Jump to content

Папа се поклонио пред васељенским Патријархом Вартоломејем и затражио његов благослов

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

Realno stanje na terenu ne ide u prilog tomu što tvrdiš. Tko bi lud se držao pogrešnog kalendara ako nije točan, eto.

Ко би се луд држао погрешне теологије хиљаду година, помислиш после... Можемо и тако, ал нас такав начин разговора неће одвести нигде.

 

Питање око погрешног календара би се могло упутити и католичној цркви, јер је за сада најпрецизнији онај који је промовисао Миланковић, па не верујем да ћете да мењате свој календар само ради прецизности.

 

Иначе су разлози за одржавање овог календара више практичне природе, али ако те стварно интересује, имаш милијарду места на којима се можеш информисати.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ironija u ovoj temi je što medju katolicima ima većih pravoslavaca nego među nekima koji misle da su pravoslavci LOLčina za Duha koji diše gde hoće a takođe i projavljuje smisao za humor, gde blagoizvoli

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ta postupnost se ne odnosi samo na rimskog papu već i na sve diptihe što postoje i u pravoslavnimn autokefalnim Crkvama. Ili da se dogovorimo da ukinemo diptihe i svu tu postupnost a tim onda padaju i svi ti primati i prvenstva a sa njima i papa i sve ostalo. Tj. režete si sami granu na kojoj sjedite. Biće to kod nas onda isto kao kod protestanata. Uvijek je neko ispred nekog drugog. No, pitanje je da li ćemo u tom slučaju prekoračiti granice svetootačke tradicije i naučavanja. Izgleda da hoćemo ako tako to uradimo, na kraju će Luther biti opet u pravu, hahahaha. To će bit veselo kad se na kraju ni mi katolici i vi pravoslavci obratimo na lutheranstvo, krasan rezultat ekumenizma, dakle ni naša ni vaša nego Lutherova će izgleda na kraju biti ta posljednja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко би се луд држао погрешне теологије хиљаду година, помислиш после... Можемо и тако, ал нас такав начин разговора неће одвести нигде.

 

Питање око погрешног календара би се могло упутити и католичној цркви, јер је за сада најпрецизнији онај који је промовисао Миланковић, па не верујем да ћете да мењате свој календар само ради прецизности.

 

Иначе су разлози за одржавање овог календара више практичне природе, али ако те стварно интересује, имаш милијарду места на којима се можеш информисати.

A ako je pogrešna, tko bi lud onda isao stalno papi u Vatikan, a idu svi, što se ne okrenu od pape ako je KC nebitna i jeretička...i čemu izjave pravoslavnih da samo dvije crkve KC i PC imaju krišćansku punoću. Takvih izjava je milijun.

 

Gregorijanski kalendar poklapa se sa Milankovicevim kalendarom do 2800. godine, vas se ne poklapa ni sa čim.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Цркви се поистовећујемо са личношћу Христа Богочовека и само преко Њега са Тројичним Богом. 

Пошто ја баш нисам верзиран у тим црквеним стварима, молио бих вас да ми објасните како се ви то поистовећујете са Христом и онда Тројицом? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ta postupnost se ne odnosi samo na rimskom papu već i na sve diptihe što postoje i u pravoslavnimn autokefalnim Crkvama. Ili da se dogovorimo da ukinemo diptihe i svu tu postupnost a tim onda padaju i svi ti primati i prvenstva a sa njima i papa i sve ostalo. Tj. režete si sami granu na kojoj sjedite. Biće to kod nas onda isto kao kod protestanata. Uvijek je neko ispred nekog drugog. No, pitanje je da li ćemo u tom slučaju prekoračiti granice svetootačke tradicije i naučavanja, Izgleda da hoćemo ako tako to uradimo, na kraju će Luther biti opet u pravu.

Ti nekakvi diptisi su samo prepucavanje Moskve i svih ostalih crkava tko će tu bit prvi, imat duzu bradu i sl. Moskva kaže podupire prvenstvo Carigrada ali ga cinični Rusi onda sami zanjekaju kad Carigrad svrgava Jeruzalemskog patrijarha i sl. sve je to toliko odurno u PC da tome nema kraja a podjele su takove da ruski patrijarh dolazi u Srbiju da joj kaze da papa ne treba tu doć. Ma tu se ne zna tko kosi a tko vodu nosi. Da bar imate jednog patrijarha, papu pa uredu ovako...

 

Razlog tomu što ste imali više patrijaraha je bio prije sveg prakticne prirode , zbog nadiranja Turaka i sl., ali to je sada prevazidjeno. Ujedinite se prvo sami, vratite pravoslavlje na njegov pocetak, a onda pricajte o ekumenizmu.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто ја баш нисам верзиран у тим црквеним стварима, молио бих вас да ми објасните како се ви то поистовећујете са Христом и онда Тројицом? 

Сагласношћу наше воље са Њим, прихватањем Њега за Господа и Спаситеља и учешћем у Њему и Његовом делу, узимањем учешћа у Његовом Телу које је Православна Црква. Мислим, будући да ниси баш верзиран :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ironija u ovoj temi je što medju katolicima ima većih pravoslavaca nego među nekima koji misle da su pravoslavci LOLčina za Duha koji diše gde hoće a takođe i projavljuje smisao za humor, gde blagoizvoli

Točno volimo pravoslavlje jer je bedem za obranu od Islama.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da ipak odlaze da spase Kršćanstvo, jer znaju da ako se ne vrati na zdrave noge, Krćanstvo će bit u velikim problemima, na rubu nestanka prije svega pod pritiskom islama. Tu može pomoći samo sveopće zajedništvo prije svega dvije izvorne apostolske crkve KC i PC, gdje su problemi poput papine nezabludivosti, primata, svadje medju P. crkvama i sl. minijatura, pred nadolazećom tragedijom.

Prijatelju, jesi li ti svestan da si ispovedio jeres. U Simvolu Vere jasno se kaze "...i u JEDNU svetu, sabornu i apostolsku Crkvu...", dakle o kojim dvema izvornim Crkvama ti govoris? I kakva je to samo sujeta misliti da cemo mi nemocni i jadni "spasiti" hriscanstvo.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Топовско месо

Samo dzamije mi niču u mojoj Hrvatskoj svaki veci grad gradi dzamiju kod vas bar na sjeveru nema niti jedne. Jesam za različitost ali neću dzamije na hrvatskoj zemlji ! Hrvatska je zemlja Hrvata i katolika Kršćana nemamo islamsku tradiciju.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Благодат је остала у Православној Цркви, а код Вас понестала и пресахнула.

Ма та "благодат", то је неки намаз? Како се то види да је нема на рафу? Да ли сам ја ћорав или ви говорите о нечему што је невидљиво а ви имате специјалне наочари да то видите? Или пак ви под благодат подразумевате православну цркву и онда католичка то не може бити јер се другачије зове? Шта вам је та благодат? Можда је ја и видим али не знам шта ви под тим термином подразумевате? То је неки православни производ, брендован? Ја бих радо купио неко кило/литар кад видим да је само код Источних присутна... реците цену, па да пробам.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo dzamije mi niču u mojoj Hrvatskoj svaki veci grad gradi dzamiju kod vas bar na sjeveru nema niti jedne. Jesam za različitost ali neću dzamije na hrvatskoj zemlji ! Hrvatska je zemlja Hrvata i katolika Kršćana nemamo islamsku tradiciju.

 

Ничу кажеш. Онако, ниоткуда :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo dzamije mi niču u mojoj Hrvatskoj svaki veci grad gradi dzamiju kod vas bar na sjeveru nema niti jedne. Jesam za različitost ali neću dzamije na hrvatskoj zemlji ! Hrvatska je zemlja Hrvata i katolika Kršćana nemamo islamsku tradiciju.

Tako to kreće, prvo grade džamije, pa će uskoro krenuti da traže šerijatski zakon. 

 

Ali rešenje je uvek tu, čak da kažem pred nosom vam je. Kao sa Srbima 1/3 pokatuličite, 1/3 pobite i 1/3 proterajte. 

 

Samo pazte nemoj da ih terate na istok prema nama, ako je moguće.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...