Jump to content

Протест у Београду: „Остајемо у Србији“, говори Митрополит Амфилохије (видео)


Препоручена порука

  • Гости

У овом случају веома озбиљно схватам Владику Атанасија. Није ово игра људи. Владика Атанасије је веома озбиљан човек. Овде је отворено рекао да је по среди издаја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево га један мали одломак који говори о смислу и значају граница:

 

Чији сте ви, мали Срби?

Ми смо деца Божја. И људи аријевске расе којој је судба доделила почасну улогу да буде главни носилац Хришћанства у свету. Ми смо чланови велике породице словенске, која је кроз многе векове бурно чувала стражу на капијама Европе, да племена друге расе и друге вере не би узнемиравали крштену Европу у њеном мирном развијању и напредовању. Ми смо народ крштени, народ христоносни. И тако, ми смо по крви аријевци, по презимену Словени, по имену Срби, а по срцу и духу Хришћани.

 

Из говора владике Николаја Велимировића, одржаног на 550. Видовдан (28. јуна 1939. године) у манастиру Раваница

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/vlNikolaj/KosovoiVidovdan/KosovoiVidovdan07.htm

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Издаја је оче била када су младиће слали да гину безвезе и "победе НАТО".

Da je bilo bez veze i da je Nato pobedio Srbiju niko nista ne bi pitao danas.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У овом случају веома озбиљно схватам Владику Атанасија. Није ово игра људи. Владика Атанасије је веома озбиљан човек. Овде је отворено рекао да је по среди издаја.

Издаја од стране кога? Мени се чини да већина народа уопште није заинтересована за Косово, зато не бих да кривим политичаре за неку издају. Ето, 3000 људи у Београду (ако новинари не лажу). Додати још 3000 који раде а можда би дошли, опет јако мало.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Издаја од стране кога? Мени се чини да већина народа уопште није заинтересована за Косово, зато не бих да кривим политичаре за неку издају. Ето, 3000 људи у Београду (ако новинари не лажу). Додати још 3000 који раде а можда би дошли, опет јако мало.

 

Није мало, с обзиром на медијску блокаду, и пропаганду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У овом случају веома озбиљно схватам Владику Атанасија. Није ово игра људи. Владика Атанасије је веома озбиљан човек. Овде је отворено рекао да је по среди издаја.

 

 

127 puta češće čuješ vladiku kako nešto isprazno priča oko srbstva, Kosova itd. nego što ćeš ga čuti da npr. treba da budeš ljubazan prema drugima, da poštuješ mišljenje drugoga iako se ne slažeš sa njim, da budeš istinski moralan, održavaš čistotu svoje duše...

 

 

Valjda je to zbog činjenice da su oni političari pre i iznad svega, first and foremost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Границе између држава су резултат наше склоности ка насиљу и отимању и боље би било да не постоје.

 

Баш ми је чудно да чујем ово из уста једног либертаријанца. Мислио сам да је за вас лична својина светиња.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш ми је чудно да чујем ово из уста једног либертаријанца. Мислио сам да је за вас лична својина светиња.

 

Лична својина јесте светиња, не само за либертаријанце, него и за хришћане заповест је - "не кради".

 

Државне границе нису "лична својина", већ супротност - насилно ограничавање слободе појединца.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Државне границе нису "лична својина", већ супротност - насилно ограничавање слободе појединца.

 

Које постоји да би се осигурала безбедност људи и личне својине . Али ајд да не спамујем тему.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...