Jump to content

Волите ли своје свекрве и таште....? :)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Што се тиче формирања и образовања личности, др. В. Јеротић каже да је то већ завршено. О животу, љубави и вери се више ништа речима не преноси, пример је (био и јесте) све и свја. О вредностима се може пренети понека порука ако сте им постали пример правих вредности.

Мислим да вам је понајјачи алат (који увек вреди) остала - молитва. Пуно је примера где је мајчина молитва (а не савет) била спас за децу. Ми врло мало знамо, а понајвише ништа не знамо са чим ће се све наша деца сусрести. Али зато све зна Он, и зато је мајчина молитва "закон".

Молите се за синове и снаје, и видећете чудо...

Праштајте на искрености, иако ме нико ништа није питао. И сам имам 2 сина и ћерку спремамо се та будуће улоге свекра и свекрве, али и таста и таште :)

 Ma hvala Janko, svaka pouka je dobro dosla:)

 

Problem je sto sam se ja sama kasno duhovno formirala:(

 

Pa im zvocam do izlaznih vrata, ako nista drugo, mozda ih gricne savest za ponesto :D

 

Molitva jedina ostaje , ali je najmocnija...kad deca odu (a bome i sada) molitvenik u shake i nadoknadjuj propusteno......

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poljski se tašta kaže baba przebyteczna - suvišna, prekobrojna baba.

 

Slika - članak, ženski internet časopis:

text gore - tamo piše u naslovu članka:

Imali ste negdje apetit ubit svoju svekrvu?

 

A dole - suviseća reklama:

 

Jedinstveni poklon, keramički nož, krasna bijela oštrica,

lagan, ne uništava vitamine. extremno oštar, Made in Japan

http://vignette1.wikia.nocookie.net/necyklopedia/images/0/0f/Svokra.JPG/revision/latest?cb=20080413080027&path-prefix=sk

 

:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 months later...

Zasada je ok, ali se bojim da će da će nervira kad dođe dete :0426_feel:.

 To mislim za sve članove familije, pogotovo njegove, a i moje da vala. Da će da mi se svi nakače, daju dobronamerne savete,  i da ću uzeti pušku i sve ih rasterati.

Nemoj ovo, nemoj ono, uradi ovako, uradi onako...užas!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve je super

divno

što mi raste nos ovoliko??

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A gde su svekri i tastovi? 

Volim svekrvu, sjajna je žena, ali je svekar baš 100% čovek po mojoj meri - s njim može ozbiljno da se popriča, ali i da se šali, popije pivo, posvađa oko politike... :D

Moj muž je po nekim stvarima više na mamu, a ja sam 2.0 verzija njegovog tate, tako da smo se svi našli, totalno sam se uklopila :) 

 

 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24/07/2013 at 16:38, Снежана рече

To su predrasude koje su izmislili metiljavi muškarci. Mene moja svekrva voli kao svoje dete .

12:smeha:

аааа свашта ли човек пише по овим форумима

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једном сам на послу била сведок изузетне љубави / ненамештене / свекрве према снаји.Ситуација у кратким цртама/њих троје дошли пословно по неке уговоре, двоје младих и свекрва / фина једна и отмена госпођа / њен однос, све време док су били у фирми код нас, у односу на снају био је  невероватно мајчински и диван.......до самог краја сам мислила да је она мајка, а ово двоје младих брат и сестра....тек на крају сам се уверила да је она  свекрва....а млади супружници....

И дан данас понекад их се увек радо сетим, некако су ми од мноштво  п.партнера и странки који су продефиловали кроз фирму и којих се ни не сетим, они остали посебно упечатљиви баш због тог односа свекрве према снаји, а и снаје према свекрви.   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Natasa. рече

Zasada je ok, ali se bojim da će da će nervira kad dođe dete

ma nece...kad dodje bebac bice samo bolje....a sto se tice saveta i mudrovanja, to resis diplomatski....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Драшко рече

što mi raste nos ovoliko??

dzabe ti raste...ja sam zivi svedok...:D

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Paradoksologija рече

 

A gde su svekri i tastovi? 

 

sama si dala odgovor na svoje pitanje...:)

 

2 hours ago, Paradoksologija рече

svekar baš 100% čovek po mojoj meri

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

17 minutes ago, JESSY рече

ma nece...kad dodje bebac bice samo bolje....a sto se tice saveta i mudrovanja, to resis diplomatski....

Je l ti ja delujem kao diplomata :smeh1:?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Natasa. рече

Je l ti ja delujem kao diplomata :smeh1:?

za sad ne, ali covek se menja...:)..nikad se ne zna...sve je moguce...

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sreca je lepa samo dok se ceka :)

Salu na stranu, ja mojoj svekrvi tj svekru nemam sta da zamerim niti bili sta slicno, viđamo se retko i sve je na svom mestu :D

To nije slucaj sa dragim mi i njegovom tastom, vala skoro ne videh da se neko toliko zblizi :D oni se cuju cesce nego ja i majka mi, dogovaraju, planiraju, ugađaju jedno drugom, skroz blesavo za mene :D

Ali mi je drago i uzivam kad ih diram da sam ja tu visak :D

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, JESSY рече

za sad ne, ali covek se menja...:)..nikad se ne zna...sve je moguce...

 

Sviđa mi se tvoj optimizam :).

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...