Jump to content

Православни пост – сврха, смисао, избор хране и разлози за придржавање правила поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

Интересује ме да ли се у току великог поста чита благовештански акатист код куће? (у храму се не чита)

Мислим да се не чита ни код куће...ал ајде,..нисам 100% сигурна.За  Псалме сигурно знам,не читају се (ни код куће)

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Molitva za Veliki post

 

Velikoposna molitva Svetog Jefrema Sirina :

 

 

“Господе и Владико живота мога. Дух лености, тугоморе, властољубља и празнословља не дај ми.

Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твојему.

Да Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата својега, јер си благословен у векове векова. Амин.”

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да се не чита ни код куће...ал ајде,..нисам 100% сигурна.За  Псалме сигурно знам,не читају се (ни код куће)

otkud to da se kod kuće i u Crkvi ne čitaju psalmi...Pa dobar deo velikoposnih bogosluženja zasniva se baš na psalmima?  :.mislise.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

otkud to da se kod kuće i u Crkvi ne čitaju psalmi...Pa dobar deo velikoposnih bogosluženja zasniva se baš na psalmima?  :.mislise.

 

И ја се питам исто :.mislise.

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интересује ме да ли се у току великог поста чита благовештански акатист код куће? (у храму се не чита)

 

Мислим да се не чита ни код куће...ал ајде,..нисам 100% сигурна.За  Псалме сигурно знам,не читају се (ни код куће)

winter :0222_shocked: :0222_shocked: :0222_shocked:confused17896634

otkud to da se kod kuće i u Crkvi ne čitaju psalmi...Pa dobar deo velikoposnih bogosluženja zasniva se baš na psalmima?  :.mislise.

 

Добро је да си реаговао на ову моју велику грешку.Извињавам се свима,..а како сам направила преклоп и  повезала нечитање Псалтира од Васкрса до Томине недеље са Драганиним питањем .....намам појма bangin :blush:

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovako: masline, šargarepa, rukola, kupus, sremuš, zelena salata, sok od paradajza (obožavam ga), džemove, sve vrste voća... :)

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kačamak, grašak, kukuruz, zelena salata, kupus, krompir,  azuki pasulj, sočivo, šargarepa, bela rukola, proso, ovas, ječam, banane, narandze, jabuke, pekmez, đuveč, kelj obareni, supu od povrća, one male kupuščiće, integralni pirinač, španać. Suve šljive. Brusnice. Integralno testo.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U bre al' si izgladnela :D.

мораш да пробаш, сад стално једем ту салату (нема везе са глађу).

Имам и следећу варијанту - слатку: семенке сунцокрета (пресне), млевени рогач, млевени лан и исецкана поморанџа - помешају се да се сједине, савршено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Паштету од кромпира (то спремам сама на води је),маслине,салату,све врста воће и поврће,џем од шљива и кајсије,житарице,алва...итд.

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Паштету од кромпира (то спремам сама на води је),маслине,салату,све врста воће и поврће,џем од шљива и кајсије,житарице,алва...итд.

odličan je džem od drenjina...A alva nije na vodi, bar ne ona kupljena...sadrži dodatno ulje od susama, mislim (kako sam procitao na deklaracijama vise vrsta grčkih)

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...