Jump to content

Шта Српска Православна Црква може да понуди младом човеку и интелектуалцу?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Па ово је неумесно... Или имаш неки тајни извор информација...

 

Рецимо, то је лако дедуковати из личних сведочанства и виђења главног админа Жељка. А ако ико зна тачно и како шта Бог оће и како Бог функционише, то је онда Жељко. И мастер Кеноби. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 229
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ateisti zapravo, kao traze da spoznaju Boga, a ustvari ne uzimaju u obzir nista sta im se govori ,jer cuju samo ono sto zele da cuju....

 

Ajd da ne govorim u ime ostalih ali oni koje ja poznajem ne traže da spoznaju Boga.

U pitanju je proučavanje fenomena vere, a uz put ako se dokaže i pokaže da Bog postoji, pa super jedan problem manje.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta znam brate, ima pravoslavnih tekstova koliko hoces sa ovakvim insinuacijama.

Naravno da se ne moze ziveti sa ovakvim stavom, cekam i ja da me prodje uticaj tih pisanija. :)

 

Мени је просто невероватно како многи црквени људи све то успеју потпуно савршено да игноришу, и изграде неко своје (често пинк, мада не обавезно) православље у оквиру којег онда настављају лепо да живе и  уопште им није јасно о чему ти то причаш. Такви су много срећни људи и ја им мало завидим (знам, завист је грех). Они могу да живе чак и у Србији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7896634  

Више у смислу цивилизацијског помака, или технолошког, једноставно само размисли колико га је петро-хемијски лоби укочио условљавањем једном врстом енергената... Иначе, данас сва озбиљнија истраживања финансирају приватни фондови и резултати не иду одмах у "јавност". То што буде по медијима је прво прошло кроз војну, онда и медицинску употребу па тек накнадно, и то после неког извесног времена, излази на "тржиште" ако му уопште и изнађу неку комерцијалну употребу. При свему том наравно више мислим на техничке науке, реалне, примењиве у стварности, да не буде ту неке забуне, а не на ове поезије, тзв. друштвене, којих данас има сијасет и готово да ничему и не служе. Сем губљењу времена и извођењу глумачких радова "интелектуалаца", тог у нас Срба има и на претек.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bas sam skoro i citao tekst o tome, corsokaku, kada sa jedne strane imamo prirodnu potrebu da volimo Boga a sa druge strane nam se namece slika Boga kao nekog tiranina. Tu dolazi do pojave neuroze u razlicitim oblicima. I zavrsava se uvek ili negiranjem stecene slike o Bogu ili mrznjom prema istoj.

 

Nemoj da verujes u tekstove u kojima ne mozes dodati barem dva tri reda i sam. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

петро-хемијски лоби укочио условљавањем једном врстом енергената... Иначе, данас сва озбиљнија истраживања финансирају приватни фондови и резултати не иду одмах у "јавност". То што буде по медијима је прво прошло кроз војну, онда и медицинску употребу па тек накнадно, и то после неког извесног времена, излази на "тржиште" ако му уопште и изнађу неку комерцијалну употребу.

 

Сад морам ја двапут. joooj  joooj  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... Od onoga u sta smo uvuceni, protiv svoje volje.

Gle, kada bi za ozbiljno uzeli procenjen procenat ljudi koji ce se spastu u odnosu na one vecno pogible (otprilike 1:1000000), ja bih daleko vise voleo da nisam nikada ni postojao.

Ja licno ne verujem da ce se bilo kom coveku oduzeti postojanje ali verujem u to da neki svojom voljom prebivaju i ne odlaze od Boga, ma sta neko pricao i govorio o Njemu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта тачно?

 

Ништа. Деки заправо не говори ништа. Све му је лепо, све му је одллично. А ако нешто и није, нема довољно ушију да чује и очију да види. Уживајте у том свету у коме је све потпуно и кристално јасно. Само немојте онда људи, ко Бога вас молим, да позивате оне ван да дођу и виде. Осим ако заиста нисте способни да сте ставите у кожу онога ван (или онога ко није ни тамо ни вамо). А потпуно је очигледно да нисте спосбни, већина вас. Да јесте, ви бисте овог Декија разумели.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је просто невероватно како многи црквени људи све то успеју потпуно савршено да игноришу, и изграде неко своје (често пинк, мада не обавезно) православље у оквиру којег онда настављају лепо да живе и уопште им није јасно о чему ти то причаш. Такви су много срећни људи и ја им мало завидим (знам, завист је грех). Они могу да живе чак и у Србији.

Jedini nacin je ignorisanje. Samo sto meni to jako tesko ide. Ja se umom vezujem za sve sto procitam... Razmisljam o tome danima, po nekad i nedeljama.

Evo npr ovaj tekst mi je uzeo dobar period zivota www.svetosavlje.org/biblioteka/Bogoslovlje/Kleopa/Lat_kleopa05.htm .

Meni se cesto desava da, u razgovoru sa verujucim ljudima, govoreci im o necemu sto sam procitao, dobijem njihovu reakciju "ma to su sve gluposti", malo se smire ako im kazem ko je to rekao (iz straha od autoriteta), ali i dalje nastace po svome. Svestenici su obicno u fazonu- ma ko zna ko je/kad je to pisao itd... Ali, svi na neki nacin ignorisu. Ja ne mogu tako, i sta cu sad. Zato mi je i mozak pun kontradiktornosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedini nacin je ignorisanje. Samo sto meni to jako tesko ide. Ja se umom vezujem za sve sto procitam... Razmisljam o tome danima, po nekad i nedeljama.

Evo npr ovaj tekst mi je uzeo dobar period zivota www.svetosavlje.org/biblioteka/Bogoslovlje/Kleopa/Lat_kleopa05.htm .

Meni se cesto desava da, u razgovoru sa verujucim ljudima, govoreci im o necemu sto sam procitao, dobijem njihovu reakciju "ma to su sve gluposti", malo se smire ako im kazem ko je to rekao (iz straha od autoriteta), ali i dalje nastace po svome. Svestenici su obicno u fazonu- ma ko zna ko je/kad je to pisao itd... Ali, svi na neki nacin ignorisu. Ja ne mogu tako, i sta cu sad. Zato mi je i mozak pun kontradiktornosti.

 

Мени, Декула, не мораш да објашњаваш. Не да те разумем, него као да смо близанци. :)

 

До душе, има једна мала-велика разлика између мог и твог искуства. Ја сам прво упознао они који су потврђивали све те ”клеопе” и додавали још много преко. У православље сам ушао кроз овчарско-кабларску школу. Тек после сам упознао пинк екипу која те ствари игнорише. Пинковци ми нису помогли да савладам те личне препреке (као што ни теби не помажу, јер је очигледно да су потпуно контрадикторни православном учењу), али јесу заслужни за то што после свега не осећам никакву мржњу ни горчину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja licno ne verujem da ce se bilo kom coveku oduzeti postojanje ali verujem u to da neki svojom voljom prebivaju i ne odlaze od Boga, ma sta neko pricao i govorio o Njemu.

Ma to je sve lepo Mare, mislim to licno verovanje i slicno, ja ovde pisem o uticaju tudjih verovanja na moju svest o Bogu.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma to je sve lepo Mare, mislim to licno verovanje i slicno, ja ovde pisem o uticaju tudjih verovanja na moju svest o Bogu.

Pa kazem ti, ne veruj u one tekstove u kojima i sam samcat ne mozes dodati barem dve tri recenice.

 

Postoji i mogucnost da takvi tekstovi i nisu pogresni ali tu lepotu nalazis tek posle, kad ih procitas u nekom drugom trecem kontekstu sa jednim novim drugim predznanjem i tako dalje....

 

Recimo sto se knjizevnosti tice, takodje postoji ozbiljan posao posle procitanog dela, sta je pisac ustvari hteo da kaze i kako i sam znas, niko nikad im nije verovao slepo ili prihvatio tudja tumacenja kao svoje, bez ikakvog razumevanja i smisla.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени, Декула, не мораш да објашњаваш. Не да те разумем, него као да смо близанци. :)

До душе, има једна мала-велика разлика између мог и твог искуства. Ја сам прво упознао они који су потврђивали све те ”клеопе” и додавали још много преко. У православље сам ушао кроз овчарско-кабларску школу. Тек после сам упознао пинк екипу која те ствари игнорише. Пинковци ми нису помогли да савладам те личне препреке (као што ни теби не помажу, јер је очигледно да су потпуно контрадикторни православном учењу), али јесу заслужни за то што после свега не осећам никакву мржњу ни горчину.

Najbolje je kada bih mogao da se transformisem u prosecnog pravoslavca, jednog od onih >90 posto deklarisanih.

Znaci, ili amnezija ili da zivim u desperiji i razocarenju ili da batalim sve i rizikujem da me crkva iz velike ljubavi osudi na vecne muke i prokune, zbog apostazije.

Salim se malo, naravno. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Recimo sto se knjizevnosti tice, takodje postoji ozbiljan posao posle procitanog dela, sta je pisac ustvari hteo da kaze i kako i sam znas, niko nikad im nije verovao slepo ili prihvatio tudja tumacenja kao svoje, bez ikakvog razumevanja i smisla.

 

E da, samo da dodam poentu deki.... Ta vrsta razumevanja ili nerazumevanja knjizevnog dela, ne moze nikog nikad da uvede u neko psihozno ili haoticno stanje uma, tako da ti predlazem, da i pravoslavne tekstove, primenjujes istu tehniku citanja i unosis iste emocije i zelju shvatanja...

 

Dakle primeni istu tehniku, koja nikad nikog nije uznemirila, ako sam jasniji....

 

U razgovoru o Bogu postoji jedna najmudrija, a ona glasi> Ne znam! 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...