Jump to content

Шта Српска Православна Црква може да понуди младом човеку и интелектуалцу?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Evo ja cu.

 

Sve sto si napisao u onom postu je jednostavno- netacno.

 

Ono sto bih ja voleo (iskreno) jeste da (umesto da po obicaju krenes da mi doskocicama objasnis kolko sam moron) mi objasnis da nisam  u pravu time sto ces mi dati izvore koji su ti pomogli da dodjes do tog zakljucka o metodi primene naucnih otkrica.

Лепота је у здрављу посматрача. http://www.lepotaizdravlje.rs/zdravlje/noviteti/rokfeleru-sesti-put-presadili-srce-zeli-da-zivi-200-godina/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
  • Одговори 225
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ja na primer nikada nikome (ali stvarno) nisam rekao i neću nikada reći:Dođi i vidi! Em što je ta rečenica potpuno izvađena iz jednog konteksta i ubačena u neki drugi (i to sasvim pogrešno), em što bi tim pozivom čoveku sugerisao da dođe i vidi ŠTA?

1. Raspad nečega što je nekada trebala da bude crkva kao zajednica? Sve najgore moguće ljudske slabosti pod plaštom religije i crkvenih činova?Mržnju hrišćana jednih prema drugima? Proklinjanje na pakao? Pedofiliju pokrivenu mantijom? Mafijašenje bez premca?

2. Običaje, ritual i arheologiju?

Ovde bih rekao: pa što da ne - to je OK. Mnogo se ima šta naučiti iz nekada lepe hrišćanske prošlosti.

Slazem se sa 1 i 2, ali ipak smatram da (mladi intelektualac) treba da "dodje i vidi". Sve to da vidi, da mu se smuci i zgadi. Da ga to pokrene da promeni nesto. Da razbije predrasude, da poveruje u ono "Bog ne gleda ko je ko", da naidje na par ljudi koji zaista imaju oci, i to oci koje izgaraju od ljubavi i radosti. Barem je to kod mene tako. Nije Hristos bezveze kazao da Ga Njegovi svedoce. Da, Gospode, treba mi covek da bih Te videla. Super je blagodat, mir, ali meni treba ziva, nesavrsena, od mesa, krvi i kostiju ikona, ovde, sad.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 years later...
On 2.5.2015. at 12:46, Juanito рече

Пинковци ми нису помогли да савладам те личне препреке (као што ни теби не помажу, јер је очигледно да су потпуно контрадикторни православном учењу), али јесу заслужни за то што после свега не осећам никакву мржњу ни горчину

Da zahvališ Željku Mitroviću :))

Baj d vej 

velika je šteta što ovde više nema @Deki992 i @Лазар Нешић 

Ova tema je (tek je sad vidim) vrlo dragocena 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2.5.2015. at 21:38, cloudking рече

Sto se mene tice citirana recenica ce svakog pametnog coveka zauvek da odvrati od crkve... 

Ne ako je slušajući svoju pamet došao do ćorsokaka.

Crkva može da ponudi sve ono što ovaj svet (novac, tržni centri, telesna zadovoljstva, duševna zadovoljstva,... pa ni umetnost) ne mogu. Može da ponudi smisao u svetu gde je sve besmisleno. Čak i meni koja duhovnost nisam takla, nego se brčkam u baricama duševnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Violetta Valery рече

Ne ako je slušajući svoju pamet došao do ćorsokaka.

А шта ако је неко управо слушајући цркву дошао до ћорсокака? И то буквалног, оног да дигне руку на себе?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, mirko1929 рече

Шта ако ти је управо због цркве живот постао апсурдан и бесмислен?

Nije mogao biti zbog Crkve. Osetila sam da sam u raljama besmisla mnogo pre nego što sam prvi out provirila u pripratu.

пре 11 часа, mirko1929 рече

А шта ако је неко управо слушајући цркву дошао до ћорсокака? И то буквалног, оног да дигне руку на себе?

 

Ne znam, nezamislivo mi je, a i ne želim da mu sudim. Ni tom nesrećnom, ni sveštenoslužitelju koji nije umeo da ga vodi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Violetta Valery рече

Nije mogao biti zbog Crkve. Osetila sam da sam u raljama besmisla mnogo pre nego što sam prvi out provirila u pripratu.

Управо, само, и једино због цркве.

 

пре 3 часа, Violetta Valery рече

Ne znam, nezamislivo mi je, a i ne želim da mu sudim. Ni tom nesrećnom, ni sveštenoslužitelju koji nije umeo da ga vodi.

Не мислиш да оптерећеност гресима, митарствима, вечним мукама, екуменизмом, зацарењем антихриста, итд. води у психопатологију?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отвориш подебљи кувар, и читајући шта тамо пишеш, одлучиш да
1. Врелом водом "залијеш" комшију,
2. виљушком избодеш мачку а 
3. ножем - пса!
Јер, сво троје (вода, виљушка, нож) се помиње у кувару! :) :) 
А све си лепо прочитао на "интелектуално релевантан начин"!

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Violetta Valery рече

Bez uzdanja u Boga i milost Njegovu, to je unapred izgubljena bitka.

Уздање у милост је такође грех! Зове се грех претпоставке. Католици чак кажу да је то најгори грех, хула на Светога Духа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, mirko1929 рече

Уздање у милост је такође грех! Зове се грех претпоставке. Католици чак кажу да је то најгори грех, хула на Светога Духа.

Svi će dizginemo u vodu.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милошшш рече

Svi će dizginemo u vodu.

Има једна прича. Иде овако. Умре један ђакон. И јави се он ту неком црквењаку. И каже му следеће у тренутку када сам ја умро, умрло је још неколико хиљада људи, само смо један поп и ја завршили у рају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Violetta Valery рече

Bez uzdanja u Boga i milost Njegovu, to je unapred izgubljena bitka.

Добро си написала. Нечија реакција на "недоброту" учињену према њему
може бити "по закону" или "по милости". Толико смо од Бога вољени да 
Он многомилостиво реагује на нас. 

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...