Jump to content

Да ли нам Бог заиста даје да имамо слободну вољу?


Препоручена порука

Što ovo ne primeni na Hitlera,Staljina,rimske imperatore i slično?

Они, као деца, нису били у стању као што је то случај са децом из поменутих догађаја из Писма.

Касније су изабрали сатанизам (нацизам, комунизам, многобоштво).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Они, као деца, нису били у стању као што је то случај са децом из поменутих догађаја из Писма.

Касније су изабрали сатанизам (нацизам, комунизам, многобоштво).

A kakvo je bilo stanje dece u Egiptu?Na osnovu Pisma se ne može videti uopšte bilo kakvo stanje osim da će ih Bog pobiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kakvo je bilo stanje dece u Egiptu?Na osnovu Pisma se ne može videti uopšte bilo kakvo stanje osim da će ih Bog pobiti.

Види се, како се не види? У Египту је био заступљен најгори вид идолопоклонства. Касно је за цитате. :-) Лаку ноћ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види се, како се не види? У Египту је био заступљен најгори вид идолопоклонства. Касно је за цитате. :-) Лаку ноћ.

Teško ćeš naći citate o tom stanju.Nije samo u Egiptu već širom sveta al je greh egipćana izgleda bio u tome što su im jevreji bili robovi.Našli se u pogrešno vreme na pogrešnom mestu.Laku noć brate.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није желео, није утицао на то, али јесте допустио. Када кажем "допустио" не мислим да је дао одобрење него да само није ништа предузео да то спречи, иако је као Свемогућ могао. 

зар не би тако укинуо слободну вољу?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvo, zasto je ta roditeljska pomoc izostala kad su nacisti zidali logore ili kad je poletela Enola Gej? Gde je ta pomoc bila kada je Mao Ce Tung doaso na vlast? Ili Staljin? Gde je bila roditeljska pomoc kad je Boko Haram oteo 300 devojcica za seks roblje? Gde je bila rodteljska pomoc kad su Turci krenuli da osvajaju balkan?

Drugo, zasto nije postovao slobodnu volju gradjana sodome i gomore?

Zasto nije postovao slobodnu volju ljudi iz vremena Noja?

Zasto nije postovao slobodnu volju one dece sto su ismevala proroka Iliju pa poslao medvede da ih raskomadaju?

Ako mozes pojedinacne odgovore da mi das, bio bih jako zahvalan.

- pa ta pomoc je uvek tu, problem je do ljudi samo.

- Postovao je slobodnu volju ljudi iz vremena Noja i iz bilo kog vremena. Bukvalni globalni potop ocigledno nije bio moguc u to vreme (tad su gradjene piramide otprilike, taj period), kako nauka jasno pokazuje. 'Barka' je zapravo forma Crkve.

- Stari Zavet (po mom skromnom i irelevantnom misljenju, ocigledno :) ) je prepun slucajeva da ljudi projektuju svoje strasti na Boga, o tome se u mnogim slucajevima radi... inace ispada kao Hitler - razbesneo se sto mu se Jugoslavija nije povinovala pa je iz besa i osvete radi izdao naredjenje za bombardovanje i unistio veci deo Beograda. Je l' treba tako nesto da pripisem Bogu, sta? Tesko.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

зар не би тако укинуо слободну вољу?

Da to je potpuno ukidanje slobodne volje.

 

Božje dopuštenje i Božja promisao, nije jedno te isto i ne znam zašto neko koristi te izraze na takav način.

 

Kad kažeš Bog je dopustio... pa onda kažeš, dopustio u smislu nije ništa uradio da nekog fizički spreči.... zašto? Zar ne možemo biti precizni i reći Bog ne dopušta greh u zajednici sa Njim ali ne sprečava nikog na silu, da odstupi od Boga i učini greh.

 

Koliko vidim u mom načinu pisanja, ne treba da se pravdam šta i kako sam mislio, kad sam koristio određeni termin.

 

I ako je bila praksa do sada, da sve trpamo pod termin dopustio, onda ta praksa nije dobra.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

зар не би тако укинуо слободну вољу?

 

Би зато и није ништа предузео... 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, овде дискутујете на три стране (не ти, Мортиша) о неким епизодама из СЗ, да ли се Лотова жена стварно окренула и да ли је Бог стварно послао међеда да поједе омладинце, као да је СЗ збирка извештаја са терена, као да је све што је записано сува чињеница... Много је вероватније претпоставити да су писци СЗ у свим догађајима видели директну Божију интервенцију, па су тако Богу директно приписали разне медведе, болести у Египту, потопе и сл. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...