Jump to content

Razlika izmedju vere i praznoverja - dijalog sa ateistima

Оцени ову тему


Препоручена порука

Суштина је у чињеници да за светост нису потребни аргументи. :D

Хоће ли скоро одговор? :)

 

Zuris negde? Vidim masa njih, osim par izuzetaka, nece da misli nego da je nafrizirane odgovore u formi fraza koje ama bas nista ne znace, kao da neko napiese hurtaron tafaloitasigal. Egzoticno ali poptuno prazno. Hocu da potaknem ljude na misljenje, premalo se misli a to je pocetak atrofije duha.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 326
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Zuris negde?

Не, то је била шала, опрости ми. :( Хтела сам тим пост-ом да "ископам" и истакнем твоје питање да би људи видели о чему се ради.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још један покушај... Вера позива на мењање изнутра, на мењање човекове суштине, празноверје не упућује никакве захтеве човеку, ако се изузме то како разместити намештај нпр. :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zuris negde? Vidim masa njih, osim par izuzetaka, nece da misli nego da je nafrizirane odgovore u formi fraza koje ama bas nista ne znace, kao da neko napiese hurtaron tafaloitasigal. Egzoticno ali poptuno prazno. Hocu da potaknem ljude na misljenje, premalo se misli a to je pocetak atrofije duha.

Ајде не понашај се као да смо ми неки ђачићи а ти професор емеритус који ће да да закључак. Требао си одмах у првом посту да напишеш своје мишљење. 

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде не понашај се као да смо ми неки ђачићи а ти професор емеритус који ће да да закључак. Требао си одмах у првом посту да напишеш своје мишљење. 

 

Daleko si ti od statusa kojim bi mogao meni da govoris sta trebam ili sta sam trebao. Ti treba da razmislis malo vise a to jedan od razloga zasto nisam odmah u startu napisao moje misljenej. Kakav bre zakljucak? Nisam ja ovde da dam zakljucak nego pre svega da podstaknem na misljenje umesto pukog ponavljanja fraza koje nista ne znace.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још један покушај... Вера позива на мењање изнутра, на мењање човекове суштине, празноверје не упућује никакве захтеве човеку, ако се изузме то како разместити намештај нпр. :)

 

Prava stvar! Dijana i ti ste do sada na temi bili najblizi sustini stvari.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ti bi svojim mišljenjem zaključao temu u prvom postu. Prosto nisi otvoren za druge i to je to.

 

Možda mi je nekad bilo to važno ali ....

 

Ja nemam mogucnsot da zakljucam temu! To kao prvo, drugo ja sam otvoren za druge ali to ne znaci da cu da podilazim stavovima za koje smatram da se u lose oformljeni, sroceni etc. Kritika ne iskljucuje otovorenost.

 

Da nisam otovoren za druge zar bi insititirao da sto vise njih individualno misle o necemu naspram copy/paste fazona?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Forma stava zaista nije bitna,bitna je suština.

 

U principu drago mi je da nisi moju kritiku sasekao nekim ličnim napadom.

 

Ne znam,nisam pametan :)

 

Ali evo iznenadio si me prijatno svojim odgovorom. živ bio

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, то је била шала, опрости ми. :( Хтела сам тим пост-ом да "ископам" и истакнем твоје питање да би људи видели о чему се ради.

 

Oprosti ti. Ja sam pogresio sto nisam stavio smajli nakon "zuris negde?" pitanja.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prava stvar! Dijana i ti ste do sada na temi bili najblizi sustini stvari.

Hvala ti za ovo, mada sam ja to vise intuitivno vjerovatno. Cini se i meni da nisi davao znacajniji fidbek, a steta mogla bi da bude zanimljiva diskusija kad bi isla malo vise sokratovskim dijalogom, majeutikom svasta iz djece mozes da izvuces, a kamoli iz ovoliko mladih, bistrih i bogotraziteljnih ljudi! 

Tvoje su teme zahtjevne bre :) Potreban je fidbek i pozitivno potkrepljenje ljudima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде не понашај се као да смо ми неки ђачићи а ти професор емеритус који ће да да закључак.

 

 

Prava stvar! Dijana i ti ste do sada na temi bili najblizi sustini stvari.

I rest my case. :)

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...