Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Al ste navalili, ko se igra srcima ljudi???

samo sam pitala koja je etika, sa viškom oplođenih jajnih ćelija koje im ne trebaju više.

Ako pitas sta mislim da je eticno uraditi sa oplodjenim celijama koje su trenutno visak onda smatram

da je zamrzavanje najbolje resenje.

Ako je svaka naša moć i nemoć u Boga, i da su nam i sve ofarbane i neofarbane dlake izbrojane,

zašto onda sumnjamo u namjeru Onoga koji roditeljima daje dječicu?

ja ne mislim, da sam ja šta bolja što je meni dao a nekima nije, naprotiv, mislim da

samo imam više razloga, da se zahvaljujem Bogu, i više posla da od njih uradim

Bogougodne persone.

Mislite li da je Bog neznalica, i da treba uposliti grupu stručnjaka da mute spermu u epruvetama,

i da se igraju džepnoga boga?

Da Bog ne zna kad kome, i kad dati dječicu?

Mislis da je Bog neznalica pa treba uposliti opticare da se igraju sa staklom i sklapaju neke naocare i

svasta jos ponesto i igraju se optickih bogova?

Da Bog ne zna kad kome i kako dati oko bez anomalije?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

јој, како тупите, уопште не размишљате, само нешто умујете што везе с везом нема.  smej.gif smej.gif prstgore

Al ste navalili, ko se igra srcima ljudi???

samo sam pitala koja je etika, sa viškom oplođenih jajnih ćelija koje im ne trebaju više.

Ako je svaka naša moć i nemoć u Boga, i da su nam i sve ofarbane i neofarbane dlake izbrojane,

zašto onda sumnjamo u namjeru Onoga koji roditeljima daje dječicu?

ja ne mislim, da sam ja šta bolja što je meni dao a nekima nije, naprotiv, mislim da

samo imam više razloga, da se zahvaljujem Bogu, i više posla da od njih uradim

Bogougodne persone.

Mislite li da je Bog neznalica, i da treba uposliti grupu stručnjaka da mute spermu u epruvetama,

i da se igraju džepnoga boga?

Da Bog ne zna kad kome, i kad dati dječicu?

брано, што ти Бог не доноси храну птицама, него је куваш?

што није направио дрвеће да расту паре, или још боље кувано месо са купусом?

што је направио оштро камење да можеш да се изубијаш на њега, па ти онда дао и разне биљке и којешта да ти брже зацели рана?

и не, није грех лечити се, ко зна из ког разлога не могу човек и жена да имају децу.

прочитај мало ово саветовање свети Теофана Затворника, можда те пусти демон ''етике'' да одмориш.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,14956.msg463594.html#msg463594

уосталом, кога брига за етику, човек је важнији од суботе, а камоли од етике. етика и није од Бога, нити се Он уклапа у наше идеје о исправности и сличним стварима.

откуд ти идеја уопште да Бог није овластио докторе, тиме што је дао знање и дар да лече, да се ''играју'' са спермом и јајашцима, зар мислиш да је неком од тих ембриона дао живот који ће се бацити, кад ЗНА шта ће се десити, кад је Он тај који каже где и кад ће се живот десити?

да, управо Бог зна, кад, како и коме да да дечицу и из ког пута.

зашто?

обрати се Њему па га питај.

и ко си ти да ускратиш неком право на живот, па и право и на покушај родитеља да добију дете. ми да знамо последицу унапред, знали бисмо и да кренемо 100% сигурни или да одустанемо. пошто не знамо за Промисао Божји, тачније за исход, нема нам друге до да пробамо и да понесемо крст одговорности за оно што је до нас и што нам је дато у благодати да можемо да урадимо.

да, вантелесна оплодња је благодат од Бога, јер Он учествује у њој, јер без Њега живота нема.

сперма, јајашца, доктори или не, Он је тај који каже има или нема детета, оће ли се уопште родити и како, шта ће бити с њим сутра.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle ili opsti sa mozgom pre smrti ili opsti sa Bogom posle inace nije svesna i ne postoji smrtna je.

Šta god da je Zizjulas pisao, on nije apsolutno merilo hrišćanske istine, ali...pre će biti da si ga ti, pa i po ovome što si citirao debelo pogrešno shvatio.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo sad, kuvam hranu za dječicu koju je Bog blagoslovio i dao, nije je gotovu dao,

kao pticama, nego me je naučio ribariti da je ipak znam pripremiti i sa blagoslovom zaraditi.

Bog sve daje, i pticama i meni i Vama, i ostalim na sajtu i van sajta i u džamahiriji i parizu svuda.

Pročotat ću čim stignem, sv. teofana zatvornika, zanima me.

Možda sam krivo poimenovala nazivajući bacanje oplođenih jajnih ćeilja etičkim problemom,

ma to je problem veći i od etike i veći od subote., ako znamo da je čovjek od začeća čovjek.

Nikome, ja dragi brate ne uskraćujem ni pravo na roditeljstvo niti bilo kakvo drugo pravo, nisam

ja adolf, niti imam takva ovlaštenja, niti bi to uradila.

samo smo debatirali o vantjelesnoj oplodnji, ništa više.

I otkud vam to da Bog, odlučuje šta će biti sa dječicom??? gde je tu slobodna volja Bogom dana,

kad bi Predobri , Premudri, odlučivao nebi bilo jednog abortusa na ovoj nesretnoj zemlji, ali mi grešni odlučujemo.

Zloupotrebljavamo slobodu danu nam od Boga,

ja vas sad pozdravljam, dragi moji, dužnost zove, možete vi i bez mene.

lijep pozdrav i laku noć, srbijo,ma gde bila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

уосталом, кога брига за етику, човек је важнији од суботе, а камоли од етике. етика и није од Бога, нити се Он уклапа у наше идеје о исправности и сличним стварима.

откуд ти идеја уопште да Бог није овластио докторе, тиме што је дао знање и дар да лече, да се ''играју'' са спермом и јајашцима, зар мислиш да је неком од тих ембриона дао живот који ће се бацити, кад ЗНА шта ће се десити, кад је Он тај који каже где и кад ће се живот десити?

да, управо Бог зна, кад, како и коме да да дечицу и из ког пута.

зашто?

обрати се Њему па га питај.

Auh... facenew22222222  Pored ovakvih pravoslavaca, vama ateisti i ne trebaju.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo sad, kuvam hranu za dječicu koju je Bog blagoslovio i dao, nije je gotovu dao,

kao pticama, nego me je naučio ribariti da je ipak znam pripremiti i sa blagoslovom zaraditi.

Bog sve daje, i pticama i meni i Vama, i ostalim na sajtu i van sajta i u džamahiriji i parizu svuda.

Pročotat ću čim stignem, sv. teofana zatvornika, zanima me.

Možda sam krivo poimenovala nazivajući bacanje oplođenih jajnih ćeilja etičkim problemom,

ma to je problem veći i od etike i veći od subote., ako znamo da je čovjek od začeća čovjek.

Nikome, ja dragi brate ne uskraćujem ni pravo na roditeljstvo niti bilo kakvo drugo pravo, nisam

ja adolf, niti imam takva ovlaštenja, niti bi to uradila.

samo smo debatirali o vantjelesnoj oplodnji, ništa više.

I otkud vam to da Bog, odlučuje šta će biti sa dječicom??? gde je tu slobodna volja Bogom dana,

kad bi Predobri , Premudri, odlučivao nebi bilo jednog abortusa na ovoj nesretnoj zemlji, ali mi grešni odlučujemo.

Zloupotrebljavamo slobodu danu nam od Boga,

ja vas sad pozdravljam, dragi moji, dužnost zove, možete vi i bez mene.

lijep pozdrav i laku noć, srbijo,ma gde bila.

шта ли би рекла кад би схватила да Бог да живот, иако ће бити абортиран  facenew22222222
Link to comment
Подели на овим сајтовима

sad sam pročitala, pa sv. teofan zatvornik priča o lečenju općenito,

u njegovo vreme vantjelesne oplodnje nije ni bilo da bi je mogao komentirati.

vi to širite igru, jedno je lečenje od steriliteta a drugo, mućkanje eprvetom i na kraju i kloniranje.

znači i kloniranje bi trebalo biti prihvatljiv proces.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

уосталом, кога брига за етику, човек је важнији од суботе, а камоли од етике. етика и није од Бога, нити се Он уклапа у наше идеје о исправности и сличним стварима.

откуд ти идеја уопште да Бог није овластио докторе, тиме што је дао знање и дар да лече, да се ''играју'' са спермом и јајашцима, зар мислиш да је неком од тих ембриона дао живот који ће се бацити, кад ЗНА шта ће се десити, кад је Он тај који каже где и кад ће се живот десити?

да, управо Бог зна, кад, како и коме да да дечицу и из ког пута.

зашто?

обрати се Њему па га питај.

Auh... prstgore   Pored ovakvih pravoslavaca, vama ateisti i ne trebaju.

facenew22222222 smej.gif 4chsmu1 0110_hahaha 0110_hahaha

на које си ти гране спао  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da da , život, kao što je dao i vama i meni, i dao nam i povjerenje da ga provedemo,

u punom smislu vjerujući i delajući.

dao nam je puno povjerenje, a na nama je dali ćemo opravdati to povjernje.

Ej, pun sajt popova, koji puno više znaju o tome, ja vako neuka, da pričam nije fer.

nek oni kažu šta su naučili, ja sa narodskim izrazima, baš i ne mogu parirati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sad sam pročitala, pa sv. teofan zatvornik priča o lečenju općenito,

u njegovo vreme vantjelesne oplodnje nije ni bilo da bi je mogao komentirati.

vi to širite igru, jedno je lečenje od steriliteta a drugo, mućkanje eprvetom i na kraju i kloniranje.

znači i kloniranje bi trebalo biti prihvatljiv proces.

Nee! Koliniranje nema nikakve veze sa vestackom oplodnjom.

Клонирање је процес прављења идентичне копије. У биологији, процедура репродуковања организма на основу нуклеуса једне ћелије, који резултира организмом са истим генетичким саставом као и давалац гена. Док се клонирање животиња сматра важним ради очувања ретких врста, клонирање људи се сматра високо неморалним и законом је забрањено у развијеним друштвима. Последњих година у неким земљама се признаје могућност клонирања само појединачних органа у медицинске сврхе.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%9A%D0%B5



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sad sam pročitala, pa sv. teofan zatvornik priča o lečenju općenito,

u njegovo vreme vantjelesne oplodnje nije ni bilo da bi je mogao komentirati.

vi to širite igru, jedno je lečenje od steriliteta a drugo, mućkanje eprvetom i na kraju i kloniranje.

znači i kloniranje bi trebalo biti prihvatljiv proces.

не видим зашто не?

па не можеш да клонираш душу и личност, пошто тело можеш, а ја не бих имао ништа против да ми исклонирају неки орган да ми омогући такву благодат да поживим дуже и дочекам неког унука или тако нешто. човек може само донекле да живи, као и што трансплантација донекле помаже и успева.

уосталом, Бог опет даје живот клону, па не видим ту никакав проблем.

сасвим је друго ако направиш војску испраних мозгова или клонираш неке животиње зарад ратовања. такве ствари не да нису етичне, него су богохулне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle ili opsti sa mozgom pre smrti ili opsti sa Bogom posle inace nije svesna i ne postoji smrtna je.

Šta god da je Zizjulas pisao, on nije apsolutno merilo hrišćanske istine, ali...pre će biti da si ga ti, pa i po ovome što si citirao debelo pogrešno shvatio.

Vidis kako si krajnje kukavicki i podmuklo isekao najmanje vazan detalj iz mog posta o ono sustinko si

potpuno ignorisao.

Pitao sam na onoj temi o besmrtnosti duse "sta mislite zasto Zizjulas insistira na smrnosti duse?" jer je

i sam naglasio da ne mozemo ignorisati cinjenica neuronauka. On tvrdi kao i ja da posle smrti dusa jeste

svesna ali samo zato sto tu mogucnsot svesti crpi iz opstenja sa Bogom mimo kojeg ne bi bila svesna.

Dakle ili opsti sa mozgom pre smrti ili opsti sa Bogom posle inace nije svesna i ne postoji smrtna je.

E sad ovi tradicionalisti bi lako mogli reci ma Zizjulas je jeretik on krivi otacko ucenje jer je otacko

ucenje o dusi sasvim drugacije. To jeste ali to ucenje ne moze biti istinito ako govorimo o ljudima koje

srecemo na ulici svaki dan koje na kraju krajeva Crkva i poziva na spasenje.

Sta ces egzakntne empirijske nauke su neumoljive nema tumacenja, nema nagadjanja nema mog i tvog

vidjenja nego ono sto ustanove je ponovljivo i proverljivo 1001 put.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,11691.msg472078.html#msg472078



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...