Jump to content

Не може бити мучеништва ван Православне Цркве


Препоручена порука

Христос у свакоме тражи да нађе нешто добро, тражи најмање добро дело, жељу, мисао, само да нам опрости. Кад би нам тражио мане, нико жив се не би спасио.

 

Онај други у свакоме тражи грешке и недостатке.

 

 

Тек он није мученик Христа ради, нису му муслимани просули црева, него је сам Господ допустио тако срамну смрт и спречио срамљење Цркве - кад људи нису хтели...

 

 

И коме сад да верујем од вас двојице? Да ли Христос заиста у свакоме тражи нешто добро или пак допушта просипање црва због погрешног техничког описа његове личности, за кога 99.99% хришћана уопште и не зна шта тачно значи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako onda shvatiti 34 pravilo Svetog Laodekijskog Sabora?  

 

„Никакав хришћанин не смије остављати мученике Христове и обраћати се лажним мученицима, то јест јеретичкима или који су прије јеретици били; јер су ови далеки од Бога. Нека су дакле анатема, који се к њима обраћају.“ (Ап. 10, 11, 45, 46, 64, 70; III Вас. 2, 4; Лаод. 6, 9, 32, 33, 37; Картаг. 83; Тимот. ал. 9)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тумачење Епископа Никодима Милаша:


„Ово правило стоји у свези са 9. правилом овога сабора и говори у главноме о истој ствари, наиме о лажним мученицима којима су и неки православни одавали (по)штовање. Разлика је, што се у ономе правилу лаодикијски Оци осврћу на оне православне, који су то чинили по незнању, или што су на добру вјеру на то били од некога заведени, те за такве и одређује оно правило, да се за неко вријеме одлуче од Светог Причешћа; а у овом (34.) правилу говоре о онима, који то чине намјерно, или као што каже Валсамон у тумачењу овога правила, пуном душевном вољом, те с тога такве и предају анатеми, јер тијем од Бога одступају.“ (Никодим, Епископ Далматински, „Правила Православне Цркве са тумачењима“, књига II, 92. стр. Београд-Шибеник, 2004.)


Link to comment
Подели на овим сајтовима

И коме сад да верујем од вас двојице? Да ли Христос заиста у свакоме тражи нешто добро или пак допушта просипање црва због погрешног техничког описа његове личности?

Узми и мало читај о Арију, његовом лику и делу, поткупљивању, симонији (уосталом, то му се десило када је "купио" поновно враћање у окриље Цркве). Сигурно да је Господ тражио, а по крају видимо и шта је нашао... "Много је званих, а мало изабраних".
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Много је званих, а мало изабраних".

 

Па како је мало изабраних кад ”Христос у свакоме тражи да нађе нешто добро, тражи најмање добро дело, жељу, мисао”?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, лично сам убеђен,ћћћ можда би ме неки духовник или теолог оспорио, али....верујем и осећам да Бог тражи и најмањи разлог да нас спасе!

Сигурно, само као што рекох "много је званих а мало изабраних".

Е сад, ја волим да мислим да су сви звани, а да су " изабрани" уствари они најбољи, попут апостола, крем де ла крем. Између постоји мноштво спасених ;)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле да се разумемо, Црква има један једини циљ а то нису канони него сам самцати Христос.

 

Ван Христа и Његове Цркве спасења нема али то не значи да Свети Дух не дише како Он хоће.

 

Дакле вам Христа спасења нема.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хм...можда код Арија није нашао?

Да не цепидлачимо, код свакога постоји нешто добро. Него, Јуане, ипак мора постојати неки минимум, није Рај српска средња школа да се упишеш и са НУЛА бодова на пријемном :)
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

" Људи у Цркви се налазе

пред избором – да ли ће, када чују учење Цркве, смирено

прихватити и преклонити ум или ће остати упорни у свом

мишљењу (на тај начин и ставу) да саборни ум Цркве

греши. Треба бити опрезан да се не одбаци јасно

сведочанство Духа Светога дато кроз учење Сабора и

Светих Отаца, да неприхватањем тог учења не похулимо на

Духа (Мт. 12:31)."

Da li ovo samo meni izgleda kao jedan tezak patoloski oblik ucenivanja svojih neistomisljenika?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zar nije saborni um Crkve neke ljude najpre osudjivao  kao jeretike pa ih kasnije proglasavao za Svece i mucenike?Ne mogu sad da se setim nekog konkretnog primera al mi se cini da ih je bilo kroz Crkvenu istoriju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

није Рај српска средња школа да се упишеш и са НУЛА бодова на пријемном :)
:aplauz: I luv U презимењаче

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово су стварно кључне речи:

"Људи у Цркви се налазе
пред избором – да ли ће, када чују учење Цркве, смирено
прихватити и преклонити ум или ће остати упорни у свом
мишљењу (на тај начин и ставу) да саборни ум Цркве
греши. Треба бити опрезан да се не одбаци јасно
сведочанство Духа Светога дато кроз учење Сабора и
Светих Отаца, да неприхватањем тог учења не похулимо на
Духа (Мт. 12:31)."

Многи који се противе учењу Цркве и одбацују саборе и Оце хуле на Светог Духа: "И ако рече ко ријеч против Сина Човјечијега, опростиће му се; а који рече против Духа Светога, неће му се опростити ни у овоме вијеку ни у будућем." (Матеј 12:32, превод комисије Светог архијерејског синода СПЦ).

 

Антиекумениста егзилаш! Цсл-срб Псалтир: https://drive.google.com/file/d/0B4-fsETqCN7_U05EU1loNXBPX2s/view?usp=sharing

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово су стварно кључне речи:

"Људи у Цркви се налазе

пред избором – да ли ће, када чују учење Цркве, смирено

прихватити и преклонити ум или ће остати упорни у свом

мишљењу (на тај начин и ставу) да саборни ум Цркве

греши. Треба бити опрезан да се не одбаци јасно

сведочанство Духа Светога дато кроз учење Сабора и

Светих Отаца, да неприхватањем тог учења не похулимо на

Духа (Мт. 12:31)."

Многи који се противе учењу Цркве и одбацују саборе и Оце хуле на Светог Духа: "И ако рече ко ријеч против Сина Човјечијега, опростиће му се; а који рече против Духа Светога, неће му се опростити ни у овоме вијеку ни у будућем." (Матеј 12:32, превод комисије Светог архијерејског синода СПЦ).

Аман, човече, оних 21 мученика су РОЂЕНИ као копти, у неком забитим селу, и отишли у Либију у печалбу. Сиротиња која је исповедила да верује у једнога Исуса Христа, Сина Божијег.

Баталите се догматике и агиологије кад их не разумете, него видите шта сами сведочите...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...