u prostor askeze (= podviga), da bismo ovaj telesni i propadljivi zivot postepeno preobrazili, uz Bozju pomoc naravno, u nepropadljivi.

U koji prostor? U prostor askeze/podviga. Bez askeze ne postoji hriscanski zivot. Bez uzdrzanja (ne samo od sexa!) ne postoji hriscanski zivot.

Dakle, ako ljudi u braku ne mogu da se ni malo uzdrze od telesnih odnosa, tj. ako je to glavni pokretac njihove bliskosti, onda sa tim (hriscanskim) brakom nesto debelo nije u redu. Mislim, stvarno... non-stop samo kuknjava oko tog sexa, kao da je on preci od vazduha.

Da se razumemo - ja licno nisam nikakav narocit apstinent niti podviznik, da ne bude da se gradim vecim od bilo koga ovde, volim da uzivam u tome jos kako, ali za ime sveta - valjda smo svi danas pismeni za toliko da umemo da se snadjemo da eto ne trpimo previse, a da svetinja zivota bude neokaljana nasim neuzdrzanjem barem u vreme trudnce.

Nadam se da ne treba bas da crtam dalje od ovoga...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego, imam i ja kontra pitanje: apostol Pavle veli "ne zabranjujete se jedno drugom.... osim u vreme posta i molitve". Dakle, drzite li se uopste ovoga? Ili je "udri samo napred" uvek na snazi? Shvatate li sta znace reci "da vas djavo ne iskusa vasim neuzdrzanjem"?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 minutes ago, Dijasporka рече

Pa kako to da izdrzi neko ko je tek vencan?

 

18 minutes ago, Dijasporka рече

Ali posle toga citavih 8 meseci mora da se apstinira?! :0426_feel:Pa kako to da izdrzi neko ko je tek vencan?

Zivimo u jednom hiperseksualnom drustvu, zato nam je to nezamislivo. A evo jedno pitanje, ako nam se brak temelji na seksu, ako ne mozemo da cekamo 8 mjeseci, sta u situaciji ako bracni partner dozivi nesrecu i ne moze dozivotno da ima seks, sta onda?

Negiranjem onoga sto su apostoli govorili, odnosno govoreci da su oni govorili pod nekakvim uticajima, cini se jedan od najtezih, neoprostivih grijeha a to je hula na svetog duha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, billy2014 рече

 

Zivimo u jednom hiperseksualnom drustvu, zato nam je to nezamislivo. A evo jedno pitanje, ako nam se brak temelji na seksu, ako ne mozemo da cekamo 8 mjeseci, sta u situaciji ako bracni partner dozivi nesrecu i ne moze dozivotno da ima seks, sta onda?

To je bas hipoteticko pitanje. Drugim recima - vrlo i krajnje redak slucaj. A i da jeste tako - pa valjda je ljubav vaznija od svega? Ne kazem da bi to bilo lako, ali uz molitvu i blagodat Boziju sve se moze.

Mnogi hriscani istrpeli su neuporedivo teze stvari, a mi kukamo na i samu pomisao o trpljenju bilo koje vrste (ovde ne mislim na tebe, samo sam se nadovezao sa pricom, a dobro si rekla bas ovo o hipersexualnom drustvu, pozajmicu rec za ubuduce).

Inace, kad vec mora da se crta - telesna neznost je za moj pojam (ogradjujem se!) mnogo sira od prostog sexualnog cina. Dalje obojte sami...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, obi-wan рече

To je bas hipoteticko pitanje. Drugim recima - vrlo i krajnje redak slucaj. A i da jeste tako - pa valjda je ljubav vaznija od svega? Ne kazem da bi to bilo lako, ali uz molitvu i blagodat Boziju sve se moze.

Mnogi hriscani istrpeli su neuporedivo teze stvari, a mi kukamo na i samu pomisao o trpljenju bilo koje vrste (ovde ne mislim na tebe, samo sam se nadovezao sa pricom, a dobro si rekla bas ovo o hipersexualnom drustvu, pozajmicu rec za ubuduce).

Inace, kad vec mora da se crta - telesna neznost je za moj pojam (ogradjujem se!) mnogo sira od prostog sexualnog cina. Dalje obojte sami...

Nisam rekla nego rekao :D

Pa da, ljubav, covjek koji ne moze da zamisli 8 mjeseci bez seksa sa bracnim drugom, po meni se tu radi o nedostatku istinske ljubavi prema toj osobi.

 

 

Negiranjem onoga sto su apostoli govorili, odnosno govoreci da su oni govorili pod nekakvim uticajima, cini se jedan od najtezih, neoprostivih grijeha a to je hula na svetog duha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, billy2014 рече

Nisam rekla nego rekao :D

Pa da, ljubav, covjek koji ne moze da zamisli 8 mjeseci bez seksa sa bracnim drugom, po meni se tu radi o nedostatku istinske ljubavi prema toj osobi.

Колко имаш година?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

51 minutes ago, obi-wan рече

apostol Pavle veli "ne zabranjujete se jedno drugom.... osim u vreme posta i molitve".

"Не забрањујте се једно другоме, сем по договору привремено, да би се предали посту и молитви, па опет да се састанете, да вас сатана не искушава вашим неуздржањем."

У свим преводима фигурира ово ПО ДОГОВОРУ које поприлично даје други тон односима у браку у време поста... Овде многе везе пуцају, јер се деси да је један/једна више распаљен/а а онај други инсистира на уздржању БЕЗ ДОГОВОРА. И ето белаја...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

28 minutes ago, RYLAH рече

Колко имаш година?

Mislim da to uopste nije bitno.

  • Волим 1

Negiranjem onoga sto su apostoli govorili, odnosno govoreci da su oni govorili pod nekakvim uticajima, cini se jedan od najtezih, neoprostivih grijeha a to je hula na svetog duha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije cak stvar ni u tome da li se moze nego zbog cega uopste treba? Zbog cega je vodjenje ljubavi u trudnoci skrnavljenje tog novog zivota? Pa da se nije vodila ljubav, do tog zivota ne bi ni doslo, zar ne? A to da je seks u trudnoci tvorevina danasnjeg hiperseksualizovanog vremena, to uopste nije tacno... Preporucujem Burlesku Gospodina Peruna boga groma, pa vidite malo kako covek gleda na svoju trudnu zenu :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, billy2014 рече

Nisam rekla nego rekao :D

Pa da, ljubav, covjek koji ne moze da zamisli 8 mjeseci bez seksa sa bracnim drugom, po meni se tu radi o nedostatku istinske ljubavi prema toj osobi.

 

 

Cekaj, a hoces da mi kazes da neko u pocetku braka vec ima pravu, istinsku ljubav prema bracnom drugu? Ja sam mislila da je to u pocetku zaljubljenost a da prava ljubav dolazi s godinama, sazivotom, trpljenjem...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...