Jump to content

Предавања епископа Атанасија Јевтића

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

  • Одговори 2.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Zvonko.. brate mili ... zaista si prevazi$o sebe .. mislim ... brate ... nemam $ta da kazem .. ako ti ne vidi$ sam $ta pi$e$ ..i stvarno misli$ da si u pravu ...

 

.. kraj ..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па то раде Срби са Космета, ненасилно и мирно, за које ти тврдиш да је боље за њих да прихвате ропство да не би били протерани (аргумент силе).

 

Ајде још једном - Срби на Косову су у суштини "побуњеници" који желе да одцепе део територије једне државе, ма каква она била и ма колико се нама не свиђала. Оно што ја кажем је да они ту немају никакве шансе, јер их нико жив на свету не подржава, мало их је, слаби су итд. Једино како то може да се заврши је, не дај Боже, масовним протеривањем како смо то већ имали у прошлости у сличним ситуацијама.

 

Значи, лекција број један за патријоте - када хоћеш да тако нешто постигнеш мораш да имаш подршку. Ако немаш, онда само себи штетиш. Мораш да пронађеш неки други начин да решиш проблем.

 

Ето, то је то. Вероватно је вама несхватљиво јер сте заслепљени глупавим фантазијама које нам се већ деценијама сервирају, али шта да се ради... Понављаћемо док и лоши ђаци не укапирају.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде још једном - Срби на Косову су у суштини "побуњеници" који желе да одцепе део територије једне државе, ма каква она била и ма колико се нама не свиђала.

 

Албанци су побуњеници који хоће да одцепе део једне државе, а не Срби, који потпуно мирно пружају пасиван отпор тим побуњеницима. Косово није држава, као што ни Манџукуо није била држава:

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Manchukuo

 

 

Једино како то може да се заврши је, не дај Боже, масовним протеривањем како смо то већ имали у прошлости у сличним ситуацијама.

 

Уколико би их неко протерао, због ненасилног отпора, тај би био геноцидни злочинац. По теби боље да сами пристану добровољно на силовање, уместо да га одбију. А ко ће да протера Србе, кад на северу нема Албанаца?

 

 

Значи, лекција број један за патријоте - када хоћеш да тако нешто постигнеш мораш да имаш подршку. Ако немаш, онда само себи штетиш. Мораш да пронађеш неки други начин да решиш проблем.

Делиш лекције, а немаш појма о чињеницама.

 

Па Албанци нису имали никакву подршку пре Косовског конфликта 90-их.

Уосталом, Срби са Космета нису патриЈоте, веч људи који се биоре за опстанак, за разлику од комформиста који просипају лажи и који би их шутнули дамо да се "не таласа".

 

 

Аха, баш то следи... :)

 

Боље ћути, немој да отклањаш сумњу.

Ок, нема потребе да се прегањамо унедоглед. Ионако ниси пружио ниједан смислен аргумент, осим својих противречних емотивних ставова, који немају везе ни са чињеницама, ни са здравим разумом.

 

Мислим да би првенствено требало да се договориш сам са собом, не са мном или другима који се не слажу са тобом.

 

 

 

:nene:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Они су радили на фин начин. Преко дана доведу новинаре да сниме бајке о суживоту, а ноћу дођу и покупе Србе које тек сад налазе по сметлиштима.

Што би рекао Неле док га једну ноћ није одвело.

Аурор правиш ли разлику између СКЈ и КПЈ и зашто вређаш нашу Академију наука ?

Ми твоје нисмо вређали.

 

Словенци и Хрвати су се цималчи око Свете Гере и парчета мора, а од нас се тражи да се одрекнемо пола Србије.

И то са осмехом.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Па прихватили су тај план, само Хрвати нису.

 

 

 

За тај план био је једино Јова Рашковић,једина  светла тачка у РСК,али никога није разумео или боље речено није ни хтео разумети...

Врло добро се сећам сцене где Мартић и екипа цртају колико јадранске обале треба припасти Рск-у...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није ни тачно да су прихватили, план З-4 је одбила власт РСК. Бабић је "прихватио" план тек кад је видео хрватске тенкове који су кренули прека Крајини...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За тај план био је једино Јова Рашковић,једина  светла тачка у РСК,али никога није разумео или боље речено није ни хтео разумети...

Врло добро се сећам сцене где Мартић и екипа цртају колико јадранске обале треба припасти Рск-у...

 

Реч је о плану Z-4, који је прихватило руководство Крајине. То је било после смрти Рашковића.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Z-4_plan

 

 

On August 2, negotiations took place in Geneva for Krajina to enter a political settlement with Zagreb. The basis for negotiations in Geneva was a modified version of the Z-4 Plan which would treat the eastern and western part of Krajina equally. On August 2, Krajina Prime Minister Milan Babic publicly declared his acceptance the Z-4 Plan through negotiations with U.S. Ambassador to Croatia Peter Galbraith. Croatia refused to acknowledge the plan's acceptance by Krajina authorities, since Krajina president Mile Martić refused even to receive plan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него питање, када се већ прозивају Срби што нису прихватили планове у случају Крајине, шта је са Изетбеговићевим одбијањем Лисабонског споразума, који је започео рат у Босни?:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Lisbon_Agreement

 

 

On 18 March 1992, all three sides signed the agreement; Alija Izetbegović for the Bosniaks, Radovan Karadžić for the Serbs and Mate Boban for the Croats.

On 28 March 1992, however, Izetbegović withdrew his signature and declared his opposition to any type of division of Bosnia, after meeting with then US ambassador to Yugoslavia, Warren Zimmermann, in Sarajevo.

What was said and by whom remains unclear. Zimmerman denies that he told Izetbegovic that if he withdrew his signature, the United States would grant recognition to Bosnia as an independent state. What is indisputable is that Izetbegovic, that same day, withdrew his signature and renounced the agreement..[2]

Тако да су Американци директно одговорни за рат, а овде се оптужују патриЈоте, што нису биле за мирне споразуме.

 

Ево један пример из предратне Босне, обратити пажњу на датум (пре рата):

 

001.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I srpska istorija ne počinje 1945 ili 1991, so what.. Jadna Srbija sa vama. Kada je moj pradeda navodno! (ovako neki moji vole da se hvale a verovatno beše samo kulak ako i to uopšte) bio baron i imao četiti sela negde kod Velike Plane i to je bilo pre 1945 i 1991. A tamo neki čukundeda i šta znam Vićentije iz crnogorskih Bjelopavlića, tako vele, se u doba Osmanlija doselio iz Crne Gore (gde je pobio osamdeset Turaka, zna se, pa je morao u bekstvo, svi mi imamo predaka Crnogorca koji je pobio osamdeset Turaka) u Šumadiju.. Nemate li vi svoju istoriju pa sve vam se vrti samo oko Broza i Miloševića? Nikogojići Gedžovani?

 

 

Moj pradeda je "izbacio iz igre" 3 Tigra (Panzer IV).

 

 

Bundesarchiv_Bild_101I-299-1805-16%2C_No

 

 

Тако да су Американци директно одговорни за рат

 

 

Jesi li razmišljao da se baviš stand-up komedijom?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

план З-4

Илити, како су га неки "читали"-План "три-четири"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аурор правиш ли разлику између СКЈ и КПЈ и зашто вређаш нашу Академију наука ?

 

 

Izvini, nisam ekspert za ta komunistička "tela", možda neki ovde jesu.

 

 

Zašto vređam ANUS i ANUSovce?

Zato što su skupina devedesetogodišnjih nacionalističkih gangstera (čast retkim izuzecima koji vrede i koji nisu postavljeni po političkim i ideološkim linijama) koji nisu dali ništa sem zla (prvo zlo komunizma pa onda zlo nacionalizma), i koji su "intelektualni" šefovi i ideološki nosioci svog ovog ludila koje traje i ne prestaje.

 

 

Oni dođu kao "prvi među ludima", umesto da budu prosvetljeni i pametni.

Ali ruku na srce, ni hrvatski akademici npr. nisu ništa bolji, slušao sam jednog njihovog patriJotu u nekoj emisiji, isti su to fašizam i idiotizam, koliko god se motali u tobož "intelektualne" i "istorijski precizne" folije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ти неки су сада председници републике...

ПреЦедници молим!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...