Jump to content

Предавања епископа Атанасија Јевтића

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

  • Одговори 2.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

zvornikdanas-episkop-atanasije.jpg

 

 

Предавање је одржано 09.11.1987. године у Београду. Владика Атанасије се директно бави питањима својине и богатства из перспективе православног хришћанства. Послушајте

 

 

http://eparhijakrusevacka.com/wp-content/uploads/2013/06/10-3_o_atanasije_jevtic_-_crkva_i_svojina_09111986.mp3

 

 

 

Извор: Епархија крушевачка



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свака му част. Лепо је објаснио шта се дешава у цркви.

Јер лично познајем људе који одлазе код оца Николаја и поменутог владике и који се свим снагама труде да ми објасне како требам да бежим у пећину јер стижу последња времена.

Оно што ја примећујем је да неки људи више говоре о доласку антихриста и бежању у планине, него о другом Христовом доласку.

При чему и они и њихови потомци завршавају високе школе. Није ми јасно шта ће им кад ћемо сви морати у планине. Вероватно због тога што нико није обавештен кад ће то тачно бити :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свака му част. Лепо је објаснио шта се дешава у цркви.

Јер лично познајем људе који одлазе код оца Николаја и поменутог владике и који се свим снагама труде да ми објасне како требам да бежим у пећину јер стижу последња времена.

Оно што ја примећујем је да неки људи више говоре о доласку антихриста и бежању у планине, него о другом Христовом доласку.

При чему и они и њихови потомци завршавају високе школе. Није ми јасно шта ће им кад ћемо сви морати у планине. Вероватно због тога што нико није обавештен кад ће то тачно бити :)

 

 

Е баш тако али и не само то.

Значи ликови који смарају са тим катакомбама и апокалипсом ће бити најзаслужнији када дође апокалипса што народ није био припремљен. Јер после толико њиховог смарања сви ће дићи руке од те приче.

 

А што се тиче њихових заиста правих намера то стварно не знам али да су конфузни и лажљиви то је више него очигледно. С једне стране проповедају апокалипсу и антихриста а с друге стране скупљају ко хрчак ризнице и купују викендице по забаченим местима.

Мени замерају што говорим против тога и називају ме издајником, екуменистом и језуитом.

 

И сад једном од њих ја кажем па добро шта сад ја да радим, ја не радим у државној фирми као ти, немам пара колико имаш ти, немам могућности да купим викендицу на планини Ртањ или на Фрушкој Гори, немам могућности да набавим залихе хране за три године, имам трошну кућу, малу плату и веру у Бога да ли ћу се ја дакле спасити?

 

Ако спасење зависи од државног посла , плате, и места боравка о каквој онда ми вери уопште причамо.

 

Мој деда је био у немачком конц. логору па је преживео и живео до краја свог живота, а његова рођена сестра је остала у Југославији, скривала се од тадашњих антихриста по шумама и горама и на крају пред крај рата је упуцају.

Која дакле вајда отијех шуметина, зар су оне једино спасавајуће?

Или зар сателитима није могуће и у тим шуметинама наћи те викендице и те апокалиптичаре?

 

Мислим које је то лудило.

 

А тачно је неки од њих су високо образовани, али и поред тога су религијски инфантилни.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

atanasije1.jpg

 

 

Предавање Његовог Преосвештенства умировљеног Епископа Захумско-херцеговачког Г. Атанасија (Јевтића) на тему "Христос - Земља живих" које је одржао у недјељу 25. августа у манастиру Подмаине у Будви.

 

Предавању је присуствовао Његово Високопреосвештенство Архиепископ Цетињски Митрополит Црногорско - приморски Г. Амфилохије.

 

Предавање Његовог Преосвештенства умировљеног Епископа Г. Атанасија (Јевтића) - "Христос - Земља живих"

 

 

Светигора

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Други ватикански концил је био Осми васељенски сабор, јер су православни на њему имали своје посматраче (свети Тадеј Витовнички).

 

h5dj.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

atanasije1.jpg
Предавање Његовог Преосвештенства умировљеног Епископа Захумско-херцеговачког Г. Атанасија (Јевтића) на тему Христос - Земља живих које је одржао у недјељу 25. августа у манастиру Подмаине у Будви.
Предавању је присуствовао Његово Високопреосвештенство Архиепископ Цетињски Митрополит Црногорско - приморски Г. Амфилохије.

Предавање Његовог Преосвештенства умировљеног Епископа Г. Атанасија (Јевтића) - Христос - Земља живих

Link to comment
Подели на овим сајтовима

atanasije-jevtic.jpg

 

Предавање Његовог Преосвештенства умировљеног Епископа Захумско - херцеговачког Г. Атанасија (Јевтића) "О Светом цару Константину и Миланском едикту" поводом  1700. година од његовог доношења, које је одржао у недјељу 25. августа у манастиру Подмаине у Будви

Са благословом  Његовог Високопреосвештенства Архиепископа Цетињског Митрополита Црногорско-приморског Г. Амфилохија, који је присуствовао предавању, Преосвећени Владика Атанасије позвао је вјерни народ да, у што већем броју, дође на освећење храма Христовог Васкрсења у Подгорици

Умировљени Епископ Г. Атанасије (Јевтић): "О Светом цару Константину и Миланском едикту"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Када те Дух Свети надахне онда можеш и да пророкујеш. Погледајте, емисија из 1992. године:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predobar intervju...

 

Ne bih ga nazvao prorockim (doduse to je razlika misljenja) ali svakako analiticki i odlican.

 

Ubo je komuniste, ubo je manipulaciju naroda, ubo je to da Milosevic nije nudio resenja, o mladima na frontu...o tome sta su milosevic i seselj i ekipa sta su mislili kada su zapocinjali glupi rat...

 

Da sam slushao vladike ranije, ranije bih pravoslavac u pravom smislu postao.  

 

Odlichno opisuje kako su ljudi medjusobno pravili gluposti... 

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ubo je komuniste, ubo je manipulaciju naroda, ubo je to da Milosevic nije nudio resenja, o mladima na frontu...o tome sta su milosevic i seselj i ekipa sta su mislili kada su zapocinjali glupi rat...

 

"Убо" је све оно што је Милошевић заиста урадио (након тога) и све оне последице које смо због тога као народ претрпели. Зато је је говор "пророчки". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када те Дух Свети надахне онда можеш и да пророкујеш. Погледајте, емисија из 1992. године:

 

 

Исти Дух Свети је надахнуо истог тог пророк Атанасија, кад је оно недавно пророковао у Београду са бине... о Косову...

 

 

Само што су се, на нашу велику нажалост, и наш добри патријарх и наш добри теолог Александар намах оградили од тог пророштва...

 

Но живи били па видели, за једно десетак година пуштаће се и тај снимак Тасиног говора, али ће већ тада бити касно...

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...