Jump to content

Папа се поклонио пред васељенским Патријархом Вартоломејем и затражио његов благослов

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

Ne razumem vas odgovor,ako poruka treba da bude pretnja onda stvarno oce...

Ма, нећу ја вас пензосе да малтретирам, не брините се. То ће само Вучић да вам мало реже приходе. Гласаћете ви за мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam,meni se ucini kao pretnja,ali ajde,neka bude...ne znam gde sam blize penziji ili udbi.

 

Nego,kako to da za jednog svestenika SPC od strane KC blazeni Jovan Pavle drugi postade svetac?

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam,meni se ucini kao pretnja,ali ajde,neka bude...ne znam gde sam blize penziji ili udbi.

 

Nego,kako to da za jednog svestenika SPC od strane KC blazeni Jovan Pavle drugi postade svetac?

 

"Ајде, Милоше, немој да лупеташ. Требало би прво нешто да прочиташ, да се обавестиш...А и да ти одговорим, питање је да ли би разумео".

 

Ето, то би отприлике могао да буде одговор. То је препознатљиви стил (православног) свештеника Ђуровића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako nekako... Uz pridev glup,tup,neznalica,nemas pojma...to je tesko izbeci.

  • Волим 1

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што, баш је ово занимљиво... Православни свештеник слика иконе по благослову папе којег још сматра и светим.

Додуше, не жели да нам објасни како је то папа свет.

Али и не мора, ми му верујемо, човек је доктор теологије, познаје неколико језика, поседује препознатљиве крактеристике православне духовности...

И потпуно је у контексту - папа узима благослов од патеријарха, свештеник од папе, па још светог. Није то шала, екуменизам и икуменизам на делу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel moze neko objasnjenje ili link o tome, sta je to "unijacenje" i sta je to "ekumenizam"... i naravno zasto su te stvari toliko strasne?

 

 

Па има и на Википедији, претпостављам да си до сада нешто пронашао...

 

Ако ниси, можда ово може да да некакву слику о екуменизму и унији:

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Ekumenizam/SvejeresEkumenizmaZizis.htm

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Ekumenizam/AvvaJustin/OZajednickojMolitviZaJedinstvoSvetomSinodu.htm

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Katolici/KapsanisUnija.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel moze neko objasnjenje ili link o tome, sta je to "unijacenje" i sta je to "ekumenizam"... i naravno zasto su te stvari toliko strasne?

Ekumenizam ili Ikumenizam, je u prirodi Pravoslavne Crkve, odnosno, to je otvorenost za dijalog. Kada bi se drugačije ponašali postali bi sekta.

Unijaćenje je bibilo neko prisilno prelaženje u katoličanstvo, što se dešavalo u istoriji.

 

http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.verujem.org%2Fteologija%2Fikumenizam.html&ei=ybh8VL8HhMLLA7mbgrAG&usg=AFQjCNGRTFzVEj8wkNZbtQ7x8fJjvxoRvQ&bvm=bv.80642063,d.bGQ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Krajnje neozbiljno... sa hrvacke ili srpske točke gledišta , od prvih ekumenizam je da se svi lepo skupite pa pod našeg papu...ikumenizam "Kaptol" (ovo kaptol jer Srbi na pomen Vatikana zapravo misle na Zagreb ...Hrvate ustaše i sl) ne priznava, e sad ikumenizam to su izmislili ovi drugi i to ti odprilike nešto kao idemo u ujedinjenje ali pod našim uvjetima tipa nemate nikakovo pravo papu držat za kinga sveopće crkve, nema mješanja u pravoslavne poslove , odabir patrijarha i sl. i prihvatićete da u Vatikanu budu stalni kontrolori iz Danilovskog manastira, sa Fanara, Vračara i sl. kako god smješni su i jedni i drugi iskren da budem sad kad malo promislim u običnom narodu će prije doć do jedinstva jer i jedni i drugi su znatižellji pa i na misama i na liturgijama vec imamo "onu drugu stranu" jer običnim ljudima je sve više muka pa čisto iz inata i znatiželje desi se da Hrvatina završi na liturgiji u sabornoj u Zg ili Srbenda u katedrali u ZG i sl. , ma ljudi nema od tog ujedinjenja ništa Kršćanstvo više ne postoji ! Stvaraju se dvije nove religije Katoličanstvo i Pravoslavlje i to će tako bit ali jedinstva nikad ! Paz sta vam kazem, nikad ! Jedan od glavnih razloga nije samo "prvenstvo prolaza" vec i to sto se u posljednjih desetljeća desilo nešto što se moglo predvidjet - danas je skroz normalno reć da je Hrvat Katolik, i da je Srbin Pravoslavac, a obrnuto je nemoguće sem kad kriomice ljudi posjecuju one druge crkve al prešute što su iz straha, ocu reci,  nacionalna i religijska pripadnost toliko su se isplele da tu više nema spasa. Kršćanstvo je mrtvo, čak se ni u crkvama ne pominje više nikakvo Kršćanstvo, već Pravoslavlje i Katoličanstvo. Prihvatimo realnost dzabe se mi pojedinci borimo, mržnja sa obje strane je prevelika. Pritom ne mislim na Srbe i Hrvate mi smo sića naspram cijele naše religije od dvije mld. ljudi, medjutim Hrvati i Srbi su samo podsjećanje na svu tugu i jad sveopće crkve koja je na iszdisaju, tj. Kršćanstva.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve te razlike su vještačke i njima obje strane žele samo postić diobu jedne religije na dvije, tj. smrt Kršćanstva stvaranjem dviju religija pod izgovorom različite tradicije, jer kao Kršćanstvo ne trpi različitost ! Kršćanska vjera oduvjek je bila mozaična i tako je trebalo ostat, znam sad će svi osut paljbu na KC, jedina je kriva , ali pitajte se jeli bas tako...za napravit velik problem uvijek je potrebno dvoje.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ekumenizam ili Ikumenizam, je u prirodi Pravoslavne Crkve, odnosno, to je otvorenost za dijalog. Kada bi se drugačije ponašali postali bi sekta.

Unijaćenje je bibilo neko prisilno prelaženje u katoličanstvo, što se dešavalo u istoriji.

 

http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.verujem.org%2Fteologija%2Fikumenizam.html&ei=ybh8VL8HhMLLA7mbgrAG&usg=AFQjCNGRTFzVEj8wkNZbtQ7x8fJjvxoRvQ&bvm=bv.80642063,d.bGQ

 

 

Kada bi se drugačije ponašali postali bi sekta

 

 

Ih, ta nemojte kasti.  Pa pošto Pravoslavna Crkva nije vodila dijalog  sa rimokatolicima i protestantima nekoliko vekova, pretpostavljam da smo u međuvremenu postali sekta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ih, ta nemojte kasti.  Pa pošto Pravoslavna Crkva nije vodila dijalog  sa rimokatolicima i protestantima nekoliko vekova, pretpostavljam da smo u međuvremenu postali sekta?

tačnije, srpski kulturni klub

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...