Jump to content

Полемика епископа Атанасија Јевтића и др Зорана Ђуровића

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 356
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Nisam tebi ovo napisao. To je kao anegdota.

 

uh uplaših se. Prestravljen sam ovim cipiripijima koji upadaju.

 

Inače mislio sam na to da su vladike "ista škola" i da je vladika Atanasije sigurno pročitao prepisku izmedju oca Zorana i vladike Anfilohija.

Pa sam oca pitao da nema ovde nekih dubljih teoloških neslaganja a da nisu baš jasni u prepisci.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислио сам да се труди и запиње, не и да је добро по себи.

 

Мислим да Те разумем. У том смислу се слажем.

А да лоше трчи... човек све зна, човек не ферма.... поштовање за смелост у ставовима али црквеност је упитна. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

уз сво поштовање према оцу Зорану али мени никад у животу не би пало на памет да се тако обраћам једном Епископу, ни у приватном писму а камоли јавно. Боље би било да размисли о свему што му је владика написао. Поканија отверзи нам двери.......

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pojedinim episkopima možeš još samo preko pisma da se obratiš - i to javnog

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

pojedinim episkopima možeš još samo preko pisma da se obratiš - i to javnog

 

То знаш из искуства? Писао си Деди Иринеју или сада Џону?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

уз сво поштовање према оцу Зорану али мени никад у животу не би пало на памет да се тако обраћам једном Епископу, ни у приватном писму а камоли јавно. Боље би било да размисли о свему што му је владика написао. Поканија отверзи нам двери.......

 

Уз сво дужно поштовање према личности мог професора и владике Атанасија, као и према твојој, брате у Христу, али пристојно обраћање, које би требало бити не фасада већ чин живе љубави и осећаја истинске очинске одговорности и бриге у првом реду наших епископа, мора бити двосмерно и не сме зависити од положаја и статуса, или падамо у најгору врсту клерикалне деспотије у којој пристојност постаје прерогатив чина, очинска брига епископа бива претворена у најгори патернализам, а хришћанска љубав реликт далеке прошлости.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То знаш из искуства? Писао си Деди Иринеју или сада Џону?

 

nisam jer je konačan ishod isti kao i kad im ne pišeš...  do deda Irineja si i mogo da stigneš dok je bio vladika i da fino s njim popričaš dok god ne pominješ pare, ovo  iz iskustva, a Džonu nisam uspeo da pridjem (osim u hramu na nekoliko metara) doduše, njemu ni u teologiji ne može da se pridje a da ne govorimo o praksi : )

 

da, znam - upravo sam razdvojio teologiju od prakse

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахаха... 100% тачно!  :aplauz:

 

Сви ми волимо и поштујемо Тасу, али мора мало...

 

u stvari ovo se odnosi na patrijarha, ex-vladiku niškog : )

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...