Jump to content

ЛИТИЈА ЗА ЗАБРАНУ АБОРТУСА - БЛАГОВЕСТИ 07.04.2016, За светост материнства, лепоту рађања и радост живота


Препоручена порука

Расправља се по фејсу с левичаримa и феминисткињама и подржава Трампа. :D

 

Шта ће му то? Треба да нађе неку и проћи ће га :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 211
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Проблем је у томе што оне читаво друштво (хоће да) обликују на основу патолошких случајева (који неспорно постоје). И сад имамо да је постало неприхватљиво да сасвим нормални и пристојни младићи и мушкарци погледају девојку, упуте комплимент, а да се дотичне у бољем случају не нарогуше и отерају их у три лепе, а у горем туже за harassment.

То је исто као лада бисмо читаво друштво обликовали на основу понашања лопова и криминалаца. На шта би то личило?

Na feminizam. :ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Паааааа... рецимооооо... на државну границу?

Управо. Као што си на граници и у амбасадама крив док не докажеш да си невин, тако је и код модерних феминисткиња.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ti tvrdim da takvih osoba nema ni 5% u ukupnom broju abortusa i o tome pricam.

Не разумем. По твом мишљењу, из ког разлога се врши највећи број чедоморстава?  

U ovome ne učestvuje sveštenstvo - samo se povuku i dopuste okupljanje ispred crkve.

На прошлој литији били су монаси из манастира Сланци.

Recimo, kada bih ja organizovala "molitvenu litiju" da država ozbiljno primeni zakone koji kažnjavaju nasilnike nad ženama ili koji zabranjuju da se trudnicama da otkaz, pitanje je da li bih dobila blagoslov Patrijarha i koliko bi moja akcija bila shvaćena kao iznošenje stava Crkve.

Сигурно би добила благослов.

Jel to znaci da ova litija konkretmo ima blagoslov patrijarha?

Постоји писани благослов Патријарха.

Svaki spontani pobacaj je ubistvo iz nehata u najavi.

Ако би ту твоју логику доследно применили, тада би нпр. инфаркт са смртним исходом био - самоубиство. Не иде то баш тако.

Sve ove žene bi u drugim uslovima, kada bi zaista imale slobodan izbor, zadržale decu.

Једино што у животу имају је - слободан избор. Абортус су искористиле као крајњи метод контрацепције, тј. за спречавање рођења детета. Е то треба забранити. А тада би се и господа мужеви другачије понашали.

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@GeniusAtWork,

 

Zar to vec ne radimo? Zabranjujemo voznju u pkijanom stanju jer ugrozava zivote i moze da napravi stetu, i tako dalje. Vecina moze da se slozi oko nekih osnovnih stvari.

 

Taj deo nije bio direktno u vezi abortusa nego u vezi kalupa razmisljanja "ako zabranis X, od te zabrane ce X da se radi na crno i ne treba zabranjivati nego se pozabaviti medodom da se to smanji".

X moze biti mnogo toga i sa tim istim kalupom, moze da se gleda na Jevreje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Расправља се по фејсу с левичаримa и феминисткињама и подржава Трампа. :D

Ali najaca mi je njegova rasprava sa vegeterijancima I veganima I to jos djevojke. Koliko on napise poruka u kratkom periodu pa i ovde je dosao do 20 000. Najvise sam se ismijao kad mu je neko ovde napisao u fazonu, pa ne mozes po danu orati njivu a onda doci I filozofirati o svemu mogucem jer nemas uopste vremena da citas:-) Ali tamo se nalupetao da zivotinje nemaju emocije I jos mnogo sto sta I ako je sa malo evolucione biologije mogao pobiti argumente vegana i vegeterijanaca.Juan cudna mi je njegovana evoluciju u politici I ekonomiji, mnogo je da kazem tako imao zdraviji pogled na ekonomiju i politike 2012 nego sad, kao da mu je Rend na jednom postala uzor.Vidio sam tvoju evoluciju na temi o libertarijanizmu, posto ti vjerovatno imas najcistiji pristup ekonomiji i politici ali i generalno nauci, ne samo na ovom forumu nego i na vecini nasih foruma, naravno i Akvi DV i jos neki. Ne znam kako si ranije pristupao I gledao ali iznenadilo me koliko si minimizovao bilo kakav ideoloski uticaj koji je cak izrazen I kod onih koji govore da svemu prilaze kriticki I oprezno analizirajuci sve detaljno i maksimalno:-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја стварно не могу да прогутам ту причу да су већина мушкараца силоватељи. То је јако безобразно и не разликује се ни по чему од Млађонијеве приче, чак је и горе.

И није тачно да се односи само на "рурална балканска подручја", феминисткиње широм запада гурају исту причу. У Америци су најгласније (Rape Culture), а у овим северним земљама су у последњих неколико деценија на основу те идеје обликовале друштво законски и културолошки.

Feministkinje koje tako razmisljaju su teski patoloski slucajevi.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем је у томе што оне читаво друштво (хоће да) обликују на основу патолошких случајева (који неспорно постоје). И сад имамо да је постало неприхватљиво да сасвим нормални и пристојни младићи и мушкарци погледају девојку, упуте комплимент, а да се дотичне у бољем случају не нарогуше и отерају их у три лепе, а у горем туже за harassment.

То је исто као лада бисмо читаво друштво обликовали на основу понашања лопова и криминалаца. На шта би то личило?

 

Глупо им је то. Одбијају од себе најбоље савезнике. Ја сам загрижени "људскоправаш", као што зна сва интернет васељена, али сам по питању феминизма доста суздржан управо због тих ствари.

 

А тачно би могле да ме "искористе" за своје циљеве 100%.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А тачно би могле да ме "искористе" за своје циљеве 100%.

E, i ja se prijavljujem za iskoriscavanje. Jelima neki red, gde da stanem?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Forumski decaci, kad se vratim sa posla mozda stignem da ponovim i objasnim ono sto sam zaista rekla, ali ne znam da li se isplati ako se moje reci izokrecu toliko da ispada da mislim da su "svi muskarci silovatelji" (!?) i to, pretpostavljam, posto se pominje Mladjoni, nekako "po prirodi". Protiv takvih sumanutih esencijalizama se ceo zivot bunim.

I druge ovde pomenute stvari ni ne lice na ono sto sam rekla. Konkretno je bilo reci o istrazivanju o silovanju u braku sprovedenom u celoj Srbiji - Pluton je postavio link pre par meseci, iskopacu kasnije.

Suvise cesto samo na osnovu svojih iskustava tumacimo svet i druge ljude, a iskustva su nam svima ogranicena. Tu pomazu istrazivanja i statistika.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Против сам абортуса али сам и против забране истог. Забрана неће ништа решити. Напротив, само ће криминализовати абортус и довести у опасност жене и њихово здравље. Треба утицати на свест људи, на њихову слободу. Никако забрана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Против сам абортуса али сам и против забране истог. Забрана неће ништа решити. Напротив, само ће криминализовати абортус и довести у опасност жене и њихово здравље. Треба утицати на свест људи, на њихову слободу. Никако забрана.

Pokušaću da nadjem emisiju Vice o abortusu u Irskoj. Irska je dominantno katolička i abortus se tretira kao ubistvo, dobiješ debelu robiju.

Rezultat je taj da Irkinje idu u Englesku na abortus ili ilegalno ga vrše.

Treba ove naše "emancipovane" seljake i seljanke naučiti šta je seks, ovde kod nas emancipacija ne može da prodje bez abortusa, antibiotika i antimikotika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...