Jump to content

Папа се поклонио пред васељенским Патријархом Вартоломејем и затражио његов благослов

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

И ти бољи гост.

Врати се на тему, без провокација и видећеш да смо и те како добри домаћини ;)

Vidjecemo.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, Vi mislite da postoje dve (2) izvorne (sama rec izvorno nagovestava na to da je jedan vir) Crkve? Da li je to u saglasnosti sa Simvolom Vere?

 

Dakle, ja nisam vi, ni mi, nego ja, jedan jedini čovjek i ne predstavljam katolike a ni ti nisi vi ili oni nego jedan jedini čovjek pravoslavac i predstavljaš samo sebe kao i ja uostalom. Ali postoje osobe u Crkvi koje imaju punomoć i ovlast da predstavljaju i tebe kao pravoslavca i mene kao katolika a oni su započeli ekumenske dijaloge potpisivanjem takvih deklaracija u kojima se ne spominje ničija, ni vaša, ni naša izričita krivica ili jednostrano otpadnuće već obostrana odgovornost za stanje podijeljenosti u Crkvi koje traje od 1054. godine i uzajamna i obostrana želja i volja da se ono prevazidje. A ako ti nije nešto jasno u vezi toga obrati se na svoje predstavnike koji su te pri tom predstavljali. Mojim predstavnikom je rimski biskup poznatiji pod nazivom papa rimski Francisko ili Franjo i bez tog prvi jer to dobije tek onda kad nastupi drugi istog imena. A ja se njemu ne mislim žalit jer ne smatram da radi nešto loše što ne bi trebao ili smio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dolazak pape u Srbiju pitanje je koje je sad vec na redu jer cijeli je državni vrh i predsjednik Nikolić za dolazak pape a sjetimo se i poruke Irineja da je papa dobrodošao u Srbiju.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja odovud bolje znam nego ti u Beogradu što se dogadja, ali KC je u pitanju pa znam tvoj predsjednik Vučić dogovorio je susret sa papom Franjom i pocetkom 2015. ide u sluzbeni posjet Vatikanu, cisto da znas ako nisi obavjesten. Vučić isto nema ništa protiv posjeta pape Srbiji kao ni Irinej ni Nikolić.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам за добросуседске односе , али не више од тога јер се плашим да се не крене путем унијаћења.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није у питању самоувереност, већ, свето предање Цркве. Благодат је Јеванђеље које је ради нас Син Божји као човек проживео и поднео. Оно је живо у Телу Христовом које је Православна Црква и Њени чланови могу добровољно да у Њему учествују према расподели дарова Духа Светога.

Пријатељу, ти нећеш да се уозбиљиш. Као комуниста рецитујеш некакве формуле. Шта ти знаш о "светом предању Цркве"? Знаш таман толико колико ја знам о начину на који се размножавају Једнорози. Да ли знаш језике на којима су Оци писали (грчки, латински, јеврејски, сиријски, јерменски, старословенски...)? И онда, не знајући ништа од овога, велиш да познајеш предање? Закочи, пријатељу, остави се предања и виђења дарова Духа Светога, узми књигу и гледај слова. Не гледај визије у којима се јављају барбике или пророци, у којима нема Дачића да те уче шта је предање, него загреј столицу. Са првим освојеним сазнањима човек постаје свесан свога незнања. Како рече Аполон: Упознај самог себе.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам за добросуседске односе , али не више од тога јер се плашим да се не крене путем унијаћења.

Kada se obnovi jedinstvo nece doci do nikakvog unijacenja i sl. ali nesto ce se promjenit svakako mozda ce vam crkve imat klupe mozda ce katolička crkva u crkve kacit ikone, jer pouzdano znam da u zgradi biskupije vec imaju pravoslavne ikone i to je za mene neshvatljivo ali tako je, mozda ta mjesavina nije ni loša. Mozda ce katolička crkva po uzoru na pravoslavne imat vise snage da radi sa državom jer sad nema, dok u pravoslavlju crkva i drzava se štivaju i rade za opce dobro. Svi imamo dobre i loše stvari, ali nitko od nas neće umrijet ako se crkve sjedine. Tradicijska kultura opet ce nam bit ista. Pa u Srbiji imate samostane koji su radjeni po uzoru na zapad sa primjesama gotike i romantike i jel problem, nije naravno.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, ja nisam vi, ni mi, nego ja, jedan jedini čovjek i ne predstavljam katolike a ni ti nisi vi ili oni nego jedan jedini čovjek pravoslavac i predstavljaš samo sebe kao i ja uostalom. Ali postoje osobe u Crkvi koje imaju punomoć i ovlast da predstavljaju i tebe kao pravoslavca i mene kao katolika a oni su započeli ekumenske dijaloge potpisivanjem takvih deklaracija u kojima se ne spominje ničija, ni vaša, ni naša izričita krivica ili jednostrano otpadnuće već obostrana odgovornost za stanje podijeljenosti u Crkvi koje traje od 1054. godine i uzajamna i obostrana želja i volja da se ono prevazidje. A ako ti nije nešto jasno u vezi toga obrati se na svoje predstavnike koji su te pri tom predstavljali. Mojim predstavnikom je rimski biskup poznatiji pod nazivom papa rimski Francisko ili Franjo i bez tog prvi jer to dobije tek onda kad nastupi drugi istog imena. A ja se njemu ne mislim žalit jer ne smatram da radi nešto loše što ne bi trebao ili smio.

Зајрон је у праву. Никаквих иживљавања не сме да буде, а међу нашим првосвештеницима тога и нема. Има места само за дубоко жаљење због лоших људи који су, са једне и друге стране, допринеле расколу и одржавању истог. Интереси су јаки, али да Бог драги да да се те људске категорије превазиђу.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, ja nisam vi, ni mi, nego ja, jedan jedini čovjek i ne predstavljam katolike a ni ti nisi vi ili oni nego jedan jedini čovjek pravoslavac i predstavljaš samo sebe kao i ja uostalom. Ali postoje osobe u Crkvi koje imaju punomoć i ovlast da predstavljaju i tebe kao pravoslavca i mene kao katolika a oni su započeli ekumenske dijaloge potpisivanjem takvih deklaracija u kojima se ne spominje ničija, ni vaša, ni naša izričita krivica ili jednostrano otpadnuće već obostrana odgovornost za stanje podijeljenosti u Crkvi koje traje od 1054. godine i uzajamna i obostrana želja i volja da se ono prevazidje. A ako ti nije nešto jasno u vezi toga obrati se na svoje predstavnike koji su te pri tom predstavljali. Mojim predstavnikom je rimski biskup poznatiji pod nazivom papa rimski Francisko ili Franjo i bez tog prvi jer to dobije tek onda kad nastupi drugi istog imena. A ja se njemu ne mislim žalit jer ne smatram da radi nešto loše što ne bi trebao ili smio.

Sve ovo vazi i za mene, prvo covijek a onda katolik i zelim da me tako gledate.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интереси су јаки, али да Бог драги да да се те људске категорије превазиђу.    

 

Колики су проблем званичници, а колики је проблем објаснити ситуацију народу, после све зле крви која је протекла у међувремену (не улазим у то ко је започео нит шта друго, само је чињеница да је било много крви)?

 

Далеко си упућенији у проблематику, па бих те молио ако имаш времена да нам појасниш какво је расположење у народу са једне и са друге стране, и колики би то био проблем евентуалном уједињењу? 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mojim predstavnikom je rimski biskup poznatiji pod nazivom papa rimski Francisko ili Franjo

 

A predstavlja mene zato što predstavlja mog paroha,

kojeg predstavlja ostravski biskup Mons. František Václav Lobkowicz, O. Praem

(cijelim imenom: František z Assisi Karel Bedřich Klement Jaroslav Alois

Leopold Gerhard Telesfor Odilio Jan Bosco Pavel Marie Václav Lobkowicz)

http://www.almanachdegotha.org/id237.html

House of Lobkowicz

http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Lobkowicz

jedan od rijetkih biskupa plemića na svijetu, koga opet predstavlja praški nadbiskup

i kardinal Dominik Duka kojeg na kraju konačno predstavlja biskup i papa Francisco.

 

005399_05_019345.jpg

 

Ovdje je moj pastir i biskup Mons. Lobkowicz okružen svojim sveštenicima koji se

okupljaju oko njega i čine tako ikonu jedinstva Crkve čijom glavom je Isus Hristos i

Ličnost Boga Oca kako navodite, sada na slici vidite kako to funkcioniše u praksi.

Pojedini sveštenici pak okupljeni s parohijanima predstavljaju puninu cijele Crkve.

Tih sveštenika je mnogo više, ovo su samo neko od njih koji su slavili nekakav Jubilej.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada se obnovi jedinstvo nece doci do nikakvog unijacenja i sl. ali nesto ce se promjenit svakako mozda ce vam crkve imat klupe mozda ce katolička crkva u crkve kacit ikone, jer pouzdano znam da u zgradi biskupije vec imaju pravoslavne ikone i to je za mene neshvatljivo ali tako je, mozda ta mjesavina nije ni loša. Mozda ce katolička crkva po uzoru na pravoslavne imat vise snage da radi sa državom jer sad nema, dok u pravoslavlju crkva i drzava se štivaju i rade za opce dobro. Svi imamo dobre i loše stvari, ali nitko od nas neće umrijet ako se crkve sjedine. Tradicijska kultura opet ce nam bit ista. Pa u Srbiji imate samostane koji su radjeni po uzoru na zapad sa primjesama gotike i romantike i jel problem, nije naravno.

Моје иконе красе многе кардиналске, надбискупске и бискупске просторе, као и културно-уметничке. Исто су призводи мојих, православних, руку, на што сам посебно поносан у Кракову, код св. Јована Павла Другог (он ме је иначе лично благословио да радим). Срећан сам што сам и код св. оца Пија у св. Ђовани Ротондо. Једном речју, чудни су путеви Господњи!   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...