Jump to content

Шта Српска Православна Црква може да понуди младом човеку и интелектуалцу?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Али @@Deki992, збуњеност настаје онда када ум доспе у ћорсокак, "веже се у чвор" покушавајући да помири ствари које му изгледају контрадикторно а у суштини не морају да буду. Док срце продире кроз њих без проблема, тј. по мери чистоће... Можда само треба више да обратиш пажњу на своје срце, уђеш у њега... :)

 

нема ништа

Па за то што си описао не бих рекао чак ни да је (о)душев(ље)ност...

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 229
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Али @@Deki992, збуњеност настаје онда када ум доспе у ћорсокак, "веже се у чвор" покушавајући да помири ствари које му изгледају контрадикторно а у суштини не морају да буду. Док срце продире кроз њих без проблема, тј. по мери чистоће... Можда само треба више да обратиш пажњу на своје срце, уђеш у њега... :)

Па за то што си описао не бих рекао чак ни да је (о)душев(ље)ност...

Da, znam. :)

Upravo se o tome i radi. Zato ja i "krivim" religiju za to.

Bas sam skoro i citao tekst o tome, corsokaku, kada sa jedne strane imamo prirodnu potrebu da volimo Boga a sa druge strane nam se namece slika Boga kao nekog tiranina. Tu dolazi do pojave neuroze u razlicitim oblicima. I zavrsava se uvek ili negiranjem stecene slike o Bogu ili mrznjom prema istoj.

A sto se tice ulazenja u srce, uvek se vracam na pisane reci. A na njih mi reaguje mozak, u sustini. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

slika Boga kao nekog tiranina

Мислиш на ову?

Vaskrsenje-Lazarevo.jpg

http://vbursac.blogspot.com/2010/07/resurrection-of-lazarus.html

 

Или је у питању само фамозна "друга страна"...

 

051301ca88658c3848449fc29811dd8f087022-w

https://whisper.sh/whisper/051301ca88658c3848449fc29811dd8f087022/Not-stupid-just-mislead-come-join-the-dark-sidewe-have-cookie

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, znam. :)

Upravo se o tome i radi. Zato ja i "krivim" religiju za to.

Bas sam skoro i citao tekst o tome, corsokaku, kada sa jedne strane imamo prirodnu potrebu da volimo Boga a sa druge strane nam se namece slika Boga kao nekog tiranina. Tu dolazi do pojave neuroze u razlicitim oblicima. I zavrsava se uvek ili negiranjem stecene slike o Bogu ili mrznjom prema istoj.

A sto se tice ulazenja u srce, uvek se vracam na pisane reci. A na njih mi reaguje mozak, u sustini. :)

Цака је у томе што по нашој вери ми истовремено и волимо Бога и плашимо се Њега. То је један чудесан однос, претпостављам да нам је то на спасење по промислу. Ја сам то тако прихватио и савршено ми је логично. Када би Га само волели или само Га се плашили не би ваљало, мора и једно и друго.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цака је у томе што по нашој вери ми истовремено и волимо Бога и плашимо се Њега. То је један чудесан однос, претпостављам да нам је то на спасење по промислу. Ја сам то тако прихватио и савршено ми је логично. Када би Га само волели или само Га се плашили не би ваљало, мора и једно и друго.

Ne znam stvarno. Smorilo me je da razmisljam o tome, pravo da ti kazem. :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваљда би требало Бога да доживљавамо као Спаситеља...

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваљда би требало Бога да доживљавамо као Спаситеља...

... Od onoga u sta smo uvuceni, protiv svoje volje.

Gle, kada bi za ozbiljno uzeli procenjen procenat ljudi koji ce se spastu u odnosu na one vecno pogible (otprilike 1:1000000), ja bih daleko vise voleo da nisam nikada ni postojao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Употребљавате добре речи. Размишљати је једно а доживети нешто друго. Зато бих још једном истакао да песму сматрам царским путем између ова два. Тако се нећемо изгубити ни у фантазијама нити се утопити у мору разних доживљаја...

 

Устани ти који спаваш и васкрсни из мртвих, и обасјаће те Христос.

Дакле, пазите добро како живите, не као немудри. него као мудри,

Користећи вријеме, јер су дани зли.

Због тога не будите неразумни, него схватите шта је воља Господња.

И не опијајте се вином, у чему је разврат, него се испуњавајте Духом,

Говорећи међу собом у псалмима и химнама и пјесмама духовним, пјевајући и појући Господу у срцу своме...

 

(Еф 5,14-19)

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gle, kada bi za ozbiljno uzeli procenjen procenat ljudi koji ce se spastu u odnosu na one vecno pogible (otprilike 1:1000000)...

Имаш неки тајни извор информација? Окани се ћорава посла, није наше да се бавимо том статистиком.

 

Што се понуде тиче... Мислим да је реално захтевати квалитетно превођење богослужбених текстова на говорни језик, при чему би се у манастирима служило и даље на словенском. Такође инсистирам на унисоном певању на рачун хорског. Сматрам да би се овим постигле значајне и позитивне промене у животу Цркве.

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ово је неумесно... Или имаш неки тајни извор информација... Окани се ћорава посла.

Sta znam brate, ima pravoslavnih tekstova koliko hoces sa ovakvim insinuacijama.

Naravno da se ne moze ziveti sa ovakvim stavom, cekam i ja da me prodje uticaj tih pisanija. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta znam brate, ima pravoslavnih tekstova koliko hoces sa ovakvim insinuacijama.

Naravno da se ne moze ziveti sa ovakvim stavom, cekam i ja da me prodje uticaj tih pisanija. :)

Секташтво у Православљу и Православље у секташтву
  • Волим 1

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од вечне погибли. Од смрти, греха, пропадања. Проблем с вама атеистима је што на сваки одговор имате бар још 5 питања. И што покушавате Бога да објасните рационално, логички, а то је немогуће и онда закључите да Он и не постоји.

 

O ne, nemam više pitanja, sve mi je jasno.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...