Jump to content

Папа се поклонио пред васељенским Патријархом Вартоломејем и затражио његов благослов

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

                  Оглашени изиђите нико од оглашених да није остао а ви који сте верни .......

 

 

   Читам да је Папа фрања присуствовао на Божанственој литургији биће да је то неки узвишени гост. занима ме како је мишљење о томе дали он треба да изађе са богослужења када се заврши дио литургије оглашених

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет и опет, Црква је само Једна па макар је сачињавало двоје који осташе у Истини, а милијарде и милијарде њих поотпадало.

 

Šteta što to zloupotrebljavaju sve sekte.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја тебе и твоје ставове ценим Игњатије , али сматрам да је увек средина злата вредна и треба да се трудимо да имамо уравнотежен став .

Sve u okviru Crkve. Zavisi od problematike. Negde je moguće ići srednjim putem i ne narušiti pravoslavnost, ali ne svugde. Tamo gde se to može sredina je zlata vredna.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене секте не брину. Мене занима да останем у чему јесам. А и сектама се на крају крајева да некако објаснити. Махом су то школовани људи. Питање само јел имају вољу да наставе учење.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

                  Оглашени изиђите нико од оглашених да није остао а ви који сте верни .......

 

 

   Читам да је Папа фрања присуствовао на Божанственој литургији биће да је то неки узвишени гост. занима ме како је мишљење о томе дали он треба да изађе са богослужења када се заврши дио литургије оглашених

Pa covek nije oglasen. To bi trebali biti oni koji se pripremaju za krstenje, je li tako? A on se vise sprema da nas pokrsti nego da mi njega krstimo :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Par vekova nije mali period vremenski i ne može stati u dve rečenice.

Znam da vam je površnost svojstvena , meni nije.

Не могу да тврдим да је ово тумачење тачно, да се одмах оградим, али сам био у прилици често то да читам на мрежи.

 

Када је у 15. веку Турска освојила Балкан, Византија и остале православне земље нису биле у могућност да се Турцима одупру. Тражили су помоћ од западних хришћана!

Ватикан их је дочекао уценом. Обећана им је помоћ од земаља Западне католичке Европе под условом да потпишу унију са католичком црквом, тј. да православна црква призна врховну власт Ватикана.

Васељенски патријарх из Цариграда је подлегао том притиску. Заказан је сабор у Фиренци 1439. године. На сабор су дошли сви православни патријарси, чак и Руски. Сви, осим српског. Владар Србије, деспот Ђурађ Бранковић, рекао је српском патријарху да ће га обесити уколико оде у Фиренцу.

Те, 1439, године у Фиренци унију са Ватиканом су потписали сви православни верски поглавари. Сви, осим српског.

Сазнавши да се Србија супроставила моћном Ватикану, руски Велики Кнез је погубио свог патријарха, због срамоте коју је нанео Русији. Када се и у Цариграду сазнало да Срби нису потписали унију, настали су нереди. На захтев народа, Васељенски патријарх морао је да се повуче. Ватикан то Србима никад није опростио.

Вековима је католицима у срце усађивао мржњу према Србима.

 

Шта мислиш Бићанићу, кажеш ту и како ти "površnost nije svojstvena", у којој мери су ти наводи чињенично утемељени?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                  Оглашени изиђите нико од оглашених да није остао а ви који сте верни .......

 

 

   Читам да је Папа фрања присуствовао на Божанственој литургији биће да је то неки узвишени гост. занима ме како је мишљење о томе дали он треба да изађе са богослужења када се заврши дио литургије оглашених

 

Вероватно није требало ни да уђе на Литургију.  :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вероватно није требало ни да уђе на Литургију.  :)

 

                  Оглашени изиђите нико од оглашених да није остао а ви који сте верни .......

 

 

   Читам да је Папа фрања присуствовао на Божанственој литургији биће да је то неки узвишени гост. занима ме како је мишљење о томе дали он треба да изађе са богослужења када се заврши дио литургије оглашених

 

Ко би нам на ово могао одговорити боље од онога ко није ту ;)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко би нам на ово могао одговорити боље од онога ко није ту ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=cSBgXBw2xYg

;)

  • Волим 1

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да тврдим да је ово тумачење тачно, да се одмах оградим, али сам био у прилици често то да читам на мрежи.

 

Шта мислиш Бићанићу, кажеш ту и како ти "površnost nije svojstvena", у којој мери су ти наводи чињенично утемељени?

Uloga Crkve u društvu , državi i politici je drugačija nego danas.

Pravoslavna Crkva u vreme oca Justina Popovića nije ni nalik današnjoj, po kvalitetu teologa.

Zašto misliš da je tvoj citirani tekst stvar teologije? ovde pričammo o politici , sinkretizmu a ne ekumenizmu.

Istorijske okolnosti su te.

Pričati tek tako, dva tri veka, bez duboke analize svih parametara...ravno ludilu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uloga Crkve u društvu , državi i politici je drugačija nego danas.

Pravoslavna Crkva u vreme oca Justina Popovića nije ni nalik današnjoj, po kvalitetu teologa.

Zašto misliš da je tvoj citirani tekst stvar teologije? ovde pričammo o politici , sinkretizmu a ne ekumenizmu.

Istorijske okolnosti su te.

Pričati tek tako, dva tri veka, bez duboke analize svih parametara...ravno ludilu.

Добро, то је твоје мишљење и ја сам дужан да га поштујем. Али све док не почнеш да ми "читаш мисли", шта ти ово значи: "Zašto misliš da je tvoj citirani tekst stvar teologije?". Ко је поменуо како је ту реч о религиозно-философском или теолошком ставу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uloga Crkve u društvu , državi i politici je drugačija nego danas.

Pravoslavna Crkva u vreme oca Justina Popovića nije ni nalik današnjoj, po kvalitetu teologa.

Zašto misliš da je tvoj citirani tekst stvar teologije? ovde pričammo o politici , sinkretizmu a ne ekumenizmu.

Istorijske okolnosti su te.

Pričati tek tako, dva tri veka, bez duboke analize svih parametara...ravno ludilu.

Како то мислиш, није ни налик данашњој? Ако мислиш да је квалитета данашњих теолога опала, слажем се. Данас у српској помесној цркви реално једини, да кажем познати теолог је вл. Атанасије Јевтић. Други мање, више само мудрују. колико је мени познато. Богослова не чини завршен студије богословије, већ право познање Бога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...