Јелена011 Написано Април 10, 2016 Пријави Подели Написано Април 10, 2016 E o tome tad nije Al dobro ima sigurno pet sest godina kako nisam bila Moja blagocestivost nije bas tolika Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
drvce Написано Април 10, 2016 Пријави Подели Написано Април 10, 2016 Али ако кажеш ”нико нема право”, то онда искључује и силовање и тешку болест детета. А то су веома тешки случајевои о којима се не усуђујем да говорим... Друга је ствар абортус јер ”нећу дете”, то ми је лично морално неприхватљиво. Али и ту се поставља питање шта радити у таквим случајевима? Свакако можеш да затвориш жену и натераш је да роди, али шта после с тим дететом? Натерати родитеље да живе с дететом које неће је вероватно осуда тог детета на тужан и ружан живот, а вероватно ће друштво добити још једног деликвента. И шта у оним случајевима кад трудној младој жени без посла и игде ичега сви окрену леђа? А оца ем дете не занима, а и да га натераш да га занима, опет је неки клинац без игде ичега. Ако заиста хоћеш да забраниш абортус и у таквим случајевима, онда држава мора да уложи много у прихватилишта за нежељену децу (коју нико не усвоји). А знамо колико данас улаже и каква су данас прихватилишта. Најлакше је забранити. Pa cela tema nije ni pokusaj razresavanja kompleksnih i uvezanih problema, nego je fora da se kao nesto desava, ajd da nekoga zabranimo, zatvorimo ili sta vec jer taj neko pravi nama postenima probleme. Kada taj svet (koji bi da zabranjuje) pokusa da sagleda korake koji bi bili pokusaj prakticnog resavanja problema i uvide "it's complicated", onda jednim udarcem (iz njihove perspektive) ubijaju dve muve: zabranjuju ne samo abortus, nego i komplikacije u vezi sa njim ili odsustvom zabrane. Zabrana ne sprecava samo te bludnice koje se odricu materinstva, oni zabranjuju probleme u najopstijem smislu: nema komplikacija, jer su zabranjene, oni magicno svojim zabranama sprecavaju probleme. Srecom, videli smo pre par godina, obicna kisa te tipove sprecava da stupe u konkretnu akciju koju zagovaraju. Paradoksologija је реаговао/ла на ово 1 Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life? Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука