Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Запад ипак не може а да не одоли свом вековном пориву: дешавања у Украјини натерала су Карла Билта, министра спољних послова Шведске, да каже да је православље главна претња Западу, јер се око њега сабира Русија.

carl_bilt.jpg

 

Како преноси сајт „Двери“, Карл Билт, министар спољних послова Шведске (и некадашњи високи представник УН и ЕУ у Б и Х), изјавио је пре четири дана да је Русија 90-тих била боља држава него данас, јер је стремила демократији и западним вредностима, а данас стреми православљу. „У данашњој Русији ситуација је много гора. Путин демонстрира приврженост не међународним вредностима, већ православним. Његова подршка Асаду у Сирији може се објаснити тиме што је Асад штитио православне у Сирији. Поред тога, православље је опасније од исламског фундаментализма и због тога представља највећу опасност за западну цивилизацију“, рекао је Билт.

Како се може видети по Билтовим критеријумима негативна политика је она која спречава погром и геноцид над православним хришћанима, као на пример политика Башара ел Асада. За осуду је по Билту и свака подршка таквој политици, а самим тим и пре свега Путинова подршка Асаду. Овакав свој политички програм и идеологију прогона православних Билт назива западним вредностима. Очигледно је крајње време да режим преиспита политику безалтернативног пута у Европску унију. Јер, поставља се питање, да ли би ико могао да преузме одговорност за заступање становишта да оно што Карл Билт, бивши високи представник Европске уније у Босни и Херцеговини, назива западним вредностима не одређује политичко кретање Европске уније.

 

 

Извор: Видовдан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Zamalo da pomislim da je vest izmisljena al dam video da su izvori Vidovdan i Dveri tako da sad nema dileme :-D

http://www.telegraf.rs/vesti/484046-tviter-cestitka-karl-bilt-cestitao-pravoslavcima-bozic

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moglo bi da se navede izvor za ovakve spekulacije. Vidovdan i dveri to svakako nisu, oni su pre u stanju da iskrive i protumace necije rijeci onako kako oni vide da bi trebalo biti, a ne onako kako jeste.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zamalo da pomislim da je vest izmisljena al dam video da su izvori Vidovdan i Dveri tako da sad nema dileme :-D

http://www.telegraf.rs/vesti/484046-tviter-cestitka-karl-bilt-cestitao-pravoslavcima-bozic

 

Видовдан је пренео вест са Двери које су опет вест пренеле са неког босанског сајта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пробао сам да упратим одакле је дошло :) и мислим да је одавде http://srbinaokup.info/?p=35637 а они су пренели одавде http://www.huffingtonpost.com/2014/04/05/eu-russia-ukraine_n_5098633.html и тамо има ово:

 

 

We are having a profound debate on what is the nature of Russia ... I think it's pretty clear that Russia has changed in the last few years," he told reporters outside the session in Greece. "There is a new political mentality, at least from the Kremlin. They are intending to build up... an Orthodox bastion against the West.

 

Ако је и ово поверљив извор..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видовдан је пренео вест са Двери које су опет вест пренеле са неког босанског сајта.

Dakle sto je babi milo, to joj se snilo

Ne znam sto vjerujes dverima pa neprovjerene tekstove postavljas na vidovdanu.

Ima jedan tvit gdje Bilt polemise sa nekim mekfolom, da on potcjenjuje Putinovu anti-zapadnjacku i anti-dekadentnu liniju koja je izgradjena na dubokom konzervativizmu pravoslavnih ideja.

Ali ovo nema veze sa tvrdnjom da Bilt vidi pravoslavlje kao najveceg neprijatelja. Zapravo ta teza da je pravoslavlje najveci neprijatelj zapada je zilotsko-dverasko-srBska-patriJotska kovanica i samo oni tako vide stvari i otuda im se kad procitaju par rijeci, Bilt, anti-zapdnjastvo, pravoslavlje, pricinjavaju nekakvi neprijatelji, asadi i koje sta drugo.

A ovo sto Bilt govori, potpuno je u pravu. Putin u svom geopolitickom ratu sa sa zapadom mase pravoslavljem i uvlaci ga bespotrebno tamo gdje mu nije mjesto, i onda ako neko na zapadu ne miris pravoslavlje, onda nije ni cudo. Putinove metode se ne razlikuju mnogo od talibanskih koji svoje povike o antizapadnjastvu konstantno proprate sa islamskim parolama i velicanjem islama,

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пробао сам да упратим одакле је дошло :) и мислим да је одавде http://srbinaokup.info/?p=35637 а они су пренели одавде http://www.huffingtonpost.com/2014/04/05/eu-russia-ukraine_n_5098633.html и тамо има ово:

Ако је и ово поверљив извор..

Da to je nesto slicno ovom tvitu, ali veze nema s time da neko iz mrznje prema pravoslavlju govori da je pravoslavlje najveci neprijatelj, a to apropro ovi iz dveri hoce da prikazu,

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам ја поставио овај текст.

 

Иначе текст је са неког бошњачког сајта који му је и дао овакав наслов.

 

Мислим ово је више нека бошњачко-муслиманска пропаганда него ишта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам ја поставио овај текст.

 

Иначе текст је са неког бошњачког сајта који му је и дао овакав наслов.

 

Мислим ово је више нека бошњачко-муслиманска пропаганда него ишта.

A dveri prenjeli vijest sa te bosnjacko-muslimanske...e svasta.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Суштина је да Билт практично рекао да Путин води антидекадентну политику ослањајући се на православље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teško da bi neko iz EU odvalio ovakvu glupost, ako znamo da se u EU nalaze četiri pravoslavne zemlje a još tri su u pregovorima za članstvo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A dveri prenjeli vijest sa te bosnjacko-muslimanske...e svasta.

 

Да то је занимљиво. Поента је да муслиманима одговара да је неко екстремније сукобљен са западном цивилизацијом од њих. Отуда вероватно овакав наслов.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...