Jump to content

Шта Српска Православна Црква може да понуди младом човеку и интелектуалцу?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 225
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Цака је у томе што по нашој вери ми истовремено и волимо Бога и плашимо се Њега. То је један чудесан однос, претпостављам да нам је то на спасење по промислу. Ја сам то тако прихватио и савршено ми је логично. Када би Га само волели или само Га се плашили не би ваљало, мора и једно и друго.

Ne znam stvarno. Smorilo me je da razmisljam o tome, pravo da ti kazem. :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваљда би требало Бога да доживљавамо као Спаситеља...

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваљда би требало Бога да доживљавамо као Спаситеља...

... Od onoga u sta smo uvuceni, protiv svoje volje.

Gle, kada bi za ozbiljno uzeli procenjen procenat ljudi koji ce se spastu u odnosu na one vecno pogible (otprilike 1:1000000), ja bih daleko vise voleo da nisam nikada ni postojao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Употребљавате добре речи. Размишљати је једно а доживети нешто друго. Зато бих још једном истакао да песму сматрам царским путем између ова два. Тако се нећемо изгубити ни у фантазијама нити се утопити у мору разних доживљаја...

 

Устани ти који спаваш и васкрсни из мртвих, и обасјаће те Христос.

Дакле, пазите добро како живите, не као немудри. него као мудри,

Користећи вријеме, јер су дани зли.

Због тога не будите неразумни, него схватите шта је воља Господња.

И не опијајте се вином, у чему је разврат, него се испуњавајте Духом,

Говорећи међу собом у псалмима и химнама и пјесмама духовним, пјевајући и појући Господу у срцу своме...

 

(Еф 5,14-19)

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gle, kada bi za ozbiljno uzeli procenjen procenat ljudi koji ce se spastu u odnosu na one vecno pogible (otprilike 1:1000000)...

Имаш неки тајни извор информација? Окани се ћорава посла, није наше да се бавимо том статистиком.

 

Што се понуде тиче... Мислим да је реално захтевати квалитетно превођење богослужбених текстова на говорни језик, при чему би се у манастирима служило и даље на словенском. Такође инсистирам на унисоном певању на рачун хорског. Сматрам да би се овим постигле значајне и позитивне промене у животу Цркве.

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ово је неумесно... Или имаш неки тајни извор информација... Окани се ћорава посла.

Sta znam brate, ima pravoslavnih tekstova koliko hoces sa ovakvim insinuacijama.

Naravno da se ne moze ziveti sa ovakvim stavom, cekam i ja da me prodje uticaj tih pisanija. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta znam brate, ima pravoslavnih tekstova koliko hoces sa ovakvim insinuacijama.

Naravno da se ne moze ziveti sa ovakvim stavom, cekam i ja da me prodje uticaj tih pisanija. :)

Секташтво у Православљу и Православље у секташтву
  • Волим 1

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од вечне погибли. Од смрти, греха, пропадања. Проблем с вама атеистима је што на сваки одговор имате бар још 5 питања. И што покушавате Бога да објасните рационално, логички, а то је немогуће и онда закључите да Он и не постоји.

 

O ne, nemam više pitanja, sve mi je jasno.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ово је неумесно... Или имаш неки тајни извор информација...

 

Рецимо, то је лако дедуковати из личних сведочанства и виђења главног админа Жељка. А ако ико зна тачно и како шта Бог оће и како Бог функционише, то је онда Жељко. И мастер Кеноби. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ateisti zapravo, kao traze da spoznaju Boga, a ustvari ne uzimaju u obzir nista sta im se govori ,jer cuju samo ono sto zele da cuju....

 

Ajd da ne govorim u ime ostalih ali oni koje ja poznajem ne traže da spoznaju Boga.

U pitanju je proučavanje fenomena vere, a uz put ako se dokaže i pokaže da Bog postoji, pa super jedan problem manje.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta znam brate, ima pravoslavnih tekstova koliko hoces sa ovakvim insinuacijama.

Naravno da se ne moze ziveti sa ovakvim stavom, cekam i ja da me prodje uticaj tih pisanija. :)

 

Мени је просто невероватно како многи црквени људи све то успеју потпуно савршено да игноришу, и изграде неко своје (често пинк, мада не обавезно) православље у оквиру којег онда настављају лепо да живе и  уопште им није јасно о чему ти то причаш. Такви су много срећни људи и ја им мало завидим (знам, завист је грех). Они могу да живе чак и у Србији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7896634  

Више у смислу цивилизацијског помака, или технолошког, једноставно само размисли колико га је петро-хемијски лоби укочио условљавањем једном врстом енергената... Иначе, данас сва озбиљнија истраживања финансирају приватни фондови и резултати не иду одмах у "јавност". То што буде по медијима је прво прошло кроз војну, онда и медицинску употребу па тек накнадно, и то после неког извесног времена, излази на "тржиште" ако му уопште и изнађу неку комерцијалну употребу. При свему том наравно више мислим на техничке науке, реалне, примењиве у стварности, да не буде ту неке забуне, а не на ове поезије, тзв. друштвене, којих данас има сијасет и готово да ничему и не служе. Сем губљењу времена и извођењу глумачких радова "интелектуалаца", тог у нас Срба има и на претек.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...