Jump to content

Да ли Саша Ковачевић "краде" музику?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

Мало џарам по интернету и наиђем на неколико занимљивих ствари. Нисам баш неки љубитељ овакве музике, мада ценим добре музичаре а Сашу Ковачевића сматрам веома добрим музичарем.

 

 

Дакле, уредио је неке песме које су веома популарне:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=eUEr9HaryG0

 

 

и оргинална:

 

http://www.youtube.com/watch?v=wWb_fdAqEAM

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре четврт века и коју годину више, када се појавила продукција "Јужни ветар" и на "тржиште" "избацила" Шемсу Суљаковић, Драгану Мирковић и још неке, а "преузела" под своје Милета Китића, Синџу Сакића и кога све не, углавном, легенда каже да је Миодраг Илић ака Миле Бас, инспирацију проналазио на пијацама и базарима Блиског истока... Да ли су то биле "преписане" песме у потпуности, да ли само преаранжиране, или су му пак давале инспирацију, тек, каже легенда, "скокне" Миле мало до Техерана, Амана, ил` Дамаска, врати се кући, преслуша касете и ето хита....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шљамарска посла. Време дилетаната, плагијатора и превараната у свим сферама живота, па и у музици.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

....докле ћемо да се китимо туђим перјем....?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Сејо слуша Ханку и Шабана,

нервира га оно А по зидовима

Синоћ је на улици sFun_bat хипика...."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не подносим "народну" и "забавну" турбо музику и све што има везе са њом. Не волим музику која нашој деци преноси систем погрешних вредности, мрзим оне који је изводе и мрзим медије који је преносе.

Стоп тровању!

нисам хтео никог да прозивам, само износим своје мишљење.

а ви бришите ако хочете овај пост.

@

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А можда раде у договору, нико није луд да прећути овакву "крађу", па аутори од тога живе.

Господе, буди милостив мени грешној.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па није крађа, али опет узима туђе мелодије...тако да то није то.

 

А шта значи туђе? Па сваку песму искомпонује неки композитор. Има пар певача који су уједно и композитори, али то је ређе.

 

Друго је питање зашто ми немамо аутентичну српску поп музику, а Грци имају своју.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...