Jump to content

Папа се поклонио пред васељенским Патријархом Вартоломејем и затражио његов благослов

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

Gde si video emanentno? :) To je to, grebeš po slovu.

 

Opet srpski folklor i nacionalni sport: "rječičkovanje",

nije šija nego vrat, košeno-striženo, šta vam već rekoh.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onda me pogrešno razumeš. Baš sam pokušao biti jednostavan, pokušaću još više.

 

Naime, papa Rimski treba da ima prvestvo ljubavi. To je jedino moguće izobraženjem - to znači po uzoru, naučiti se nečemu itd. - prvenstva ljubavi, koje ima Otac u svetotrojičnom jedinstvu sa Sinom i Svetim Duhom.

Kada bi ti i ja pitali sad papu Frnu želiš li vladati pravoslavcima krunom, tijarom, ili da imaš prvenstvo ljubavi, uvjeren sam što bi papa želio jer istisnki vjerujem da je Frane dobar čovijek. Problem je što vi pravoslavci mrzite sve katoličko pa ako je jedan dio Hrvata činio zločine prije mnogo godina, onda je kriv svaki sadašnji i svaki budući pa i onaj nerodjeni koji ce jednom postat papa, i sav katolički kršćanski narod a ima nas više od 1000 000 000. E to je pogreška.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa onda šta imate za problem, ustvari kad isto vjerujete kao mi,

samo se pri tom služite drugačijom verbalnom slikom ili ikonom?

 

Rekao sam da postoji teološki problem između vas i nas. Jedno je kako vi tumačite Filiokve, drugo je kako ga mi tumačimo - i to se isto tiče ,,prvenstva'', tumačenje nam je različito. Moramo to rešiti.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opet srpski folklor i nacionalni sport: "rječičkovanje",

nije šija nego vrat, košeno-striženo, šta vam već rekoh.

Da, u tome su stručni, uvijek raspravu vodit o nebitnim pojedinostima kako bi se izbjegla odgovornost za ključnu stvar. To je Srbiju smanjilo geografski nekoliko puta a narod im dovelo na rub opstanka. Previše brinu o nebitnom, a nimalo o bitnom.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Коригуј и код Зајрона. Он Те је такође цитирао :good2:

 

Samo grebi ako to znaš. Slovna greška je bitna. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Коригуј и код Зајрона. Он Те је такође цитирао :good2:

 

Pa ja nisam tako cjepidlačan i ne zabivam se mužnjom komaraca, emanentan/imanentan, kad je Bog u pitanju to može važit istovremeno i jedno i drugo, Kod Boga važit može čak i ono što mi ne možemo ni zamislit da može ići zajedno.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, u tome su stručni, uvijek raspravu vodit o nebitnim pojedinostima kako bi se izbjegla odgovornost za ključnu stvar. To je Srbiju smanjilo geografski nekoliko puta a narod im dovelo na rub opstanka. Previše brinu o nebitnom, a nimalo o bitnom.

 

Админе, јели ово Вама коректно?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada bi ti i ja pitali sad papu Frnu želiš li vladati pravoslavcima krunom, tijarom, ili da imaš prvenstvo ljubavi, uvjeren sam što bi papa želio jer istisnki vjerujem da je Frane dobar čovijek. Problem je što vi pravoslavci mrzite sve katoličko pa ako je jedan dio Hrvata činio zločine prije mnogo godina, onda je kriv svaki sadašnji i svaki budući pa i onaj nerodjeni koji ce jednom postat papa, i sav katolički kršćanski narod a ima nas više od 1000 000 000. E to je pogreška.

 

Baš naprotiv. Mrzim samo licemerje kojeg ima svugde.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ja nisam tako cjepidlačan i ne zabivam se mužnjom komaraca, emanentan/imanentan, kad je Bog u pitanju to može važit istovremeno i jedno i drugo, Kod Boga važit može čak i ono što mi ne možemo ni zamislit da može ići zajedno.

Није у питању цепидлачење. Еманентно је нешто што из нечега се произилази излјевањем, а иманентно, сасвим друго. Али, вама је све исто 7896634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Админе, јели ово Вама коректно?

 

Šta je sad toliko netačno u tom što je mladenec Roman Curia napisao, meni to sve tamo štima, da pravoslavci strahovito mnogo vremena troše na razjašnjavanje stvari oko kojih se na zapadu niko ne bi ni iza uha počešao a kamo li provodio dane raspravljajući oko njih. Na primjer slučajno sam jučer naišao na pjesmicu koja je vjerska očigledno, pravoslavna a u kojoj se od osam trofa ni u jednoj (stvarno) ne spominje Bog a ni Isus a ni Hristos a ni Bogorodica pa bi po tome mogla ući u Guinisovu knjigu rekorda kao hrišćanska pjesma koju se uspjelo napisati bez pomena tih nekoliko ključnih riječi u hrišćanstvu. Sad vidite kamo vodi to rječičkovanje, do toga što zabivajući se formom izgubite iz vida smisao. Inače se zabivam folkloristikom i lingvistikom kao što znate pa zato prevrćem te sajtove s pjesmicama. Dajem ih i na grupi o slovenskoj liturgiji koju vodim.

 

http://tekstovi-pesama.com/hor/nasa-vera-pravoslavna/34333/1/

 

Ovdje je ta FB grupa SlavLit:

https://www.facebook.com/groups/slavlit/?fref=ts

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Еманентно је нешто што из нечега се произилази излјевањем

 

To se kaže emanantno. :) E moj Bistriče. Zabluda ti na korak šta god uradiš.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...