Jump to content

Владета Јеротић - аудио и видео предавања, текстови

Оцени ову тему


Препоручена порука

Da, molim vas postavite snimak predavanja, nismo svi bili u mogućnosti da slušamo uživo

.hvala. unapred!

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени се увек свиђао стил професора Јеротића, тај његов "разговор сам са собом" (али у позитивном смислу) и жао ми је што сам јуче одгледао само крај предавања. Хоћете ли га поново звати? Да одговори на још нека питања? Ја бих волео да мало разради и објасни оно шта је наговестио о старцу Тадеју, оно о астралним телима итд. Мислим да је то врло интересанта тема.

  • Волим 1

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Хоћемо, наравно. Професор је такође био веома задивљен бројем слушалаца и питања и изразио је вољу да се опет видимо.

Ускоро планирамо да покренемо један библијски курс који ће држати професори факултета, као и редовна предавања наших цењених Епископа, свештеника, монаха, верника... заиста веома богат програм је испред нас.

Хвала свима што сте ту и свим црквеним презентацијама које нам помажу да дођемо у контакт са значајним предавачима. Наравно, хвала и Теби оче Огњене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

УТИЦАЈ ВЕРЕ НА ПОРОДИЦУ - АКАДЕМИК ВЛАДЕТА ЈЕРОТИЋ

Категорија: Актуелно Датум објављивања петак, 06 април 2012 09:38 Аутор Информативна служба Епархије нишке

images-slike-1-april_2012-DSC06958-147x200.JPGСиноћ је у сали Светосавског дома одржано предавање "Утицај вере на породицу" уваженог академика господина Владете Јеротића који је у нашем граду боравио тог дана и као гост нашег Владике.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...
Vladeta%20Jerotic.JPG  Предавања и духовни разговори у Мисионарској школи при београдском храму Светог Александра Невског настављени су и у децембру. На трибини „Суботом у Невском"  1. децембра академик Владета Јеротић одржао је предавање „Човек путник, а усавршавалац".

Као и увјек када је предавач Владета Јеротић, Велика сала Парохијског дома Цркве Александра Невског била је пуна слушалаца, а неки су се  после предавања укључили у разговор. То није ни чудо, на овој трибини која непрекидно траје 27 година, Јеротић је прво предавање одржао прије четврт вијека.

Владета Јеротић: Човек путник, а усавршавалац
  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Лајкујем пре него што чујем :)

 

Сигурно је одлично предавање. Одвојићу време да га послушам.

 

Иначе, ми смо имали један ЖРУ диван са професором Јеротићем:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лајкујем пре него што чујем :)

 

 

Иначе, ми смо нимали један ЖРУ диван са професором Јеротићем:

 

I ja lajkujem na neslusano :) 

 

Mogli bi ste ga pozvati ponovo. Sigurna sam da nas je dosta koji bi smo Vam bili veoma zahvalni.

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пошто толико волите Јеротића (као и ја , уосталом :)  ) ево још нешто од његових предавања.....

 

предавање ''Слово убија, а Дух оживљава''

 

http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/8/12/12/kratko_akademik_vladeta_jeroticsovo_ubija__a_duh_ozivljava_predavanje__nevski_8._12._2012.__mp3.mp3

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...