Jump to content

НОВОСТИ: Синод СПЦ сменио владику Филарета

Оцени ову тему


Препоручена порука

Вл. Филарет је, не сећам се тачно пре колико година, био опоменут због отворене подршке В. Шешељу.

То нешто слично као владика Григорије?

 

Слажем се да је патријарх требало да има тај извештај пред собом, и да му наведе разлоге који су довели до Синодске одлуке. Тај манир је исто тако лош. Не свиђа ми се. На крају, даје муницију у овом случају вл. Филарету

Патријарх је вио присутан кад се доносила одлука и упознат са разлогом, који су довели до тога? 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немам динамометар побожности, али знам да је Владимир Д. сјајан барем онолико колико је чукнут.

 

 

Он је мени предавао српски у средњој, био је супер, доста смо о животу причали и учили поред градива...  

 

сви ђаци га обожавају :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немам динамометар побожности, али знам да је Владимир Д. сјајан барем онолико колико је чукнут. Исто важи и за Грешног Милоја. Иако су дефинитивно млатнути неком чудном крпом по глави, то су људи који су много сјајних ствари и доброга урадили у срединама у којима живе и раде, ствари о којима многи од нас могу само да сањају. 

Ајде немој да браниш земљаке.  :)

Прогласиће те сад још и зилотом, иако си из тотално другог света. :-Д

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Solomon Kane, Bog je taj koji postavlja i smenjuje, On priziva i rukopolaze, ne brinimo jer DUH SVETI vodi i nasu SPC.

 

Ако овако наставиш, ти си следећи за смену. :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немам динамометар побожности, али знам да је Владимир Д. сјајан барем онолико колико је чукнут. Исто важи и за Грешног Милоја. Иако су дефинитивно млатнути неком чудном крпом по глави, то су људи који су много сјајних ствари и доброга урадили у срединама у којима живе и раде, ствари о којима многи од нас могу само да сањају. 

Грешни Милоје је изопштен из Цркве, из оне Цркве у којој ми живимо, једне једине!

Шта год он ради или буде урадио у оваквом статусу је безвредно.

А друга је ствар зашто глава није анатемисана, Артемије, но тек један од пипкова, неки Милоје. 

В. Д. је посебна прича: човек који све зна а ништа не разуме.

Преварант који назива Артемија епископом а не иде код Артемија.

А друга је тема зашто његов парох ћути, или епископ, зашто ћуте пред лудаком који и друге трује сопственим лудилом. 

Јер називати м. Амфилохија и в. Атанасија људима ЦИЕ може само отпадник од вере, луд човек.

П. С. и сам сам јео од артемијевског духа и круха дуго година.

Када човек западне у овакав дух, у његовом срцу се зацари жаба самозадовољства.

Тада је човек задовољан собом и незадовољан свима који нису као он.

А идеал Хришћанског подвига је осећање и спознаја да си гори од свих. Да ће се сви спасти осим тебе.

А ови несрећници имају осећање да су не само спасени но и одабрани да спасавју и друге.

И што је натрагичније, да ће се спасти само они који су као они.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тада је човек задовољан собом и незадовољан свима који нису као он.

А идеал Хришћанског подвига је осећање и спознаја да си гори од свих. Да ће се сви спасти осим тебе.

А ови несрећници имају осећање да су не само спасени но и одабрани да спасавју и друге.

И што је натрагичније, да ће се спасти само они који су као они.

Ce dodjes zacas na onu temu o gejevima da napises ovo isto?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Solomon Kane, Bog je taj koji postavlja i smenjuje, On priziva i rukopolaze, ne brinimo jer DUH SVETI vodi i nasu SPC.

 

 

Наравно, не сумњам у то...као што не сумњам да није имао никакве везе са хиротонијом, на пример, Качавенде...а и многих других, мој Вељо..

 

 

Upravo ove stvari, rukopolaganje i kasnije smenjivanje,su "pokazatelj" da ta prica sa Svetim Duhom u SPC  nije bas verodostojna...odnosno da SPC  ne vodi Sveti Duh ... odnosno da Pravoslavne ne vodi Sveti Duh ... Odnosno da Pravoslavni nisu na putu spasenja ..

 

"Pokazatelj" pod navodima jer je to u stvari cilj , da se obesmisli i obezvredi Crkva i Vera u nju ...

 

A ko to radi i za ciji racun nemam pojma ...

  • Волим 1

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@@Crveni Baron,

 

Занемљрујеш чињеницу да је Црква бого-човечанска установа.

 

Немој да будеш као монофизити- само Бог.

 

И човек је ту, и његова слободна воља, али и Божије допуштење.

 

Замисли како би било да је другачије... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Јасне су ствари:

 

Одавно се већ о овоме прича, чинио је ствари недостојне Епископа (на пример штрајк глађу, отимање новца од свештеника и црквених општина), а изашло је и писмо о. Николаја које су управо објављивали они сајтови који сада бране Филарета. Има брдо писама незадовољног свештенства (и то не из села већ из градова) да се врши над њима класичан мобинг.

 

Зар то није довољно за овакву одлуку?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да је у питању узбуњивање јавности, јер нема потврде из патријаршије. Притисак на комисију, и мајски Сабор, који треба да донесе одлуке о евентуалним сменама.

 

Оваква вест приказује СПЦ као неозбиљну организацију, са "преким" судом, попут комунистичких судова над неистомишљеницима.

 

Дефинитивно треба да се заведе ред, али морају се знати правила, која морају важити за све. Због тога, треба јасно подржати СПЦ, и налазе формираних комисија. А одлуку о судбини поменутих владика (владике Филарета и владике Георгија) оставити Сабору да решава.

 

Ми не знамо тачно оптужбе на њихов рачун, самим тим не можемо да коментаришемо ни налазе, ни одлуке Синода и Сабора. Мислим да транспаретност мора постојати, због саме Цркве, јер је народ рекао њима Достојан, а ако се испостави супротно, да нису достојни, треба тај исти народ да зна зашто нису достојни, да би се што ређе дешавале овакве ствари. Мора се поставити питање одговорности и народа, и владика који су учествовали у хиротонисању владика, за које се касније утврди да нису били достојни свог звања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...