Jump to content

Не може бити мучеништва ван Православне Цркве


Препоручена порука

Нешто си ти ту омашио. Лажни мученици ови сигурно нису. Лажни мученици могу бити они који су знали које је тачно изложење вере, али су пострадали јер су се тврдоглаво држали онога што Црква осуђује. Они се нису тврдоглаво држали јереси по цену смрти, јер нису ни знали да су јеретици, у томе су рођени. Само су сведочили Христа као Сина и Бога.

Истражи мало о томе што пише...

Тумачење Епископа Никодима Милаша:

„Ово правило стоји у свези са 9. правилом овога сабора и говори у главноме о истој ствари, наиме о лажним мученицима којима су и неки православни одавали (по)штовање. Разлика је, што се у ономе правилу лаодикијски Оци осврћу на оне православне, који су то чинили по незнању, или што су на добру вјеру на то били од некога заведени, те за такве и одређује оно правило, да се за неко вријеме одлуче од Светог Причешћа; а у овом (34.) правилу говоре о онима, који то чине намјерно, или као што каже Валсамон у тумачењу овога правила, пуном душевном вољом, те с тога такве и предају анатеми, јер тијем од Бога одступају.“ (Никодим, Епископ Далматински, „Правила Православне Цркве са тумачењима“, књига II, 92. стр. Београд-Шибеник, 2004.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пази на речи ;)

Како је слика Цркве...

Неки који читају не контају баш сваку, мораш да им сажваћеш или оде мас` у пропас`, а ми нећемо да саблажњивамо, јербо је пост...

 

da, hteo sam da stavim navodnike na crkva al me mrzelo a adekvatan izraz je kvazi-crkva. hvala

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лично, мислим да су сви до једног спашени. Убијени су само зато што су људи, за разлику од својих убица.

 

На одређен начин некрштени, постали су крштени у својој крви праведника.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Тумачење Епископа Никодима Милаша:

„Ово правило стоји у свези са 9. правилом овога сабора и говори у главноме о истој ствари, наиме о лажним мученицима којима су и неки православни одавали (по)штовање. Разлика је, што се у ономе правилу лаодикијски Оци осврћу на оне православне, који су то чинили по незнању, или што су на добру вјеру на то били од некога заведени, те за такве и одређује оно правило, да се за неко вријеме одлуче од Светог Причешћа; а у овом (34.) правилу говоре о онима, који то чине намјерно, или као што каже Валсамон у тумачењу овога правила, пуном душевном вољом, те с тога такве и предају анатеми, јер тијем од Бога одступају.“ (Никодим, Епископ Далматински, „Правила Православне Цркве са тумачењима“, књига II, 92. стр. Београд-Шибеник, 2004.)

 

 

Добро, и?

Нађи и пример лажних мученика на који се овај канон односи и због којих је и написан. Не можеш овако аконтекстуално с неба па у ребра ових копта. 

Ево, да ти помогнем. То би било нпр када би ти као православни почео да поштујеш богумиле које је Стефан Немања прогањао...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

S druge strane, možda smo svi samo malo više romantični 1324_womens 1324_womens 1324_womens

А можда Православље једино исповеда да Дух Свети дише где хоће.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Смрт ових људи надилази сваки канон. Убијени су на правди Бога и зато чврсто верујем да су у Царству Божијем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Смрт ових људи надилази сваки канон. Убијени су на правди Бога и зато чврсто верујем да су у Царству Божијем.

Истина, ово су покајани разбојници са крста.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Јер нису праведни пред Богом они који слушају закон, него ће се оправдати они који испуњавају закон.

 

Јер кад незнабошци немајући закона чине од природе што је по закону, они немајући закон сами су себи закон;

 

Они доказују да је у срцима њиховим написано оно што је по закону, пошто свједочи савјест њихова, и пошто се мисли њихове међу собом оптужују или оправдавају,"

 

 

Са том великом разликом што Копти нису незнабожци, пагани, него хришћани. Они су страдали због вере у Исуса Христа. Можда не могу бити канонизовани као свети мученици Православне Цркве, али то не значи да нису страдали само због тога што су хришћани, због вере у Господа нашег Исуса Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Они доказују да је у срцима њиховим написано оно што је по закону, пошто свједочи савјест њихова, и пошто се мисли њихове међу собом оптужују или оправдавају,

 

Закон или догме? 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto pokajani razbojnici? razbojnik s krsta se preobratio na krstu, a ovi su ostali dosledni onom u šta su verovali ili još bolje Onom kom su verovali.

Задржи се овде на Име Исуса Христа, ни разбојник са крста није познавао исправно учење!!!

 

Али Христа је прихватио јер мирно страдаше као и Онај Који Јесте.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Они који су се крстили у својој крви или исповедили веру у Христа па страдали су били пре тога многобошци, а овде се арди о јеретицима. Спасења нема за расколнике (крв мучеништва не може сапрати грех раскола) а камоли за јеретике.

 

"Hajdete i proučite što znači: Milosrđe mi je milo, a ne žrtva.“ (Mt 9,13) Pazi da te ne iznenadi kada ti oni budu sudili. Ugodno je iz fotelje mučenike slati u pakao.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Задржи се овде на Име Исуса Христа, ни разбојник са крста није познавао исправно учење!!! Али Христа је прихватио јер мирно страдаше као Онај Који Јесте.

 

ovde zapravo i nije problem poznavanja ispravnog učenja, nego pripadnosti odredjenoj crkvi. dakle nije tu problem dal su oni poznavali ispravno učenje, ne znamo ga ni ti ni ja, pa ni najboji teolozi ne mogu da znaju totalno ispravno, jer se i oni međusobno razilaze u nekim stavovima... ali ako bi nekog od nas ubili zbog hrista, moglibi nas kanonizuju, ne jer znamo ispravno učenje, nego jer smo deo pravoslavne crkve

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...