Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ma kakve t6o argumente hoćete? To što je SPC dobila crkvu u Beču to nije nikakav argument, to što češki biskupi pravoslavnim kliru izlaze svugdje gdje mogu ususret od ustupanja crkvenih prostorija pa do svake druge razne moguće pomoći iako je u Češkoj samo nekoliko hiljada pravoslavaca, to nije argiment. I što se to tako radi u svim evropskim zemljama u EU i izvan nje, što jatolici9 i protestanti pomažu pravoslavce gdje god mogu i izlaze im ususret to je znači potvrda toga kako si na zapadu misle da je pravioslavlje neprijatelj zapada? Osvrnite se malo oko sebe pa pogledajte kakve besmislice pišete.  Što ne pročitate malo šta je napisao vladika zagrebačko-ljubljanski Jovan, sad već blagopočivši kako su mu na zapadu pomagali katolički i protestantski klirici i šta je govorio vladika Lavrenrtije o tom istom kako su ga u Njemačkoj pomagali dok je bio tamo na dužnosti kao episkop i da bez te takve pomoći bi teško šta uspio ostvaritI i napravitI.A to sve je ilustracija toga da na zapadu misle jkako im je pravoslavlje neprijateljem?

Па, на пример, зашто Билт није поменуо Саудијску Арабију и њен екстремизам (а узми у обзир и чињеницу да Саудијска Арабија финансијски и на сваки други начин помаже исламске терористе по свету) него само помиње Путинов ,,православни фундаментализам", који је наводно ,,опаснији" од исламског? Дакле, на то ми ниси одговорио.

 

Друго, мислим да ти не пролази прича како Билт није мислио на Православље, већ на нешто друго. Билт је био врло јасан и прецизан.

 

А што се тиче Ватикана: па све то што си поменуо руши одлука Ватикана да канонизују Степинца, човека који је благосиљао усташку власт која је убијала Србе само зато што су Православни и што су Срби. И ја не говорим о обичним људима на западу, ја говорим о врло важним људима на западу који су креатори западне политике и који својим делима манифестују своје отворено непријатељство према Православљу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Па није баш...

 

Како се, рецимо, зове Православна Црква у Америци?

 

Ако ниси знао: Ортодокс Чрч оф Америка, дакле има везе са вером, и то какве везе, и неће бити да реч ''ортодоксан'' нема везе са православном вером...

 

Има и "orthodox judaism", али поента приче је да се најчешће користи у оном другом значењу.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има и "orthodox judaism", али поента приче је да се најчешће користи у оном другом значењу.

Ок, али у овом случају Билт очигледно користи тај термин да би означио Православне Хришћане.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ок, али у овом случају Билт очигледно користи тај термин да би означио Православне Хришћане.

 

Ma ja misim da niko od njih nocima ne spava zbog teskih misli o tome kako stati u kraj svemocnom i vaskolikom pravosalvlju, najvecoj pretnji zapadnoj civilizaciji od kako je meteor pobio dinosauruse.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па, на пример, зашто Билт није поменуо Саудијску Арабију и њен екстремизам (а узми у обзир и чињеницу да Саудијска Арабија финансијски и на сваки други начин помаже исламске терористе по свету) него само помиње Путинов ,,православни фундаментализам", који је наводно ,,опаснији" од исламског? Дакле, на то ми ниси одговорио.

 

Друго, мислим да ти не пролази прича како Билт није мислио на Православље, већ на нешто друго. Билт је био врло јасан и прецизан.

 

А што се тиче Ватикана: па све то што си поменуо руши одлука Ватикана да канонизују Степинца, човека који је благосиљао усташку власт која је убијала Србе само зато што су Православни и што су Срби. И ја не говорим о обичним људима на западу, ја говорим о врло важним људима на западу који су креатори западне политике и који својим делима манифестују своје отворено непријатељство према Православљу. 

 

Već sam vam rekao i napisao, sviđa vam se da mislite kako je cijeli svijet protiv pravoslavlja pa si onda to tako samo dalje i mislite, ništa protiv tomu, svako ima pravo da misli šta hoće. Na sreću ste vi takvi koji si to tako mislite u manjini jer većina zna da to nije stina. Večina ih je na tom zapadu bila godinama i po cijeli život, bili su na zapadu, radil na zapadu i niko ne može reći da ih je neko smatrao tamo neprijateljima zato što su pravoslavci. Ko bi im bio toliko lud dati ikakvog posla tamo i pustit ih da tamo žiive u s cijelim porodicama, školuju se, stanuju, rade i zarađuju kad bi Njemci, Austrijanci, Italijani i ne znam ko sve dalje mislili da su pravoslavci i pravoslavlje najvećom opasnosti po zapad. Sama ta cifra, broj Srba koji rade na zapadu vas odmah iz starta demantuje i diskvalifikuje tako da zaista vi Grci i Srbi o nekakvom neprijateljstvu zapada prema pravoslavlju i pravoslavcima nemate šta reći, možete o tom samo fabulovat i izmišljat, Vi kojih je najviše tamo od pravoslavnih naroda i koji sve što imate ono što nikad u Srbiji a ni u Grčkoj ne bi stigli ostvarit i zaradit ste to zaradili u prema pravioslavlju "neprijateljskim" zemljama, jel tako?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Милошевић

 

e malo morgen... Чуј СМ и православни фундаментализам...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ок, али у овом случају Билт очигледно користи тај термин да би означио Православне Хришћане.

 

Можда користи као начин да идентификује одређену групу држава/народа, а да не мора да их набраја појединачно.

 

Нема шансе да тај термин користи у смислу некаквог "верског сукоба" како би аутори чланка желели да прикажу.

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Već sam vam rekao i napisao, sviđa vam se da mislite kako je cijeli svijet protiv pravoslavlja pa si onda to tako samo dalje i mislite, ništa protiv tomu, svako ima pravo da misli šta hoće. Na sreću ste vi takvi koji si to tako mislite u manjini jer većina zna da to nije stina. Večina ih je na tom zapadu bila godinama i po cijeli život, bili su na zapadu, radil na zapadu i niko ne može reći da ih je neko smatrao tamo neprijateljima zato što su pravoslavci. Ko bi im bio toliko lud dati ikakvog posla tamo i pustit ih da tamo žiive u s cijelim porodicama, školuju se, stanuju, rade i zarađuju kad bi Njemci, Austrijanci, Italijani i ne znam ko sve dalje mislili da su pravoslavci i pravoslavlje najvećom opasnosti po zapad. Sama ta cifra, broj Srba koji rade na zapadu vas odmah iz starta demantuje i dijskvalifikuje tako da zaista vi Grci i Srbi o nekakvom neprijateljstvu zapada prema pravoslavlju i pravoslavcimna nemate šta reći, možete o tom samo fabulovat i izmišljat, Vi kojih je najviše tamo od pravoslavnih naroda i koji sve što imate ono što nikad u Srbiji a ni u Grčkoj ne bi stigli ostvarit i zaradit ste to zaradili u prema pravioslavlju "neprijateljskim" zemljama, jel tako?

Дакле, ниси одговорио на моје питање. Ма ја ти наводим чињенице, а ти ми пребацујеш неке ствари...

 

То што неки Срби раде у западним земљама (велики број Срба ради у Русији, па шта са тим) не мења чињеницу да је запад тј. они који га воде непријатељски настројен према Православним народима и државама. Да није тако, зар би подржавали муслиманске екстемисте током 90-тих у Босни против Православних Срба или зар би подржавали украјинске неонацисте у Русији?

 

Или ти мислиш да оно што говори Бжежински нема никакву тежину на западу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како се одвија гео-политичка ситуација у целом свету, оваква унија није немогућа... :good2:

 

fotografija-dana-pravoslavni-790x642.jpg

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде Зајроне, пишеш инфинитиве без и а зна се где говоре инфинитиве без и.... Нисам православни фунаменталиста нити националиста али не фолирај се

Koja ste vi smeska :-D

Iskreno, dovoljno sam dugo na forumu da cak i ja znam da to sto vi ovde na ovoj temi pricate nema ikakve veze za pravoslavljem

Ja sam ovdo uglavnom ocenjen kao crkvo mrzitelj ili bogoborac i, iako preterani, ti epiteti su manje- vise zasluzeni.

Medjutim.

Vi ljudi koji pisete ovakve stvari PRVI cinite stetu pravoslavlju, i to nepopravljivu. Ja vam se kao ateista "bogoborac" zahvaljujem na tome ali mi je mnogo zao ljudi, pravoslavaca koji bi "singlehanded" mogli pravoslavlje da iznesu na velicanstven pijedestal ljubavi i razumevanja ali ne mogu jer ih takvi kao vi uporno vuku za nogavice i vracaju u blato a da toga nisu ni sami svesni.

Mene boli uvo, sutra ce mnogi reci da je pravoslavlje retrogradna religija koja unazadjuje i protivna je i razumu i napretku i niko od vas nece moci da se sukobi tom misljenju jer ce vasa pojedinacna misljenja tako ilustrativno da podrze te teze.

Grehota sto pravoslavci toliko nemaju pojma o tome sta imaju da ce mirne duse to isto da uniste do neprepoznatljivost...

Kao sto rekoh, radite kako ocete, mene boli uvo... Ali je velika grehota, iako ste za sve sami krivi.

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koja ste vi smeska :-D

Iskreno, dovoljno sam dugo na forumu da cak i ja znam da to sto vi ovde na ovoj temi pricate nema ikakve veze za pravoslavljem

Ja sam ovdo uglavnom ocenjen kao crkvo mrzitelj ili bogoborac i, iako preterani, ti epiteti su manje- vise zasluzeni.

Medjutim.

Vi ljudi koji pisete ovakve stvari PRVI cinite stetu pravoslavlju, i to nepopravljivu. Ja vam se kao ateista "bogoborac" zahvaljujem na tome ali mi je mnogo zao ljudi, pravoslavaca koji bi "singlehanded" mogli pravoslavlje da iznesu na velicanstven pijedestal ljubavi i razumevanja ali ne mogu jer ih takvi kao vi uporno vuku za nogavice i vracaju u blato a da toga nisu ni sami svesni.

Mene boli uvo, sutra ce mnogi reci da je pravoslavlje retrogradna religija koja unazadjuje i protivna je i razumu i napretku i niko od vas nece moci da se sukobi tom misljenju jer ce vasa pojedinacna misljenja tako ilustrativno da podrze te teze.

Grehota sto pravoslavci toliko nemaju pojma o tome sta imaju da ce mirne duse to isto da uniste do neprepoznatljivost...

Kao sto rekoh, radite kako ocete, mene boli uvo... Ali je velika grehota, iako ste za sve sami krivi.

 

Краљу облака, шта има лоше у томе што испитујем духове ? Ево позивам вас све католике на јединство али у истини...и на дијалог али дијалог у истини. Ви већ нисте у истини ако се лажно представљате ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што си нервозан ?

 

Nisi od jučer tek na forumu, znaš dobro da se lična pitanja ne postavljaju a niko nije dužan na njih da ti odgovori. A ja sam već ne znam koliko puta napisao sve o sebi, ko sam, šta sam, odakle sam itd. Stari članovi sve to već znaju. Na kraju krajeva kakve veze to ima s temom, tema nisu lične generalije već odnos zapada prema pravoslavlju. I sad još kakve bi razlike onda bilo kad bih ja bio mirjan ili sveštenik ili kateheta ili redovnik, monah. a ti isto tako, drugačije bi o svemu tome misliio kad bi bio pravoslavni mirjan a sasvim drugačije kao pravoslavni sveštenik ili monah, jeromonah ili kateheta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...