Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

Кад већ говориш о канибалима и људождерима, ево једног податка за тебе:

 

Evropljani su do 18. veka bili kanibali

 

Doktor Ričard Sag za Nedjeljni otkriva kako je kanibalizam sve do 18. veka bio raširen širom evropskih zemalja i u svim društvenim slojevima
Sastojci za spravljanje leka protiv kuge: nabavite leš crvenokosog čoveka, ceo, svež, bez mrlja, oko dvadeset i četiri godine starosti, usmrćen nasilno, izložen mesečevim zracima jedan dan i jednu noć, ali tokom vedrog neba. Potom izrežite mišično meso čoveka i pospite prahom smole s malo aloe vere, umočite u vodu i učinite mekim, obesite komade na vrlo suvo i zatamnjeno mesto dok se ne osuše. Posle toga izgledaće kao osušeno meso, bez smrada. Apotekar ga treba politi i pomešati s ekstraktom vina ili cveća kako bi dobio crvenu teksturu. 
 
Licemerni Evropljani 
 
Ako mislite da čitate odlomak iz romana strave i užasa, varate se. Navedeni recept za lek protiv kuge zabeležio je sredinom sedamnaestog veka ugledni britanski farmaceut Teodor Turke de Majern. 
 
Majernov recept jedan je od brojnih dokumenata koje je britanski istoričar profesor Ričard Sag sakupio u svojoj novoj knjizi “Mumije, kanibali i vampiri” koja će se na policama britanskih knjižara naći krajem meseca. 
 
“Postoje delovi istorije koji su, namerno ili nenamerno, zaboravljeni ili zanemareni”, u razgovoru za Jutarnji list navodi autor, inače redovni profesor na britanskom Univerzitetu Duram. Među zaboravljenim delovima naše prošlosti je i senzacionalno otkriće da su Evropljani bili kanibali. 
 
“Postoje brojni dokumenti koji dokazuju da su Britanci i ostali Evropljani, ne baš toliko davno, koristili delove ljudskog tela za medicinske recepte. Radi se o takozvanom medicinskom kanibalizmu”, navodi Sag. 
 
U uvodu svoje knjige objašnjava: “Toekom više od 200 godina, u ranom razdoblju moderne Evrope, bogati i siromašni, obrazovani i nepismeni, svi su sudelovali u kanibalizmu na manje-više rutinskoj bazi.” 
 
Iako je kanibalizam u medicinske svrhe bio raširen i u ranom srednjem veku, Sag ističe ironičan podatak da je svoj vrhunac dosegao u isto vreme kada je Kolumbo otkrio Novi svet, a evropski se hrišćani zgražavali nad običajima kanibala, barbara s američkog kontinenta. 

 

 
 
Цивилизација, зар не?

 

 

Vec sam ti vise puta rekao. Nauci znacenje reci koje planiras da koristis. Kanibalizam i ljudozderstvo su sinonimi.

 

Svugde je bilo kanibalizma gde je bilo gladi. A gladi se su se desavali sve dok poljopvrivreda nije uznapredoval malo bolje.

 

Kanibalizma je bilo u velikoj meri u Rusiji  u vise navrata tokom citavog srednjeg veka sve do reformi Petra I Velikoga. A sto je najveca civilizacijska sramota je da su imali jedan veliki talasa kanibalizma u 20. veku dok je Lisenko i slicni moroni ubedjivao svet da se u SSSR

zanje zito iznad polarnog kruga dotle su ljudi bili prinudjeni  da jedu jedni druge od silnog izobilja hrane dobijene naprednom komuno privredom.

 

A ovo iz clanka je naucno popularna knjiga  koju je pisao profesro renesanse  knjizevnosti  a ne istoricar ili antropolog. Ali b92 kao i svako

drugo smece od novina izbaci nesto pa ko se upeca.

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 Sto se mesas u tudje rasprave kad nisi dorastao ni razumevanju stranih reci?! Zvao te neko.

 

 Da svako ko je van vrednosti zapadne civlizacije nadje nacin da kuka, place i cijuce da zapadna civlizacija oce da ukine negovu tradiciju od raznih diktatora, komunista, pa sve do ljudozderskih plemena u novoj gvineji. Svi oni su van zeljeba civilizacije. Takve veze ima. Svako ko nece da se civlizuje i prihvati vrednosti zapada taj nadje nacina da kuka i place da mu ukidaju tradiciju.

 

Molim te zabodiji me sa glupostima o  "pravoslavnoj civilizaciji". Pravoslavlje je kao i jos mnoge vere potpuno ugnjezdeno, istorijski, u zapadnu civlizaciju i tako ce i biti dok je istorije. Zapadna civilizacije nisu NATO+EU niti je to fenomen francuske revolucije. Zapadne civlizacija je 26000 godina stara i to je jedna od najvelicanstvenijih stvari koju su ljudi uspeli da postignu za 300 000 godina postojanja.

Ма, престани бре више да омаловажаваш саговорнике, сујетни човече. Твоји аргументи су типа ,,ниси дорастао", ,,ништа не знаш", ,,немој да се мешаш", итд. Ниси само мени тако говорио, са свима тако ,,расправљаш". Олади мало са тим.

 

Ма какви ,,комунистички диктатори" човече, какви људождери, какви бакрачи. Није свако ко је против западне цивилизације и њених ,,вредности" одмах ,,комунистички диктатор", ,људождер" или нешто слично. Мани се етикетирања. Просто, Руси бране своје традиционалне и моралне вредности од оних ,,вредности" које им намеће та иста западна цивилизација данас. Ево једног примера:

 

Zbog Končite Vurst, Rusija ne prenosi finale "Evrosonga"? 

 Životni stil austrijskog predstavnika neprikladan je za Ruse - stoji u peticiji Ruskog roditeljskog udruženja, koje zahteva zabranu emitovanja popularnog muzičkog takmičenja 

 

Rusija večeras možda neće emitovati finale pesme “Evrovizije”, a razlog je austrijski predstavnik na ovom takmičenju Končita Vurst. Kako se navodi u peticiji Ruskog roditeljskog udruženja, koje želi zabranu prenosa ove manifestacije, stil kontroverznog umetnika je neprihvatljiv za njih.

 

http://www.telegraf.rs/jetset/1064232-zbog-koncite-vurst-rusija-ne-prenosi-finale-evrosonga

 

Дакле, против тих ,,вредности" које данас пропагира запад и намеће другим народима- се Русија бори. Дакле, Руси никада неће прихватити те ,,вредности", а ви можете колико год хоћете да их називате ,,комунистима", да лапрдате о ,,људождерима", итд.

 

И претера га ти са тим идолопоклонством према западу и западној цивилизацији. Али, кад већ помињеш људождере и канибале, препоручујем ти још једанпут овај текст:

 

Evropljani su do 18. veka bili kanibali

 

А то што негираш постојање Православне цивилизације и што сматраш да су Православни народи ,,неспособни" за тако нешто то је твој проблем. Али, ја ти опет кажем- Православље са овим ,,вредностима" запада заиста нема никакве везе. А ти мисли шта год хоћеш. Дела западне цивилизације су и крсташки ратови, и инквизиција, и силни ратови, и ово канибалство (које је у Европи трајало све до 17. века) и француска револуција, све до данашњих ,,вредности" (педерастија, неморал, истополни бракови, итд) запада. Са свим тим стварима Православље нема никакве везе и не може бити део тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам како би неко из говора могао да закључи да ли је велико или мало слово.

 

"There is a new political mentality, at least from the Kremlin. They are intending to build up... an Orthodox bastion against the West."

 

Па закључио је новинар Хафингтон поста . Како је из говора закључио да је у питању тврђава Православља а не устаљена тврђава, то питај њега . На крају крајева он је слушао Карла Билта уживо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Спомиње се исламски фундаментализам, као ,,мање зло", од тог ,,Православног бастиона" који ствара Путин.

 

Ето, то су твоји ,,аргументи"...

 

Ето, још један бесмислен коментар... 

 

Idi nauci sta je non-squitur kao prvo da ga ne bi ponavljao iz posta u post i da ne bi trolovao rasrpavu glupostima tip "i to su tvoju "argumenti "".

 

Pricas potpuno nepovezano. To je tvoj najveci problem. Ne umes da povezes premisu sa zakljuckom. Velika boljka mnogih internet rusofila.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vec sam ti vise puta rekao. Nauci znacenje reci koje planiras da koristis. Kanibalizam i ljudozderstvo su sinonimi.

 

Svugde je bilo kanibalizma gde je bilo gladi. A gladi se su se desavali sve dok poljopvrivreda nije uznapredoval malo bolje.

 

Kanibalizma je bilo u velikoj meri u Rusiji  u vise navrata tokom citavog srednjeg veka sve do reformi Petra I Velikoga. A sto je najveca civilizacijska sramota je da su imali jedan veliki talasa kanibalizma u 20. veku dok je Lisenko i slicni moroni ubedjivao svet da se u SSSR

zanje zito iznad polarnog kruga dotle su ljudi bili prinudjeni  da jedu jedni druge od silnog izobilja hrane dobijene naprednom komuno privredom.

 

A ovo iz clanka je naucno popularna knjiga  koju je pisao profesro renesanse  knjizevnosti  a ne istoricar ili antropolog. Ali b92 kao i svako

drugo smece od novina izbaci nesto pa ko se upeca.

 

Па знам ја да су то синоними, о сујетни човече. Е стварно претерујеш са својом сујетом и омаловажавњем других, то мало прелази у безобразлук.

 

Пусти ти сад Русију (јбт, ви идолопоклоници запада се увек вадите на Русију када вам се укаже да ваша западна цивилизација и није била тако ,,бајна" каквом је ви замишљате). 

 

Ма јес вала, ни он ,,ништа не зна", само ви идолопоклоници запада све знате...јес како да не...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Idi nauci sta je non-squitur kao prvo da ga ne bi ponavljao iz posta u post i da ne bi trolovao rasrpavu glupostima tip "i to su tvoju "argumenti "".

 

Pricas potpuno nepovezano. To je tvoj najveci problem. Ne umes da povezes premisu sa zakljuckom. Velika boljka mnogih internet rusofila.

 

А шта ви идолопоклоници запада знате осим да омаловажавате саговорнике или да их етикетирате?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма, престани бре више да омаловажаваш саговорнике, сујетни човече. Твоји аргументи су типа ,,ниси дорастао", ,,ништа не знаш", ,,немој да се мешаш", итд. Ниси само мени тако говорио, са свима тако ,,расправљаш". Олади мало са тим.

 

 

 

Батали га . Човек је самозвани стручњак за све, полемисати с таквим људима је Сизифов посао .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bla bla truc truc lup lup jao jao cenzurisu me jadan ja

 

 Ne umisljaj da ce neko da ti podilzi zato sto umes da kukas i cijuces. Jos menje umisljas da cu ja da podilazim tvojim glupostima, logickim greskama  i elementranom neznanju. Rekao sam ti u jednom proslom postu, ako ti se ne svidja moja replika slobodno me zaobidji. Ja komentarisem sve sto samtram da treba da se komentarise i na nacin na koji smatram da treba. A ti nisi duzan da na to odgovaras ako ti smeta nacin na koji pisem. Ali da podilazim tvojim umisljenim zahtevima za "postovanje" nema sanse.

 

- Odgovorio sam ti na ovu glupost o kanibalima u proslom postu.

 

-Ruske vlasti se bore za ocuvanje svog lopovsko-satrapsko-KGBovsog sistema vladavine a za pravoslavlje im puca prsluk.

 

- Zapadna civlizacija je 2600 godina stara i njen deo su i Rusi kroz Puskina, Tolstoja, Dostojevkog, Kropotkina, Bulgakova, Solovjeva, Gogolja, Berdajeva, Markova, Cajkovskog, Sostakovica i mnoge druge velikane nauke i umetnosti. Ne moze njih niko da ne voli ko ne voli zapadnu civlizaciju, takodje tesko da zna o cemu prica onaj ko njih voli i kaze da se protivi zapadnoj civilizaciji. Taj je ili veoma zbunjen ili varvarin. Nije zapadna civilizacija nesto sto moze tek tako unistiti saka KGB oficircica i po cemu moze pljuvati skupina internet trolova.

 

Ako ne verujes meni verovaces valjda jednom profesoru, koji je zivot posvetio proucavanju Vizantije, koji kaze da je Vizajtnija neotudjiva od zapadne civlizaije, u celosti ugnjezdena u istu. A jos je i Rus poreklom, pa ti vidi.

 

Lepa knjiga za citati i za razbiti po koju predrasudu.

 

Istorija-Vizantije-Georgije-Ostrogorski_

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Ne umisljaj da ce neko da ti podilzi zato sto umes da kukas i cijuces. Jos menje umisljas da cu ja da podilazim tvojim glupostima, logickim greskama  i elementranom neznanju. Rekao sam ti u jednom proslom postu, ako ti se ne svidja moja replika slobodno me zaobidji. Ja komentarisem sve sto samtram da treba da se komentarise i na nacin na koji smatram da treba. A ti nisi duzan da na to odgovaras ako ti smeta nacin na koji pisem. Ali da podilazim tvojim umisljenim zahtevima za "postovanje" nema sanse.

 

 

Нико овде не кука, само ти кажем да оладиш мало. Нити си ти овде ,,најпаметнији", нити су сви који не мисле као ти ,,незналице", само сам ти на то указао (пошто се ти према другим форумашима који не мисле као ти баш на тај начин односиш). 

 

- Odgovorio sam ti na ovu glupost o kanibalima u proslom postu.
 

 

Шта си одговорио? Да је човек који то тврди ,,незналица". Па други одговор од тебе нисам ни очекивао. 

 

-Ruske vlasti se bore za ocuvanje svog lopovsko-satrapsko-KGBovsog sistema vladavine a za pravoslavlje im puca prsluk.
 

 

Наравно, стара прича ,,Путин КГБ", ,,комунисти", итд. Само не знам како вам више не досади да понављате ту причу? 

 

Иначе, ево шта о Путину и његовој власти мисли Патријарх Кирил:

Руски патријарх назвао Путинову еру ”чудом Божијим”

 

А пре ћу да верујем Руском Патријарху него вама идолопклоницима запада.

 

Zapadna civlizacija je 2600 godina stara i njen deo su i Rusi kroz Puskina, Tolstoja, Dostojevkog, Kropotkina, Bulgakova, Solovjeva, Gogolja, Berdajeva, Markova, Cajkovskog, Sostakovica i mnoge druge velikane nauke i umetnosti. Ne moze njih niko da ne voli ko ne voli zapadnu civlizaciju, takodje tesko da zna o cemu prica onaj ko njih voli i kaze da se protivi zapadnoj civilizaciji. Taj je ili veoma zbunjen ili varvarin. Nije zapadna civilizacija nesto sto moze tek tako unistiti saka KGB oficircica i po cemu moze pljuvati skupina internet trolova.

 

Ех, за вас западне идолопоклинике, постоји само западна цивилизација и ништа сем ње и све што вреди њен је део, а што не вреди није. Али, ту наравно грешите. Иначе, кад помену Достојевског, баш је он био велики критичар те теби вољене западне цивилизације и њених вредности.  За Европу је говорио да је ,,гробље", осуђивао је инквизицију, папизам, говорио да они на западу ,,граде вавилонску кулу", итд. Ни Гогољ их није нешто ,,мирисао". И Берђајев је био критичан према многим западним вредностима.

 

И да видим да волиш да дрндаш о КГБ-у, па тај исти комунизам је западне вредност, продукт те цивилизације, настао је на западу, његови креатори су западњаци, не заборави ту врло важну чињеницу.

 

Ako ne verujes meni verovaces valjda jednom profesoru, koji je zivot posvetio proucavanju Vizantije, koji kaze da je Vizajtnija neotudjiva od zapadne civlizaije, u celosti ugnjezdena u istu. A jos je i Rus poreklom, pa ti vidi.   Lepa knjiga za citati i za razbiti po koju predrasudu.

 

Византија је део Православне цивилизације. Колико је Византија била део западне цивилизације, показали су сами западни крсташи када су је спаљивали са огромном количином мржње. Од те мржње се до данас нису ослободили (о чему сведочи ова Билтова изјава). 

 

Инквизиција, спаљивање вљуди на ломачама, крсташки ратови, насилно католичење ,,шизматика" (пре свега Православних Хришћана) и многа друга (не)дела такође су део те западне цивилизације. Са тим стварима, Православље и Православни народи немају никакве везе. И нису део тога.

 

А том професору свака част за његово истраживање Византије, али то да је она део западне цивилизације је ипак његов став, а не историјска чињеница.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Батали га . Човек је самозвани стручњак за све, полемисати с таквим људима је Сизифов посао .

 

Isli smo u istu skolu "Strucnjaci za sve" na svakoj temi "za sve" nisi bio nista manje uporan nego ja.

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i dalje lupam ali uporno

 

 

Ne zanimaju me tvoje muzicke zelje o oladjivanju i spustanju lopte. Ovo je mesto za polemiku a ne mazenje ega.

 

Posto nemas nikakvih argumenata ti se sluzis lazima i podmetanjima. Nisam nikome NIKADA rekao da je neznalica ZATO sto ne misli

kao ja nego kada je izneo neke konkretne tvrdnje koje nisu tacne i/ili logicki validne. A toga kod tebe ima na pretek. Sada ces da kukas

kako te optuzujem za laz pa ces da dosolis jos nekom podmetacinom.

 

Ne citas postove pa posle iskolaceno pitas "gde su ti argumenti". Sagova knjiga nije naucni rad nego naucno popularna knjiga. On nije istoricar ni antropolog nego profesor knjizevnosti. Naucnih radova koji bi podrzali tu njogvu knjigu nema niti ce ih biti jer ima drugih koji vec govore suprotno. Interesanto je kako za dela ostrogorskog koje je istoricar  kazes "to je samo njegovo misljenje" a  Saga i njegove fantazije potezes kao dokaze. Zanimljiva je ta raspolucenost standarda.

 

Patrijarh rekao? Pa da sta dalje diskutovati kad je on rekao. Verujes patrijarhu umesto da sami citas, istraujes i zakljucujes. I ti sa takvim stavom nastupas kao neki objektivni kriticar bilo cega.

 

Platon i Aristotel su bili protiv demokratije, zagovarali robovlasnistvo, tvrdili da neki ljudi moraju biti robovi, bili protiv otvorenog drustva pa jesu li i oni deo zapadne civilizacije. Pa naravno da jesu. Jedan od mnogih razloga zasto je zapadna civilizacija tako velicanstvena je i ta raznolikost, otvorenost za razne ideja, vizije, kritike, prepiske, polemike. Ne odredjuje se pripadnost zapadnoj civilizaciji samo po tome sta je koji stvaralac mislio nego u kavom okviru je mislio, u kojim kategorijama je razmisljao, sta ga je mucilo, cega se bojao, cemu se nadao itd. Izvadi iz istorije zapadnu civlizaciju i nestaje 99% naucnih, tehnoloskih, umetnickih i filozofskih dela. Da ne govorimo da nema hriscanskih dogmata jer njih je nemoguce oformiti bez problema koji postoje tada samo u grckoj filozofiji. Nije zapadna civiliacija nerendisana motka da se nacpa za potpalu niti kliker da se strpa u dzep jednim postom.

 

Pa da, ti ima cinjenice a Ostrogorski sa svim kniigama i naucnim radovima o Vizajntiji "samo licni stav". Objektivan si i skroz nesujetan nema sta.

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti Akvilonja uvek istu pesmu pevas, uvek jedna te ista melodija, sa jednim te istim textom... a moguce je da mi nemamo sluha za takvu serenadu, ajde nam molim te za promenu pevaj sansonu? :0102_laugh:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti Akvilonja uvek istu pesmu pevas, uvek jedna te ista melodija sa jednim te istim textom... a moguce je da mi nemamo sluha za tu serenadu, ajde nam molim te za promenu pevaj sansonu? :0102_laugh:

 

Па и ти увек певаш једну те исту мелодију. Шта је сад ту толико различитио у том смислу између тебе и њега. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Батали га . Човек је самозвани стручњак за све, полемисати с таквим људима је Сизифов посао .

 

Nemoj tako brate Vladimire, brat aquilio iako je nadmen i drzak kroz svoje postove, uvek je dobro naoruzan i opremljen i vrlo nezgodan za diskusiju u smislu da postavlja teska pitanja i daje jako intelektualno kvalitetne odgovore.

 

I ovo ne pricam samo zato sto se cesto slazem sa njime, vec su mu zaista argumenti takvi, stabilni, cvrsti, podrzani. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti Akvilonja uvek istu pesmu pevas, uvek jedna te ista melodija, sa jednim te istim textom... a moguce je da mi nemamo sluha za takvu serenadu, ajde nam molim te za promenu pevaj sansonu? :0102_laugh:

 

Sta se ti bunis time vise cisterni piva za tebe. Moja loza u tome obiluje ti dobijes piva za ceo zivot mozemo slusati Astral Projections, melodija koju oboje razumemo/osecamo, piti pivo i tri crna macka.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...