Jump to content

Зашто млади људи не желе да имају дјеце сада?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 10 минута, Ina Ina рече

породичне вредности се стављају на последње место а даје се предност индивидуи,

Управо због овога мислим да хришћанство има велики потенцијал у будућности - прво човек, па 'улоге' (социјалне, породичне...). :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 102
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, Џуманџи рече

Управо због овога мислим да хришћанство има велики потенцијал у будућности - прво човек, па 'улоге' (социјалне, породичне...). :)

Šta podrazumevaš pod time prvo čovek?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9.5.2014. at 1:07, ИгорМ рече

И још нешто док ми глава не лупи о тастатуру... Док се твој деран мисли, баци се у акцију, срећа је имати неког крај себе. Може он читати и када успава бебу ;)

Pa ko veli na kvarno, a njega ko ...

Dajte ljudi, čovek ima pravo da planira, čak i da neće decu, šta sad.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Kratos рече

Šta podrazumevaš pod time prvo čovek?

Па, да на првом месту буде човек, личност, без уоквиравања у то чији је (отац, надређени, подређени), чиме се бави итд., и сл.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja napravila idealne uslove za dete-izgubim ga. Sad se uzdam samo u Božiju volju, ako da-hvala Mu, ako ne da-hvala Mu, ima i drugih lepih stvari u životu.

:slavaaa:amin-nas

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ina Ina рече

Медији шаљу лоше поруке... Имаш времена, уживај у животу, породичне вредности се стављају на последње место а даје се предност индивидуи, егоцентризму, материјалним стварима и многи су упали у замку. А породица је најважнија и нема се толико времена...

Ali vidis sta se tvojoj drugarici desilo upravo kroz porodicu, mozda je bolje da su je roditelji ostavili u domu. Evo ja sam covjek kojem ne treba porodica da bi bio srecan, tu ne mislim da mi ne trebaju ljudi sa kojima zelim da se druzim, budem prijatelj, mada bih mogao i bez nekih bliskih prijatelja. Znaci porodica mi uopste ne treba, kako se ne bih osjecao usamljen ili mozda strahovao da li cu u bolesti ostati sam. Samo da ne ostanem dugo sam posle smrti kako ne bih usmrdio zgradu zbog komsija ili prepao ne daj Boze nekoga, hahahah:D. Neka me zapakuju u neki dzak i bace na neku deponiju, hahahahahah:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ronald рече

Ali vidis sta se tvojoj drugarici desilo upravo kroz porodicu, mozda je bolje da su je roditelji ostavili u domu. Evo ja sam covjek kojem ne treba porodica da bi bio srecan, tu ne mislim da mi ne trebaju ljudi sa kojima zelim da se druzim, budem prijatelj, mada bih mogao i bez nekih bliskih prijatelja. Znaci porodica mi uopste ne treba, kako se ne bih osjecao usamljen ili mozda strahovao da li cu u bolesti ostati sam. Samo da ne ostanem dugo sam posle smrti kako ne bih usmrdio zgradu zbog komsija ili prepao ne daj Boze nekoga, hahahah:D. Neka me zapakuju u neki dzak i bace na neku deponiju, hahahahahah:D

Ne preteruj, usiljeno je.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Kako ti kažeš ;)

Iskreno;) Znas da si ti rekla jednom kad smo se prepisivali i pricali o bolesti tvog i mog oca da ipak nije lijepo ostati sam i da je dobro ako ostane neko ko ce brinuti o nama koliko toliko, pa te razumijem, ali iskreno ja uopste ne mislim tako niti osjecam neku usamljenost niti brinem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Natasa. рече

ako da-hvala Mu, ako ne da-hvala Mu,

sigurno da oko tebe ima  dece koju bi mogla da volis...i da ucinis nesto lepo za njih....:sunce:

ali bice naravno i tvoje dece....dace Bog....:)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има ту једна ствар што систем не даје довољно времена да омогуши да родитељи проведу више времена са децом.

Сви можемо да замислимо како би неки приватник одреаговао када би радник му пришао са молбом да му скрати радно време, како би више времена провео са својим дететом.

И не само то, мало приватника уопште хоће да приме људе који имају децу. Свака част изузецима, али они мисле само на свој профит, а не на белу кугу.

То је један мали сегмент у огромној слици зашто млади избегавају да буду родитељи.

 

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Ronald рече

Iskreno;) Znas da si ti rekla jednom kad smo se prepisivali i pricali o bolesti tvog i mog oca da ipak nije lijepo ostati sam i da je dobro ako ostane neko ko ce brinuti o nama koliko toliko, pa te razumijem, ali iskreno ja uopste ne mislim tako niti osjecam neku usamljenost niti brinem.

:dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...