Jump to content

Полемика епископа Атанасија Јевтића и др Зорана Ђуровића

Оцени ову тему


Препоручена порука

Митрополит Зизијулас у поменутој студији између осталог каже:

 

"Неким читаоцима се може учинити да сам се у овом раду померио у односу на своје претходно становиште. Ја бих био у потпуности спреман да то признам под условом да се направе одређена појашњења."

 

:)  :bendoff:

 

На многаја љета Ваше Високопреосвештенство.

 

Baš me zanima o čemu se radi.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 356
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо они који су наше уважене и познате владике ономад идолопоклонички ковали у звезде и сматрали их за некакву нову надау православља,

 

сада баш те владике сматрају за кочничаре некаквих реформи и нових струја унутар православља, вероватно ће и владика Иринеј Б.

 

временом постати препрека као конзервативац и клерикалац, ако већ и није.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je logično svakom ko zdravo razmišlja jer svako ima i dobre i loše strane - loše je kad neko sebi gradi idole od vladika. Svakako da svaki episkop ima I MANE...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inače ja sam razumeo, da je to nekakva prepiska koja ima dublje teološke korene, pa je i u tom pravcu išlo moje pitanje.

 

Kako god niko nije izgubljen niti će iko ikada, pustiti niz vodu drugog ako ima i neslaganja,to se rešava.

 

Nisam teolog ali mi se nekako čini da je teologija ključ ovakve cirkularne prepiske.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Neka brat lupeta, bitno je da se ne razdvajamo'' - reče jednom Aleksandar Đakovac. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Već nekoliko puta nailazim na ovo Tasa vs Lubardić, o čemu se tu tačno radi, ako neko može da mi objasni? 

 

Ради се да је Таса изрешетао Лубардића, али онако ниско, ад хоминем, како он само уме. А све је у вези са оном Лубардићевом књигом о Ави Јустину и руској философији. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ради се да је Таса изрешетао Лубардића, али онако ниско, ад хоминем, како он само уме. А све је у вези са оном Лубардићевом књигом о Ави Јустину и руској философији. 

 

Aha, a da li je bilo nekog "paklenog" odgovora  prof. Lubardića za koji sam ja čuo, i ako jeste, da li je bilo usmeno ili u pisanoj formi?

Без изворне очигледности Ничег нема самобитности ни слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не слажем се да добро трчи.

 

Мислио сам да се труди и запиње, не и да је добро по себи.

  • Волим 1

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aha, a da li je bilo nekog "paklenog" odgovora  prof. Lubardića za koji sam ja čuo, i ako jeste, da li je bilo usmeno ili u pisanoj formi?

 

Био је одговор у писаној форми (мислим у "Православљу"). По мом мишљењу, Лубардић је прилично културно одговорио с обзиром на веома низак и понижавајући приступ владике Атанасија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...