Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Теме спојене. Мислим да заиста није тешко, пре отварања теме, размислити и проверити да ли се о истој већ говорило на нашем Форуму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

http://www.oxforddictionaries.com/definition/english/orthodox?q=orthodox

 

Kao sto se moze vidjeti iz oksfordskog rijecnika, na prvom mjestu "orthodox" znaci tradicionalno (nepromjenjivo) i generalno prihvaceno pravilo ili vjerovanje koje se moze pripisati religiji, filozofiji ili praksi. 

 

Tek na cetvrtom mjestu, "orthodox" moze da znaci i "pravoslavan" ali samo ako se upotrebi uz imenicu "Church". Jer ortodoksni mogu biti i jevreji, i muslimani i hindusi i budisti i bilo koji drugi. 

 

 

Pa sta mislis kada prica o rusima i pominje ortodox na sta misli? Na ortodoksne jevreje?

 

Mozete vi sada to da rzavodnjavate koliko hiocete ali imate fakat da jedan od evropskih politicara, na vrlo visokom pozaju, izrazava javno svoj verski fundamentalizam usmeren protiv pravoslavlja sto smrdi na srednji vek ... a sve to u sekularnoj evropi ...21. veka ... Prst na celo jarani  ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cudno je to poredjenje "zatucanosti" (orhodox) i islamskog fundamentalizma, pa kaze da je jos i opasnije...

 

Svejedno, ti briselski cinovnici ne zasluzuju da se o njima napise jedan post, a ne 20 strana.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cudno je to poredjenje "zatucanosti" (orhodox) i islamskog fundamentalizma, pa kaze da je jos i opasnije...

 

 

da, da ne zna Bilt kada pomine "ortodox" i Ruse na sta  misli ...Trebaju pojedinci sa foruma da mu razjasne ..

 

:))  :))  :))  :))  :))

 

kao, nije on mislio na pravoslavlje ....nego na sta? 

 

To sam vec pomenuo na nekoj od tema, pre ovog izleta Bilta ..

 

Svesno i namerno se siri neistina o nekakvom istocnom despotizmu i nedemokratskom mentalitetu Rusa i uopste pravoslavnih te u tom kontekstu se pise i o Putinu danas .. Bilt se samo uklapa u milje ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa i u srpskom jeziku postoji pežorativan izraz "ortodoksna budala", ali ta psovka nema nikakve veze sa pravoslavljem niti sa bilo cim religioznim...

Rec "ortodoksno" i u srpskom jeziku znaci prvobitno, konzervativno, nepromenljivo (i sve drugo sto je justa vec napisao za engleski jezik)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa sta mislis kada prica o rusima i pominje ortodox na sta misli? Na ortodoksne jevreje?

 

Mozete vi sada to da rzavodnjavate koliko hiocete ali imate fakat da jedan od evropskih politicara, na vrlo visokom pozaju, izrazava javno svoj verski fundamentalizam usmeren protiv pravoslavlja sto smrdi na srednji vek ... a sve to u sekularnoj evropi ...21. veka ... Prst na celo jarani  ..

 

Ne razvodnjava niko nista, vec vi izrazavate svoje fantazije i neznanje. Evo ovako on izrazava svoj "fundamentalizam":

 

https://twitter.com/carlbildt/statuses/288197356783038464

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razvodnjava niko nista, vec vi izrazavate svoje fantazije i neznanje. Evo ovako on izrazava svoj "fundamentalizam":

 

https://twitter.com/carlbildt/statuses/288197356783038464

 

 

Ma sta kazes? A mi smo ovcice .... pa evo i Putin je cestitao Ukrajincima pobedu nad fasizmom ... Vidis kako je fin ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево ти јасно где Билд осуђује Русију за Православни бастион са ВЕЛИКОМ О     


 


http://www.sandiego6.com/news/national-news/254039821.html?m=y&smobile=y


 


They are intending to build up... an Orthodox bastion against the West."


 


Вест је из Сан Дијега, америчка

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ево ти јасно где Билд осуђује Русију за Православни бастион са ВЕЛИКОМ О     

 

http://www.sandiego6.com/news/national-news/254039821.html?m=y&smobile=y

 

They are intending to build up... an Orthodox bastion against the West."

 

Вест је из Сан Дијега, америчка

 

 

 

Ma jok bre, on je mislio da ce da naprave neki jevrejski ortodoxni bastion ... kao zivi zid u fudbalu ..A mozda je i mislio na reprezentaciju u fudbalu a ne na pravoslavlje ...nego mi, Srbi, vazda vidimo i ono sto ne postoji ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јер Православље каже ,,не убиј", и ,,не кради".

 

Порез је у неку руку крађа, тако да православци треба да буду против, зар не?  :)

 

(пошто је нужно зло, онда бар да буде што мањи)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Порез је у неку руку крађа, тако да православци треба да буду против, зар не?   :)

 

(пошто је нужно зло, онда бар да буде што мањи)

 

 

 

Super, onda pohapsi sve po planeti ...posto se porez placa svuda a narocito medju katolickim drzavama, protestantskim itd ...i pazi kada se kod njih u kradju racuna neplacanje poreza sto i jeste, najobicnija kradja.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cudno je to poredjenje "zatucanosti" (orhodox) i islamskog fundamentalizma, pa kaze da je jos i opasnije...

 

Svejedno, ti briselski cinovnici ne zasluzuju da se o njima napise jedan post, a ne 20 strana.

Nije to toliko ni cudno, s obzirom samo dve grupe ljudi na ovoj planeti izjavljuju kako jedna drzava, savez ili blok ratuje protiv njihove religije. A te dve grupe su upravo islamski fundamentalisti i ekstremisti iz redova Pravoslavne Crkve.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije to toliko ni cudno, s obzirom samo dve grupe ljudi na ovoj planeti izjavljuju kako jedna drzava, savez ili blok ratuje protiv njihove religije. A te dve grupe su upravo islamski fundamentalisti i ekstremisti iz redova Pravoslavne Crkve.

 

А иначе ратови бесне по католичким и протестантским земљама...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Порез је у неку руку крађа, тако да православци треба да буду против, зар не?  

 У праву си . Само то кажи онима који су на власти . Они греше . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...