Jump to content

Предавања епископа Атанасија Јевтића

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

  • Одговори 2.4k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

И шта занчи ова породична фотка? Јаооооо породичан човек, душа од човека, садио је црвене каранфиле, како је могао само да га убије?! Море, лицимури једни...

 

Па ако може да се стави слика убице, ваљда је ред да ставимо и слику жртава.

 

Хришћани смо... Ваљда.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Познавао сам га, био је љубезан... :Д

 

Ma da, ne znam šta nam je, bio je prestolonaslednik zapadne sile, dakle obična divlja zver.

Još je od tradicionalnih neprijatelja...

Čovek je pola dana silovao srpske devojke, pola dana pio krv beba sigurno :)

 

 

 

Eeeee moji vi...   :(

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma da, ne znam šta nam je, bio je prestolonaslednik zapadne sile, dakle obična divlja zver.

Još je od tradicionalnih neprijatelja...

Čovek je pola dana silovao srpske devojke, pola dana pio krv beba sigurno :)

 

 

 

Eeeee moji vi...   :(

 

 

Е мој ти, пишеш а немаш појма о чему, важно да је супротно од истине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ако може да се стави слика убице, ваљда је ред да ставимо и слику жртава.

 

Хришћани смо... Ваљда.

 

 

Поштеди нас. Знамо на шта циљаш, нисмо деца.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро људи... Зар и ова пригода мора да се извитопери? Свак` има своје погледе на свет... Про ет контра престолонаследника једене стране империје и исто тако, про ет контра, једног мученика, који је пострадао за неку идеју... Ако можемо, предлажем, да зарад даље дискусије, "усвојимо" најмањи заједнички садржалац ове приче, а то је, у најмању руку, да су то била друга времена и да се слобода ценила другојачије но данас...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е мој ти, пишеш а немаш појма о чему, важно да је супротно од истине.

 

 

Vi ste ljudi kao najobičnija deca, u tome je problem u diskursu sa nama izdajnicima i stranim plaćenicima. 

 

 

Dok god se budete tako ponašali, tako ćemo vas i tretirati...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поштеди нас. Знамо на шта циљаш, нисмо деца.

 

На шта циљам?

 

Само отворено кажем истину онако како јесте. Христос нас није учио да славимо убице и терористе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vi ste ljudi kao najobičnija deca, u tome je problem u diskursu sa nama izdajnicima i stranim plaćenicima.

 

Dok god se budete tako ponašali, tako ćemo vas i tretirati...

 

Дете, немој да пишеш бесмислице. Није лепо да истину обрћете. Док контрирате на другим темама ок, на овој то неће проћи. Срамота.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дете, немој да пишеш бесмислице. Није лепо да истину обрћете. Док контрирате на другим темама ок, на овој то неће проћи. Срамота.

 

 

Dobro, šta je ukazivalo na monstruoznu ili zlu prirodu nadvojvode Franca Ferdinanda?

Šta smo dobili njegovim ubistvom?

Zašto je to junački čin? Kako je to poboljšalo naše stanje?

 

 

Da ne treba da podržim po defaultu postupak, jer je Princip "naš", a ovaj "tradicionalni neprijatelj"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro, šta je ukazivalo na monstruoznu ili zlu prirodu nadvojvode Franca Ferdinanda?

 

Не не нећемо тако. Ка прво, како вас није срамота да Ф. Фердинанда проглашавате за мученика, србофила и слично? А? Кад је тако добар онда га предложите за канонизацију, па га ставите у свеце. То се учи у школи, на факултету, немам ја шта теби да се правдам али да пишеш напамет бесмислице и лажи, то је срамно! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро људи... Зар и ова пригода мора да се извитопери? Свак` има своје погледе на свет... Про ет контра престолонаследника једене стране империје и исто тако, про ет контра, једног мученика, који је пострадао за неку идеју... Ако можемо, предлажем, да зарад даље дискусије, "усвојимо" најмањи заједнички садржалац ове приче, а то је, у најмању руку, да су то била друга времена и да се слобода ценила другојачије но данас...

 

Ма могао сам и да одћутим ова тема би отишла у заборав непримећена... :) Али мислим да је добро за све нас да се мало преиспитамо и разбијемо ту наопаку митологију. Знам да ће ме неки извређати и већ су почели, али нема везе. Блажени јесте јегда поносјат вам итд.

 

Што се мене тиче, Принцип није никакав мученик нити борац за слободу него убица који је заслужио своју казну, а свом народу нанео огромну штету. Мада је он био само пион, зна се ко је стајао иза свега. Ја те њихове злочине не могу да спојим са хришћанством и Јеванђељем па све да дубим на глави...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vi ste ljudi kao najobičnija deca, u tome je problem u diskursu sa nama izdajnicima i stranim plaćenicima. 

 

 

Dok god se budete tako ponašali, tako ćemo vas i tretirati...  

Знао сам да си ванземаљац.

Где сте стационирани? Чиме нас то третирате? Колико вас је? Шта хоћете од нас? Јел долазите у миру?...

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не не нећемо тако. Ка прво, како вас није срамота да Ф. Фердинанда проглашавате за мученика, србофила и слично? А? Кад је тако добар онда га предложите за канонизацију, па га ставите у свеце. То се учи у школи, на факултету, немам ја шта теби да се правдам али да пишеш напамет бесмислице и лажи, то је срамно! 

 

Није он био "србофил" него се залагао за добре односе са Србијом јер није желео да се замера Русији.

 

У сваком случају нема никаквог оправдања за убиство, а камо ли да хришћани славе злочин и убицу...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...